reklama

Akčí kamera + stabilizace

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda je tu někdo, kdo použivá akční kamerku a jakou. Můj rozpočet je do 3K max, co jsem se díval, tak předběžně mám vybranou Lamax x9.1, ikdyž v téhle cenové relaci mi to papírově přijde hodně podobné (Rolei, Sencor, Niceboy Vega, GitUp, Eken, SJCAM..). S čím bych si ale nechal poradit je stabilizace, hádám že ta v kamerce nebude uplně žádná výhra a vzhledem k tomu že se bude používat i na jiné věci (backstage klipy z focení) asi by se hodila nějaká stabilizace , steadicamgimbal (ani nevím jakej je mezi něma rozdíl). Tady ten rozpočet by byl max, uplně max 2K (v kombinaci s koupí Lamaxe za 2,5K). Měli by jste někdo nějaký tip? Používáte někdo tuto kombinaci na kole? Jak máte stedicam/gimbal ke kole přichycený? Díky moc za rady a pomoc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.03.2020
Autor: Maty
  • Re: Akčí kamera + stabilizace

         

    ..a propos, je mi jasny že nejlepší řešení by bylo uchycení na helmě či hrudi (v případě mtb zcela neoddiskutovatelně), ale uvažuji tak jako tak nad uchycením ke kolu (říditka, rám). Při sjezdu na silničce žádná jiná varianta asi nebude a při sjezdu na lesní cestě na mtb, tam by to chtělo chytnout k hrudi, ale taky nevím jak by se dalo stabilizace + kamerka a jak by to vlastně natáčelo, fungovalo.
    Jo a tenhle dotaz ještě rozšířím o jeden jiný: pumpička na kolo, cestovní, pro mtb i silničku a umístění v malym cyklobatohu, takže může být trochu vyšší. Jde mi o to aby byla schopná opravdu něco dofouknout a hlavně aby nebyla pokud možno spojena s ventilkem na pevno, tj nutnost alespoň malé hadičky - existuje něco takovyho co by jste mohli doporučit??? (Nerad bych měnil duše jen kvuli tomu že mám od huštění takovouhle pumpičkou poničenou duši kolem ventilku)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2020
    Autor: Maty
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Akčí kamera + stabilizace

           

      Ta pumpička sice nesplňuje podmínku šlaufku, ale kdo ji zkusil už nechce jinou. Na rozdíl od ostatních se na ventilek šroubuje a dává pohodlně jak MTB balony, tak osmičku do silničky.
      https://www.kupkolo.cz/hustilka-airbone-xl...
      Jak napsal někdo na BF, je "prudce návyková". Můžu potvrdit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Akčí kamera + stabilizace

             

        Díky, mrknu na to

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2020
        Autor: Maty
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Akčí kamera + stabilizace

               

          jaj... čtu dobře že pouze pro galuskový ventilek? takže zpátky na stromy, přeci jen tu pumpičku budu mnohem více a častěji brát sebou při mtb než na silničce jak to tak vypadá

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2020
          Autor: Maty
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Akčí kamera + stabilizace

                 

            Přezbroj na galuskový ventilek s celokovovým tělem a máš po problémech s odrbáním gumy o díru v ráfku při lomcování ventilkem při pumpování.
            Celokovové tělo mají i některé duše s autoventilkem, ale podle mě je to zbytečný ingot, co patří na auta a motorky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Akčí kamera + stabilizace

                   

              Používám léta tuto: https://www.cykloshop.sk/p/7634/hustilka-aap...
              Má 34cm, držák pod košík, hadičku a hlavici pro ventilky moto/běžná cyklo i galuskové, tlak do 120PSI a fouká rychle.Je ke koupi i náhradní (těsnící)kroužek kolem ventilku v hlavici.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.03.2020
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Akčí kamera + stabilizace

           

      Tak nakonec přemýšlím nad novou Lamax X9.1 nebo bazarovou starší Gopro Hero 4 black :/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2020
      Autor: Maty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Akčí kamera + stabilizace

         

    Chápu to správně, že čekáš, že akční kamerka do tří tisíc bude mít fungující optickou stabilizaci?

    Asi jsem pesimista, ale to pochybuju...

    Já na kole používám Mobius Maxi. Je to malé, lehké, spolehlivé, ale chybí ochrana proti vodě. Obraz je hezký, ale žádnou stabilizaci nemá a pokusy o dodatečnou SW stabilizaci příliš nenadchly...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2020
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Akčí kamera + stabilizace

           

      Tak jsi to pochopil zcela obráceně. Kdybych čekal že bude fungující, tak se neptám na doporučení nějakyho steadicamu/gimbalu :/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2020
      Autor: Maty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Akčí kamera + stabilizace

             

        Každopádně jestli nějaký steadycam/gimball v nízké cenové hladině vybereš, tak se prosím poděl o zkušenosti, zda to k něčemu je?

        Kdysi jsem měl od kolegy půjčenou multifunkční hračku jakože monopod / ramenní opěrka / steadycam, zkoušel jsem to použít s foťákem při chůzi. No a dost možná byla chyba v rukou, studoval jsem návody, zkoušel to různě vyvažovat... každopádně výsledné záběry moc nenadchly, po dvou dnech jsem mu to vrátil. Použití na kole si vůbec neumím představit.

        Vzhledem k cenám údajně kvalitních steadycamů, bych spíš věřil v gimball. Bude mnohem menší a pravděpodobně blbuvzdornější. Já nakonec usoudil, že to (zatím?) nepotřebuju.

        V nějakém videu od Trail huntera je vysvětlené, co používá pro natáčení sjezdů on. Připevněné to měl k hrudníku, pak gimball a tuším nějaké GoPro. Cenově určitě citelně výš...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2020
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Akčí kamera + stabilizace

               

          jj, viděl jsem, tuším měl gopro 5 a pak 7 a jak řikáš, citelně vyšší cena a to prostě nemůžu dát ikdybych se na nudličky rozkrájel

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2020
          Autor: Maty
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Akčí kamera + stabilizace

                 

            Ono taky záleží, k čemu to chceš využívat? Na zachycení dopravní situace stačí levná kamerka na řidítkách. O kousek lépe funguje připevnit k rámu pod řidítka, ale pokud chceš točit jízdu opravdovým terénem nebo dokonce skoky a podobně, bude gimball na hrudníku asi nejlepší volbou. Ono to (subjektivně) i mnohem lépe vypadá než třeba z přilby.

            Netvrdím, že kvalita GoPro odpovídá ceně, ale holt možnosti hračky za tisícovku jsou značně omezené. Rozdíly se projeví hlavně při nedostatku světla a rychlém pohybu.

            Taky se zamysli, co s tím po případném natočení budeš dělat dál? Od natočení záznamu je ke koukatelnému videu poměrně dlouhá cesta. Čest vyjímkám, ale hromada lidí koupí kamerku, natočí pár hodin videa, které nikoho nebaví a kamerka končí ve skříni...

            Případně jestli jsi už něco točil, klidně dej odkaz...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.03.2020
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Akčí kamera + stabilizace

                   

              Já ti ani nevím, začinám mít pocit že mi chceš vnucovat svůj názor, založení na zkresleném vnímaní toho co jsi četl (pokud umíš správně číst). Napsal jsem, že bude sloužit krom natáčení i backstage klipy z focení, tudíž z toho logicky vychází, že jsem fotograf, takže nějaky řeči o tom co dál s kamerkou atd jsou trošku mimo. A ještě víc mimo je konstatování že je to kamerka za tisícovku, ted aktuálně se dá už sehnat za 2 tisíce, původní cena byla když přišla na trh byla přes 4 tisíce tuším, ale to je jedno, zkouknul jsem i nějaky srovnávací testy a co se týče kvality výstupu tak je na tom lépe než některé GoPro hero modely (white, silver, 4,5...) Takže bych řekl, že se snažíš poradit, ale jen tak nějak z toho co si myslíš, aniž by sis pořádně přečetl příspěvek a měl bud osobní zkušenost nebo sis něco vygooglil. Prostě překrucuješ fakta a snažíš se vnutit jen svůj názor, nic víc. Jinak na skoky to nebude, taky jsem zmínil že bude na silničce nebo horáku, ne na nějakym douwnhilu... Díky za tvůj čas, měj se hezky

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.03.2020
              Autor: Maty
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Akčí kamera + stabilizace

                     

                PS: samozřejmě že vím, že má své limity při horším světle apod a ty nedostatky jsou větší než třeba u gopro hero 8 black, ale s tím se tak nějak počitá za tu cenu, že jo...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.03.2020
                Autor: Maty
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Akčí kamera + stabilizace

         

    Zkusím ti napsat svých pár poznatků. S kamerou jezdím už dlouho. Na uchycení na řídítkách zapomeň, je to slepá cesta. Kamera se vozí na hrudi nebo na přilbě. Na integrálce drží i s gimbalem, na běžné přilbě ne. Vozím GoPro 5 Black. Na rozlišení 2.7k stabilizuje velmi obstojně i na tratích v bike parcích, na 4k už to neustabilizuje a obraz je roztřesený. Ale já jezdím dost divočiny, to by se tě asi netýkalo. Když už uvažuješ o bazarové GoPro 4, tak trochu přitlač a jdi do GoPro 5 Black. Službu ti udělá velice dobrou a na ebay stojí pár korun.
    Píšeš, že jsi fotograf. To znamená, že nefotíš žádným kompaktem, ale nejspíš FF + řadou světelných skel. Fotím taky a mám v technice několik set tisíc - cena slušné kamery se v tom absolutně ztratí. Nešel bych cestou low-end hračky. Jen můj názor...

    Ještě k pumpičce - vozím bombičku. Je to rychlé, jednoduché a v zimě k nezaplacení. Vlastně vozím bezdušáky, ale duši mám pro sichr. K tomu samolepky od Park Tool. Jen ti nesmí vadit, že bombička vypouští to ošklivé CO2... brrrrr :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2020
    Autor: ckp13
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Akčí kamera + stabilizace

           

      Na uchycení na řídítkách zapomeň, je to slepá cesta.
      ---------------------------------------------------

      možná to není uplně slepá cesta, něco málo jsem zkoušel, kamera na hlavě--helmě nic mnoho, jak hejbeš hlavou, do leva, do prava, kuli orientaci v terénu, ty záběry z jízdy jsou pak docela zmatečný.

      mě spíš přišlo použitelnější mít tu kameru právě třeba na řidítkách, ale musela být na držáku který byl opravdu na tvrdo, nesměl vubec kmitat, žádné varianty jak ho odpružit, foták --kamera musela být k rámu kola jako přibetonovaná--to pak vcelku v poho už zvládala stabilizace toho fotáku.

      těžko radit, prostě prujezd křižovatkou s kamerou na helmě, kdy je v záběru ve výsledku zmatečný pohled vlevo a v pravo, noo, nic mnoho, když ti to pak doma při prohlížení záběru dojde a příště projíždíš křižovatku bez rozhlížení, taky nic mnoho :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

459 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024