reklama

Jak na Šumavu

Jen malý soukromý dotaz.Jedeme /s drahou polovičkou/ na týden na Šumavu-teď o víkendu-a Skitur pro malý zájem zrušil termín.Můžete někdo poradit jak se nejsnáze dostat na Železnou Rudu? Osobně s cestováním vlakem mám minimální zkušenosti.

[ Zpět ]
Datum: 03.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
  • Re: Jak na Šumavu

         

    Jestli jedes z Praglu, tak musis pres Plzen. Tam jezdej vlaky celej den a berou bez problemu kola. A z Plzne jede vlak do ZR a kola berou. Pres prazdniny vetsinou maj jeden vlak s polovinou urcenou pro kola. Jukni na idos.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Šumavu

           

      Přesně tak.Jenomže idos už jsem zkoušel,kdejaký courák má kola jako dodatek,ale hlavní tah Praha-Plzeň ho postrádá.Pokud ale berou kola i tam,pak je de-facto po problému.Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak na Šumavu

             

        Pokavad mas v poznamkach takove to kolo nebo kufrik, tak kola berou.Kolo snad znamena ze je tam zjednodusena preprava kol...mas ho u sebe (a az prijde pruvodci, zaplatis za nej dvacku). A kufrik znamena to, ze je tam uschovna behem prepravy...musis s kolem zajit do nakladoveho vozu a tam ti ho za dvacku ulozej. Na plzen je to absolutne v pohode, ted jsem na tokoukal. Jinak se da koupit tzv. rezervace na kola...koupis ji v kase na urcitej vlak. Je to dobre v tom, ze kdyz bude hafo cyklistu (treba nakolaci pojedou na nejakej sraz:-) ), tak ti mas vzdy prednost a mas jistotu, ze ti kolo schovaj:-) Plati to pro uschovnu!

        [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Šumavu

         

    ted sem se tam odtamtud vratil
    kolo do plzne neni problem, z plzne (klatov) taky ne
    pokud pojedete v pa tam v 15:15 (tam se (prestupuje v klatovech) a zpatky v ne odpo z vyssiho brodu (treba v 16:25) treba bude mozna stat za zminku kombinovana jizdenka na kolo na 3 dny za 100 (na prestupy to vyjde tak stejne, ale nebudete se muset pokazde prudit s placenim dvacky a pruvodciho s vypisovanim kolojizdenky)

    trasa (patek) ZR-Prasily, (sobota) Prasily-Stozec a (nedele) Stozec-Vyssi Brod je fakt na vikend paradicka
    MDK

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Šumavu

         

    Tipnul bych Vlak Susice a pak po silnic na kole.
    Ale cekaji Vas pekne krpaly.
    Ja to tak ejednou resil, jak tam jezdit bez aut. Jel vlak az tam. Pokud v Pa vyjedu ve 14hod, tak jsem v noci v Zelezny Rude a pred sebou 30km.
    Vse je nerealne, tak jezdim autem.
    Ale coi jet vlakem do Pece a pak prejezd podel Schwancerberskeho kanalu. Ale je to darda. Chtelo by to zastavit na prespoani v Lenore. U Grobinana mivaj volno. Ma skoro neomezenou kapacitu :))
    Ale je to nadherna projizdak. Prvnich asi 5km kopec, pak x desitek porovine a ze Strazneho samy kopecky. Odhaudu tak 100km. Lenora je +/- uprostred.
    Bylo by lepsi spani nekde na Planich, ale tam bych se na blint o ubytko bal.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: Jivo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Šumavu

           

      Já byl na Špičáku loni autem a je fakt že z Rudy do Sušice je to pro kolo síla.Jinak mám v plánu projet Špičák znovu a pak jet Schwarzenberským kanálem k Lipnu.Přespání plánuju zkusit kemp Zahrádky,ty jsou o málo blíž.Ale vůbec nevím jak to tam vypadá.Cestu zpět počítám z Krumlova (nebo tak nějak,ještě přesně nevím).

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak na Šumavu

             

        Ja jsem prave puvodem z ty druhy strany, tak totam znam. DO Volar muzes vlakem Praha - Strakonice - Strakonice- Volary a az do Noveho Udoly. Nadhera !!!

        Jinak pres Pec jezdi nejaky rychlik z Praglu (pak do Budejc). To ja ale nepouzivam, ale tipuju nejlepsi spojeni.

        Ubytovani na blint bych se nebal Lenora, Pec a okoly Lipna.

        Mrkni na tohle :
        http://www.jivo.eu/foto/cykloakce
        No a ze Zelezny (Spicaku) do Srni to mas z kopce :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (keni ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024