reklama

Napínák řetězu

zdravím,mám Giant Trance 3 2015,jaký je na něj vhodný napínák řetězu? když jedu rychleji těžší terén pořád padá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.04.2020
Autor: Tomin
  • Re: Napínák řetězu

         

    Nemáš řetěz zbytečně dlouhý ? Má přehazka "brzdu" ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Napínák řetězu

           

      To kolo má vše původní z výroby. přehazovačka je tam shimano deore shadow+ a řetěz se mi zdá v pohode.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2020
      Autor: Tomin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Napínák řetězu

             

        Možná se ti někdo ozve tady, ale kdyby ne, zkus tenhle dotaz spíš na Bikeforu, tam chodí víc divočáci, co tohle častěji řeší.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2020
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Napínák řetězu

         

    To se mi nějak nepozává: kdyby tam ten napínák měl opodstatnění, tak ho tam dávaj už v prvovýrobě.
    Mimochodem: tohle je dvoupřevodník? Nebo dokonce troj? A je vůbec možný na vícepřevodníky dát někde u sedlové rámové trubky napínák, když tam je přesmykač a ten řetěz nenabíhá nebo neopouští převodník v jedné svislé poloze ale ta jeho poloha se mění podle toho, na jaký převodník jedeš? Nevím...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2020
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Napínák řetězu

           

      Bych si tipnul, že od zkušenějších v tomhle případě spíš dostane tip na vhodnější přehazku co řetěz došponuje.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Napínák řetězu

           

      Ano je to dvoupřevodník, na netu jsem našel pár napínáků např. tento Shaman. v popisu píšou, že lze použít pro 2-převdník, i s přesmykačem. je tam napsaný i způsob uchycení: BB-pod misku, ISCG nebo ISCG 05 , ve kterém se bohužel vůbec nevyznám :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2020
      Autor: Tomin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Napínák řetězu

             

        V prvé řadě se musíš podívat, jestli máš na rámu okolo středového složení díry se závitem. To jsou otvory na přichycení napínáku ISCG / ISCG 05. Rozdíl poznáš z tohoto odkazu:
        https://www.manobike.com/en/aktualita/jak...
        Pokud tam otvory nejsou, musíš použít napínák přímo pod misku - BB.

        Napínák mám na DH biku, ale už ne na enduru a vůbec ne na XC. Řetěz mi nepadá ani při blbnutí v bike parcích, protože ho mám správně dlouhý a hlavně volím vhodný převod. To je důležité! Pokud jezdíš příliš lehký převod, řetěz plandá a může spadnout.

        Než si koupíš napínák, zkus upravit styl řazení. Myslím, že ti to pomůže.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2020
        Autor: ckp13
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Napínák řetězu

               

          Mám díry okolo středu, takže ISCG, dík za radu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2020
          Autor: Tomin
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Napínák řetězu

           

      Tady jsem vygooglil i foto s napínákem, taký má 2-převodník.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2020
      Autor: Tomin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024