reklama

Čím slepit gelové sedlo

Ahoj nevěděl by někdo, čím slepit gelové sedlo, do kterého mi někdo asi udělal řezance nožem (či snad od kočky)? Jaké lepidlo použít... jde o 2 max 1 cm hluboké cca 3 cm dlouhé rány a asi tak 0,5 cm tlusté... mám strach, že když to něčím neslepím, bude se to rozlézat a zhoršovat. Sedlo bylo skoro nové. Děkuju za typ, nehce se mi zbytečně vydávat peníze za nevhodné lepidlo, nevyznám se v tom... Ještě jednou díky, pokud by někdo mohl poradit pokud možno co nejlacinější, ale funkční lepidlo na výše popsanou vadu...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.04.2020
Autor: jezdec
  • Re: Čím slepit gelové sedlo

         

    Pořádně bych to očistil, odmastil a použil Chemoprén na pružné spoje nebo na obuv. To by mělo dobře fungovat, koupíš v každé drogerii.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím slepit gelové sedlo

         

    Já jsem zalepil díru v gymballu tímhle: https://www.google.cz/search?sxsrf=ALeKk00k60...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2020
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím slepit gelové sedlo

         

    Že by kočka dokázala do gelového sedla udělat 1 cm hluboký zářez?? Ale o to nejde.
    Když se to neslepí, začne z toho vylízat ten gel, což docela pěkně sviní hadry.
    Kdysi jsem to taky řešil. Vzal jsem Chemoprén, kousek kůže (či koženky, ale kůže je asi lepší) přiměřené tloušťky a odpovídající barvy, udělal jsem si takovej flek přiměřených rozměrů, aby překrýval hrany trhliny, obkreslil obrys, trochu smirkem obrousil materiál sedla a přilepil Chemoprénem.
    Po nějaké době se to asi začne odlepovat nebo trhat kousek vedle (můj případ, pak jsem to přelepil ještě jedním flekem, ale trhlinu jsem měl dost nešikovně na hraně sedla), ale nějakej rok to drželo celkem spolehlivě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2020
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím slepit gelové sedlo

         

    Chemopren a obdobná kontaktní lepidla sice poslouží, ale na trvalou opravu to nevidím. Z vlastní zkušenosti bych doporučil nějaké polyuretanové lepidlo, např. Ultraflex, který se používá také k lepení gumotextilních člunů a to buď s tužidlem nebo lze i bez něj, ale déle síťuje. Spoj je trvale pružný a nestárne tolik jako chemoprény, které mají malou pevnost spoje ve smyku nebo proti odlupování.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2020
    Autor: Benshot
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím slepit gelové sedlo

           

      Taky je dobré před lepením použít aktivátor, pokud pro daný materiál existuje. Lepidlo se pak má šanci s materiálem víc spojit, "otevře ho", nezůstane na povrchu.
      Nevím, co je to za sedlo, ale jestli se tímhle nedostáváme nad cenu nového sedla.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Kočka za nic nemůže.

         

    Důrazně protestuji proti ošklivému nařčení kočky!
    Standardní čičinka, pokud to není pardál Baghíra, není technicky vybavená k provedení tak hlubokého a širokého škrábance.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kočka za nic nemůže.

           

      Taky si myslím. On ten gel je takovej docela lepivej. Aspoň v tom sedle, co jsem já lepil, to tak bylo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2020
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kočka za nic nemůže.

             

        Jak stárnu, zjišťuji, že hezkých žen (a koček!) je čím dál víc ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2020
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kočka za nic nemůže.

               

          njn, oči slábnou...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kočka za nic nemůže.

               

          Stárnutí vyvolává popsaný efekt kontinuálně. Jednorázově tomu můžeš napomoci i konzumací alkoholu.

          Jediné kočky, kterým stáří neubírá na atraktivitě, jsou ty mňoukací.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kočka za nic nemůže.

               

          Chyba, Major: „Právě ... Hezkých holek je šlakovitě málo, avšak jsou!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2020
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím slepit gelové sedlo

         

    Co Ti chytí na stávající, tipuji že plastové sedlo je otázka.

    moje řešení:
    koupit kus kůže,
    namočit, vyformovat na sedle (tj nechat uschnout- napnuté na tom sedle)- zespodu sešněrované

    Po uschnutí přilepit polyuretanovým lepidlem na obuv nebo chemoprénem.
    A máš kožené sedlo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024