reklama

Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

Zdravím, rád bych Vám představil nové svítilny na kolo a čelovky. Na všem jsem strávil tisíce hodin - vyhledávání, porovnávání a testování stále nových a nových součástek, aby bylo osazeno to, co je nejlepší na trhu. Výsledkem je špičková elektronika a uživatel si sám může nastavit spoustu funkcí.

Svítilny mohou disponovat výkonem až 12000 lumen, což je násobně více než automobil. Výkon ale není prioritou, tou je celková účinnost a ta díky suprovým LED, driveru a řízení v EKO nelze udělat lépe. Žádná jiná svítilna na světě už ani nemůže mít lepší účinnost. Scorpion vydrží svítit na stejný aku až 2x déle. Při 1200 ANSI lumenech má totiž 220 lm/W, tedy odebírá pouze 6 watt. Jiná světla potřebují 10Watt. Například pro bargaf, senzory proximity + ACC + GYRO a dva 32bitové procesory je vytvořen měnič na 3,0Volt. Spotřeba řízení svítilny je násobně menší = 0,015W. Ostatní výrobci se tím nechlubí, protože mají spotřebu řízení i třeba 0,2 W a to je ztráta až 40 lumen! Proto SOLC jsou suveréně nejlepší na světě i v EKO pod 100 lumenů.

Svítilny mohou mít různé senzory a mnoho kuželů světla. Díky neuvěřitelné integraci jsou svítilny maximálně odlehčeny a do vzniklého místa je umístěn akumulátor, přičemž rozměry verze T-47 se přibližují LUPINE BETTY. Svítilny SOLC mají jednoduché a pohodlné ovládání otočným mačkacím hmatlíkem. Změna režimů je otázka mžiku! A při zmáčknutí se ztlumí a po dalšímm zmáčknutí se vrátíte zpět. Bargraf umí svítit všemi barvami-i červeně dozadu. Konektory jsou špičkové průmyslové-pozlacené šroubovací IP68. PUR kabel je tedy výměnný.

Více https://www.facebook.com/solclighting/
http://solclighting.com/cs/

-ukázka výkonu https://www.youtube.com/watch?v=LbAl4nUZnUo&...
-Scorpion T-47 v režimu čelovka https://www.youtube.com/watch?v=UzSZyeu5gu4&...
-Spider T-24 5000 lumen https://www.youtube.com/watch?v=hxsyLOovq44&...
-bezdotykové ovládání https://www.youtube.com/watch?v=eGdZXCDoyOs&...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.04.2020
Autor: mike.solc
  • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

         

    Vypadá to opravdu zajímavě, drivery máš vymakaný.
    Máš nějakým způsobem, ať optikou nebo reflektorem ošetřeno oříznutí horní části kuželu, tak aby světlo na kole neoslňovalo ostatní účastníky provozu? Jinak je to dobrý akorát do lesa, což by byla škoda.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2020
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

           

      U verze Scorpion je varianta i s přepínáním tlumených a dálkových, stačí pouze zmáčknout hmatlík.

      Tyto svítilny nejsou jen na kolo, ale i pro lidi, kteří mají rádi hooodně světla a chtějí si pořádně posvítit. Anebo verze Spider T-24 s 59 gramy je zase ideální na běh - maratony, noční závody apod.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2020
      Autor: mike.solc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

           

      Pardon blbý obrázek

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2020
      Autor: mike.solc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

         

    Výkon xkrát větší - než co?
    Jiní výrobci - kteří?
    Jo, hezké, jenom mi ten reklamní sloh "já jsem nejlepší" nějak nesedl. Na druhou stranu, slovo "hmatlík" nemá chybu :-).

    Mimochodem, znáš Lucifera?


    A pro zajímavost:
    https://www.nakole.cz/clanky/810-inzerce-nakole...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2020
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

           

      Ano je to psáno stylem nejlepší. Bohužel dnes každý výrobce dělá i z obyčené plastové krabice supr "inteligentní vec". A já tomu věnoval více jak 4 roky vývoje, abych to mohl napsat.

      Jistě, že znám Lucifera, tisícilumenová světla ZORA jsem dělal roky před ním ;) Oba jsme z fotonmagfora... LUPINE je TOP.. A znáte LUX RC? mrkněte na ně.

      A nechci se tu s Vámi dohadovat, ale najděte mě a ostatním účinnější, lehčí, výkonnější+svítivější, funkčnější, ovladatejnější a lépe chlazenou svítilnu/čelovku + jaké mají konektory + variabilitu uchycení + uživatelské programování. Prosím první si ale pečlivě přečtěte můj web.

      Děkuji za odkaz, je hezké, že se vždy najdou lidé, kteří jsou tak přející kutilům snažícím se udat svoje dílo... a místo jsou radši krmeni všude vyskakujícími oblbujícími a klamavými reklamami. Je to fakt smutné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2020
      Autor: mike.solc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

             

        Světla to jsou pěkná a hodně výkonná, ale pro cyklistiku se zase až tak moc nehodí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

               

          No jako dálkové bych si to uměl představit.

          Zrovna včera, co jsem celou noc skoro nikoho nepotkal, tak se dalo svítit na neklopených 6 W skoro pořád. Akorát ta účinnost v lumenech bude u mě možná míň než třetinová (technologie 15 let zpátky). Můžu zesílit až na 10 W, ale to už moc žere a stejně neposvítí všude, kam potřebuju.
          S kopce někdy silnice uhnula rychleji, než by se k aktuální rychlosti reakcí slušelo, takže by se i hodilo podstatně víc lumenů - to znamená hlavně do šířky, jak u auta. Do dálky si nemůžu stěžovat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2020
          Autor: Radek
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                 

            Do šířky a hlavně musí být co nejméně výrazný středový kužel. Zažil jsem už světla i na autě, u kterých jsem sám sebe oslnil hlavním proudem světla a do méně nasvícených partií jsem skoro neviděl, i když do nich dopadalo světla taky poměrně dost. LEDky svítí skvěle, ale co se rozložení světla týká, furt mi připadne halogena lepší (i když nepoužitelná pro další pytel nedostatků). Ale třeba toho jde dosáhnout i s ledkou, jen jsem se zatím setkal jen s honbou za výkonem a pak ostrýma hranama světla a tmy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                   

              Situaci u mě ještě trochu zhoršuje fakt, že světla mám na rámu a ne na řídítkách. Když pak přijde zatáčka o něco dřív, než jsem čekal, začnu sice zatáčet, ale svítím pořád rovně a ne přesně tam, kam jedu, takže došlo už i na brždění stylem ABS.
              Moje tlumené nemá výrazný střed, přitom toho jde dosáhnout tak lehce - dát před kruhovou optiku svislé rovnoběžné čočky a střed se roztáhne do šířky podle potřeby.
              Jenomže jsem dodatečně zavedl funkci, že při dálkovém se tlumené zeslabí jako většinou zbytečné, abych šetřil. Můžu to přebít zapnutím "mlhovky" - jenom si na to stihnout vzpomenout.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.04.2020
              Autor: Radek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                     

                Problém se svícením do zatáčky mají i všechna auta a většina kapotovaných motorek. Začal to před cca půlstoletím řešit Citroen DS natáčením dálkových, dneska se k něčemu podobnému vrátili přisvěcováním jednou mlhovkou.
                Proto taky mám rád široký rovnoměrný kužel, ne vypálený úzký kilometr daleko (stejně tam dojedu až na několik minut)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.04.2020
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

               

          JJ, jezdím rád za tmy a dospěl jsem k tomu, že pro mě ideální světlo na kolo
          - nemá pevně zabudované akumulátory
          - má 2 reflektůrky, tak abych si mohl nastavit sklon "potkávačky" i "dálkovky" nezávisle jeden na druhém, jeden z reflektůrků s širokým shora ořízlým kuželem.
          - výkon obou reflektůrků nastavitelný zvlášť
          - "dálkové ovládání" - tedy vypínáček na grip, kterým bez přehmatávání, kroucení a tak dál vypnu a zas zapnu "dálkový"
          A takový není. Tedy to částečně řeším dvěma obyč. Fénixama vedle sebe.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2020
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                 

            V příloze máte verzi tlumená+dálková jednoduchým cvaknutím hmatlíku. Musíte prostě mrknout na web a nepsat "takové není". Na webu je toho až moc (vím), ale protože toho svítilna hodně umí.

            A ve svítilně je Bluetooth, na kterém se pracuje a dálkové ovládání bude. A bude i aplikace, po čemž jsme toužil, ale teď mi to přijde takový k ničemu spíš...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2020
            Autor: mike.solc
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                   

              Když píšu, že není, tak vím co píšu. To, že v reflektoru přepnu (musím sundat ruku z řídítka) jednu sadu ledek za jinou to neřeší. Je jen jeden reflektor, tedy si nemohu nastavit poměr sklonu dálkového a potkávacího paprsku podle aktuální potřeby.. a ta je na každém kole jiná.
              Jinak aplikace atd, je na kole naprd. Když je potřeba, není čas na nějaký ťukání do displeje, nahmatávání kolečka atd.. Ideální je, když to jde udělat palcem, třeba při souběžném brzdění....

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.04.2020
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

             

        No, kutilům - z dost obšírné debaty na BF jsem pochopil, že se jedná sice o vedlejší (srdcovku), ale přesto byznys.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2020
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

               

          No když do vývoje natlačíte tolik, že si můžete koupit malý domek, tak budete rád, když se Vám něco vrátí. A ty světla jsou tak dobrá právě kvůli tomu, že mě to baví, podívejte se na LUPINE a co umí. Váží 150 gramů a má mini žebra i Spider ji strčí do kapsy. U ALPHA píší "odstranili jsme tlačítko, aby mohlo být větší chlazení žebrováním" :D a kde je? Dyť je tak tlustá. Můj Scorpion by měl jen 15mm, kdyby tam neměl otočný encoder (hmatlík).

          No a nečím jsem si na to musel vydělat, nemám sponzory, takže slovo vedlejší je v tomto smyslu na místě, ovšem ne časově - já tomu věnoval více času než tým lidí někde ve firmě(toto se mnou radši nerozebírejte)... A jak jsem psal, to, že bych já (+další lidé) přestali dělat světla je asi tak stejně pravděpodobné, že tu všichni přestanou jezdit na kole. A tyhle svítilny je jen můj zatáček.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2020
          Autor: mike.solc
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                 

            mike,
            Tvé veci se mi líbí.
            Třeba myšlenka kterou Ti zde podsouvá
            Michálek001 (externí přepínač) z mého pohledu není vůvec od věci.
            Jako konstruktér vím, co to znamená když potřebuješ ovládání vytáhnout "ven" - znamená to spoustu práce a zranitelnost ovládání/ kablíku/průchodek/konektorů.

            O tom, zda stál vývoj moc/ málo a zda jse to hobby nebo kšeft nemá smysl diskutovat.
            Protože tady kromě reklamy na svůj/é kšeft/hobby můžeš nasbírat myšlenky nápady a směry (a čtenáři se mohou díky diskusi s Tebou posunout dál) jen doufám, že jsi napsal majiteli diskuse o tom že si zde uděláš reklamu.
            To je fér.
            Dík
            cibi

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2020
            Autor: cibi
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                   

              Já neříkám, že ty lampičky nejsou pěkný. Jsou, a je vidět že tvůrce je hračička :)
              Jen na kolo bohužel nejsou nejpraktičtější. Vyzkoušel jsem kde co, a nakonec jsme usoudil, že z hlediska praktičnosti (z toho co normálně je) vítězí Fenix BC21R V2.0. Není nejvýkonnější, ani nejlacinější, ALE je malá lehká s dobrým držákem snadno se sundává/nandavá, snadno se mění aku, který je běžně dostupný, režimů je tak akorát a i docela slušně svítí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.04.2020
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

             

        Omlouvám se, jestli můj komentář vyzněl nějak agresivně. Být kutil a něco umět je super a potom to i prodat je naprosto v pořádku. Jenom mi přišlo fér upozornit na zdejší pravidla pro zadávání inzerce, aby se pak nestalo, že třeba admin tuhle diskusi smázne nebo něco takového.

        Na stránkách jsem strávil asi čtvrt hodiny, z toho tak pět minut čtením a zbytek čekáním, až se to načte. Je sice jenom můj problém, že teď nemám jiný přístup na síť než telefon s pomalým připojením, na druhou stranu kdybych byl potenciální zákazník, tohle by mě asi dost spolehlivě odradilo.

        Jinak ze mě asi žádné užitečné komentáře nevypadnou, protože pro tyhle svítilny nejsem cílová skupina. Když jde o kolo, tak si světelné soustavy bastlím sám a musí je uživit dynamo. Když jde o čelovky, tak mi stačí desítky, maximálně stovky lumenů, pro tisíce nemám využití.

        Hodně zdaru.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2020
        Autor: NightRider
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

         

    Už to prodáváš?
    Za kolik?
    Nikde jsem nenašel Tvoji cenovou nabídku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2020
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

           

      Stejně to nekoupíš :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

             

        Máš pravdu. Nekoupím. Nekupuji žádné věci za neznámou cenu. Základní cenovou nabídku napsat mohli. Bez cenové nabídky nemám zájem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

               

          Prosím Vás nerozčilujte se. Asi na webovky koukáte jen na mobilu, cena je tučně napsaná ve vyjížděcím boxu zprava přes polovinu hlavního obrázku a konfigurátor ceny je pod OBJEDNÁVKOU http://solclighting.com/cs/svitilny/spider...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2020
          Autor: mike.solc
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                 

            Jak mám zastavit to "umění" ? Než si něco stačím přečíst, rozpadne se celá stránka na čtverečky, znovu se objeví rámeček vpravo, očima ulovím to, co jsem četl, zase se to rozpadne a tak furt dokola... Dal jsem to třikrát a zaklapnul. Tomu teda říkám prasentace.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                   

              Dobře - je to nastaveno všude, že když je myš v obrázku, tak se nenačítá další. Web v PC funguje dobře, na mobilu to je horší. :/

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2020
              Autor: mike.solc
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                     

                Jo aha. Finta fň. Aby člověk objevoval, kam má zaparkovat myš. Chybí tam návod ;-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2020
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                     

                A to je takový problém napsat základní cenovou nabídku aspoň tady na specializovaný web pro cyklisty?

                Jednoduchá otázka, velký problém: Kolik teda stojí základní verze? Dejme tomu pro nejběžnější cyklistovo použití.

                Tedy světlo v držáku na kole, takové aby šlo snadno z toho držáku vyjmout a nosit v kapse, dále aby stabilně stálo, kdyby bylo potřeba si posvítit k práci, tak aby bylo možno ho kamkoli položit a svítit. Zadání je snad jednoduché a srozumitelné. Tak za kolik by takové světlo bylo?

                Úplně ideální by byla ještě možnost upevnění na čelo, používat jako čelovku. Ne upevnění na přilbu, to by bylo nepraktické k běžné práci.

                Tak jaká by byla výsledná cena v Kč plus poštovné a balné?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.04.2020
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                       

                  Už jsem to teda našel v některé z Tvých odpovědí.
                  Základní cena teda 5900 Kč.

                  Výdrž baterie by byla potřeba tak minimálně 12 hodin při plném světle, aby dokázalo svítit celou noc plus nějaká rezerva. Tedy například teď když je přibližně rovnodennost, není mnoho když to bude umět plně svítit 12 hodin. Za ty prachy by to mělo splňovat.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 13.04.2020
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                 

            Ale ať dělám co dělám a hledám jak chci, tak cena se mi nikde nezobrazuje.
            A na žádném mobilu to nehledám. Zrovna tak v mnoha textu se ztrácí doba výdrže baterie nebo ji často ani nemůžu najít.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2020
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                   

              Dvě fota v příloze s cenou, máte to taky tak? V tom boxu můžu dát cenu červeně, ale nevím no.

              Ohledně výdrže - není vhodné psát výdrž všude,protože pak něco změním a musím to hledat všude. VÝDRŽ je u svítilny v záložce REŽIMY A VÝDRŽ.

              Ještě tabulky dodělám a doplním aku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.04.2020
              Autor: mike.solc
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

           

      Taky mě to zajímalo, tak jsem nad těmi stránkami něco strávil. Cena se objeví až v objednávce a bude se měnit podle požadované konfigurace.

      Takhle něco přivádět k dokonalosti, co se u spotřebních výrobků rozhodně nenajde, to je i můj koníček. Jenom tu míru, kdy už to stačí a nějaký kompromis se může nechat, tu mám někde řádově níž.

      K úplné dokonalosti zde chybí jen jedno - vychytat tu velkou spoustu překlepů a chyb v textu. Ale při tom, co si Mike nakládá, tak není divu, asi se nedá zvládnout všechno zároveň. Mně to při čtení teda docela vadilo, kazí to dojem, že je všechno jen nej a nej.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2020
      Autor: Radek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

         

    Kvalitní, výkonné, promyšlené, příliš drahé.
    Možná tak pro nějaké profesionální sportovce, kterým světlo zaplatí sponzoři.

    Anebo pro manažery, kteří neví co s penězi.

    Kombinace nejlehčího, nejaerodinamičtějšího a nejdražšího biku, nejlehčích komponent a nejlepších světel.
    To už je panečku dost, na chlubení před známými.
    A to, že se manažer vyšťaví po 20km jízdy po rovině a hned volá odvoz, není vůbec důležité.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2020
    Autor: bukwa
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

           

      Soudíš zbytečně přísně. Jsou to krásné vymazlené lucerny použitelné mimo jiné i na kolo. ALE nejsou to primárně cyklosvětla. Na to aby byly, obsahují spoustu pro cyklistu zbytečností a neobsahují naopak pro cyklistu důležité věci... třeba ten bargraf - to je krásná hračička, ale naprd na kolo. Mnohem úžasnější by byl akupack pod sedlo s integrovaným zadním světlem a dejme tomu nějaká jednoduchá 4 úrovňová signalizace zbývající energie a 4 úrovně výkonu světla + blikání.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

             

        To jestli je naprd nebo není musí posoudit každý sám, každý má jiný názor, já to chápu. LUPINE má deset let vlajkovou loď BETTY R.. Jako většina světel na kolo je kulaté, má i paradoxně kulatý kužel a bargraf. A snad LUPINE ví co dělá.

        A s tím packem pod sedlo. Koukal jste na http://solclighting.com/cs/akumulatory/smart... Tak tento pack bude mít přesně to co chcete, bohužel je dost luxusní(hliníková čela+elektronika, integ. nabíječka, bargaf atd..)a tedy jeho výroba je o řád složitější než vyfrézovat hranatou čelovku. A abych netvrdil jen moje domněnky, tak znovu mrkněte na Lucifera, jak se musí ocenit výroba čelovky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2020
        Autor: mike.solc
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

               

          Betty je špatný a drahý světlo. Pokud budeš jezdit dlouho a často a zamýšlet se zjistíš že pro světlo na kolo:
          - Maximální astronomický lumeny naprd
          - 1000 funkcí a úrovní výkonu naprd
          - složitý ovládání (sundavání rukou z rudlí) naprd - přepnout světlo potřebuješ v okamžiku, kdy se něco děje - tj řadíš, brzdíš (případně vše najednou)
          - akupack, v kterém nevyměníš aku naprd. V nejblbější čas dojde.
          Za mě:
          + Akupack pod sedlo s integrovaným světlem, které se rozsvítí, když zapnu cokoliv vepředu.
          + z akupacku vysypu aku aniž bych potřeboval tunu nástrojů a akupack sundavat
          + 2 reflektory - potkávací s širokým zhora oříznutým kuželem a dálka - nezávisle nastavitelný sklon
          režimy - v podstatě stačí pro každý max 3 + blikání... nic víc nepotřebuju, buď svítím abych viděl a nebo jen abych byl vidět
          + "dálkové ovládání" kterým si pustím dálkáč na plnej šajn a vypnu, aniž bych musel sundat ruce z rudlí.
          + jednoduchá signalizace stavu Aku 4-5 stupňů
          Všechno ostatní je navíc a zbytečné
          Prostě potřebuješ podobný světlo, jako je na motorce s podobným stylem ovládání....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2020
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

             

        Krásné jsou.
        Ale momentálně používám čínské výkonné světlo se dvěma reflektory v jednom těle. Každý z nich může svítít samostatně různou intenzitou, Je tam i ukazatel baterie. Světlo krásně pokrývá velký kužel před kolem stejnoměrně.Jeden reflektor je dálkový druhý svítí těsně před kolo. S exter. baterií 4400Ah. vydrží víc než 7h. svítit. Ale nestálo víc než 14000kč.

        Ani celá sada SON světel + dynamo nebude tak drahá.

        Chápu, že tyhle světla jsou super, ale asi by je měly dělat velkosériově, aby klesla výrobní cena za kus.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2020
        Autor: bukwa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

               

          Jo jako já to chápu, právě jak otatní říkají "udělej levný světlo" ono to nemá moc smysl, všichni si radši koupí Čínu - ona není špatná, i Fénix je ryzí Čína.

          Ovšem je to děsivé - v EU se nebude vyrábět nic a už nebudeme ani nic umět, já před 5 lety na TUL Liberec byl mezi cca 50 lidmi z MECHATRONIKY, co to udělali, nějak vloni to dokončilo 6 lidí snad. Jak tohle bude pokračovat? O střední nemluvim, můj obor roky zrušen...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2020
          Autor: mike.solc
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

           

      Jestli je drahé nebo není, to musí posoudit každý sám. Existují dražší světla jako LUPINE, EXPOSURE atd. a oproti nim je Spider/Scorpion o úroveň výše. Někdo tu dával příklad Lucifer, tak se podívejte kolik stojí jeho česká výroba a to lidi tyto čelovky kupují. A pokud třeba telefon může stát 10-20-30-40 tisíc? :D

      Spider určitě nikdy levnější nebude, ba naopak. To co nabízí za výbavu, výkon a možnosti, tak žádné jiné světlo nemá a každý má úplně jiný názor na věc, to tak je.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2020
      Autor: mike.solc
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

         

    Jakou mají ty tenounká chladicí žebra mechanickou odolnost. Když mi spadne ledabyle opřené kolo na zem a trefi to to světlo, ohnou se ta žebra, nebo prasknou, nebo se zničí držák? Větší pády nemá smysl řešit, ale prostý pád z výšky 1m je častý.
    Jak moc je modifikovatelný vyzařovací kužel světla? Míním tím dlouhý a úzký do dálky a široký a nízký pro cyklosvětlo? Ještě lepší by bylo i při dlouhém světle vidět do stran. Nějaké náznaky jsem na webu viděl, ale moc jsem to nepochopil. Hlavní nešvar všech běžných levných cyklosvětel na našem trhu je kruhová vyzařovací charakteristika a přitom současně vlastně malé svícení do stran.
    Pro základní nastavování parametrů (doma ne při jízdě) by se hodila nějaká komunikační aplikace ať už po sériovém rozhraní nebo po bluetooth. Je něco takového k dispozici, nebo je to alespoň v plánu? Nějak s těmi procesory komunikovat musíte, ale je to uživatelsky přístupné?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

           

      Že byste byli málo nároční se říct nedá. :)
      1) O žebra nemusíte mít strach - ty ultrahluboká bylo při výrobě poměrně težké vyrobit a zprvu je nůž a špony odtlačovaly - takže jsem svítilnu položil čelem na stůl a mezi žebra jsem vrazil šroubovák a snažil je srovnat - drží neuvěřitelně. Musel jsem se opřít celým tělem, aby se žebra nevrátili zpět. Jednou udělám video jak si se svítilnou kopu...

      2) Koukal jste na minulé příspěvky a na web na tuhle variantu? Viz příloha. Udělám nějaké fotky tlumené/dálkové. Později udělám i variantu široký/úzký kužel. Ale takových variant kuželů snad nemá žádná firma.

      3)Už jsem někde psal, na tišťáku je bluetooth(foto), ale první bude ext.tlačítko a pak aplikace - už po tom tolik netoužím. Momentálně si můžete všechno nastavit přes rozhraní bargrafu. Myslím, že neexistuje svítilna, co by se k tomuto přiblížila. Uživatelé si již sami věci nastavují, i přesto, že to vůbec nemám zvěřejněné a i jsem jim nedal pořádný návod. Udělám vizitku s těmito možnostmi-budete mít pořád u sebe.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2020
      Autor: mike.solc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

             

        Moje nároky jsou dané tím, že ty ARMy programuji. Asi to nebudou obecné nároky. Spíš jsem myslel na zůžení všech těch možností nastavení pro jejich zjednodušení. Já například nemusím za jízdy měnit RGB charakteristiku. Mně by stačilo prostě někde doma nastavit RGB=0 což by znamenalo bílá. Ale i bez toho se s tím jistě dá žít.
        Odolnost je príma, nedávno jsem řešil opravu svítilny, která spadla s koloběžkou a zničil se přechod pro držák.
        Na ty vyzařovací charakteristiky jsem koukal, ale nebylo mi jasné, zda to takhle funguje při při všech režimech a výkonech. Vypadá to docela pěkně.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2020
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

             

        Na co je tam ta jedna UV LED?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2020
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

               

          přečtou si ty stránky a dozvěděj se.. např kdyby se na kole rozhodli koupit nějakou známku, či převzít nějakou větší hotovost a měli pochybnost o kvalitě přebírané tiskoviny :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2020
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

               

          UV LED je primárně pro jeskyňáře, kde září nějaké nerosty.

          Nemusí tam být ale primárně UV, ale třeba PHOTORED či teplá bílá CRI95. Toto se hlavně využije v druhém patře, kde je těchto LED 6, takže si můžete zapnout 100-130° široký kužel s LED CRI95, kdežto v hlavním kuželu můžete mít 22° a velký výkon.

          Je to hodně šikovné, ale pro lidi co využijí podobé funkce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2020
          Autor: mike.solc
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                 

            Díky, za vysvětlení.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2020
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                 

            Nikdy nebudeš spát, aniž bys věděl ještě jednu věc...
            Díky, za vysvětlení. ; )

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2020
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

                   

              Máš nějaký problém?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.04.2020
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výkonné lehoučké svítilny na kolo a čelovky SOLC

         

    Trochu OFF:

    Vzpomínám jak jsme se spolužákem na střední zjistili že často bajkujeme na MTB a jednou se domluvili že pojedem na hůrky, po škole. Když jsme vyjeli ten brutální stoupák, už byla tma a neměli jsme ani jeden světlo, ale já se nedal odbýt a protože jsem měl tu trasu trochu najetou, jel jsem poslepu vpředu a hlásil do tmy za sebe stopu, a jestli brzdit. Takhle jsme sjeli dolů lesní cestou, i padákem kde cesta nebyla mezi stromy, a kde se nám otevřel konečně výhled na osvětlené město 10km daleko - jeho světelný smog byl tak velký že jsme viděli na cestě vše, a dali jsme to domů po známých cestách a chodnících. Kolega už se mnou pak nechtěl moc jezdit, řka něco o magorovi. Ale výlet to byl pěkný, a dostat jsme se dolů museli, jinak by nás v dobách kdy nebyly mobily, začali asi hledat. Tma byla že člověk neviděl vlastní ruku před očima...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2020
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024