reklama

kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

Dobrý den
Taková maličkost, která ráno cyliklistu zdržuje před odjezdem...
především když jsou studenější noci, tak se mi sráží vlhkost na vnejší plachtu stanu.

Když pak člověk spěchá dál, nemá čas v chladném ranním slunku stan usušit, avšak zároveň také nestojí o plísně.

Jak na to aby zůstala do rána suchá.
... vodní páry jak ze chlívu, - mám stan upravený specialní voskovou vrstvou ale nevzpomenu si na její název,
(vodní sloupec 10 000) patrně toho bude příčinou.
Sušit ho pak během dne je na nic.

[ Zpět ]
Datum: 03.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
  • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

         

    Mě to dělá stan také. Pomoc je větrat, větrat,větrat. Možná je to také tím, že jsem koupil levný stan. Jisté je, že když občas vytáhnu staré plátěné áčko, je v něm daleko lepší klima.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

         

    Co mas za stan? Dobrej stan se prave pozna podle toho, ze dobre vetra a ze rano brzo uschne. Treba Pinguini jsou v tomhle zname. A tak jsem si ho koupil a spokojenost. Samozrejme, ze se taky orosi, ale diky vetracim otvorum a hlavne dvoum vchodum (daji se otevrit pres cely bok) jsou rano brzo suche...nez zbastis snidani

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

           

      Jo, ale jen pokud na něj svítí slunko :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

             

        No to ne!!! Diky tomu, ze ho otevres UPLNE a vznikne ti tunel, tak je za chvilku suchej....

        [ Zpět ]
        Datum: 04.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

         

    já to řeším tak, že když to nevypadá na déšť, tak stan vůbec nestavím. Blbý je, když v noci začne náhle třeba bouřka, už jsem takhle uprostřed noci v dešti stan párkrát stavěl:-) Ale pokud prší vytrvale, taky stan nemůžeš usušit.

    Tebe ale trápí asi hlavně rosa - tak proti tomu existuje naprosto spolehlivá metoda: spát v lese, v lese rosa prostě není. Ale pravda, ne všude je les.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

           

      Myslim,z e ho netrapi rosa. Trapi ho vlhkost, ktoru si sam do rana nadychal a v stane, ktory nema vonkajsiu vrstvu dostatocne vetranu je vlhkost zvnutra stanu. Tam je rada len jedna dostocne vrchnu cast stanu vetrat a kupovat taky stan, ktory ma odvetranie zabezpecene. Starsie typy stanov bolivyrobene z priedusnej latky a preto sa ani tolko zvnutra nerosili.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

             

        Anebo...co si takhle pořídit šnorchl. Rourku pěkně vystrčíš ven... Jen aby do ní nevlezli škvoři :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

               

          Šnorchl je výborný nápad. Dá se do něj zastrčit doutník a člověk si nenasmradí ve stanu (vydechovat se musí druhým šnorchlem :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 03.07.2006
          Autor: ckp13
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

         

    Jansě nepostavený stan nezvlhne :o)))

    Ale vážněji - jde také o to, kde ho stavíš - u vody ti navlhne mnohem více než např. v lese...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

           

      Sorry lidičky, že jsem se sem dostal až tak pozdě v noci, ale k věci.
      Loni jsem si koupil stan Pinguin Pluto na první pohled malý zázrak za nízkou cenu ( 3500,-). Svou váhou a rozměry naprosto vhodný na kolo ( váží 2,00 kg).Horní plachtu má upravenou silikonizací, snese vod. sl. 7000, podlážka 10 000. Tvar - tunel - se hodí do zhoršených větrných podmínek ( to kdyby jste samým opojením z cestování dojeli až do patagonie... :-) Když jsem jej loni vybíral žádný jiný stan neměl tyhle věci pohromadě - cena, váha, voděodolnost.

      Na vině je samozřejmně nadýchaná pára, ale čekal jsem, že bude horní silikonizovaná vrstva mnohem propustnější, jako například kvalitní látka na bundě.
      Takže mi nezbývá než doufat, že když otevřu větrání (což jsou dvě malá zastřešená trojúhelníková okénka 35 x 15cm), tak se ráno dočkám méně mokrého přivítaní.
      Když jsem totiž přespával onu první noc, chtěl jsem si stan vytopit zavřením vetrání.
      Problém pak už vůbec byl, když ráno po studené noci kouknete a venku na vás čekala mlha ( případ zase jiné noci).
      Mám na závěr takovou vzpomínku z dřívějších cest, když jsem z kamarádem zkoumal jak vyřešit déšť a vlhko bez použití stanu.Zatím co já jsem zkusil natáhnout foliovou plachtu, on vzal foliový pytel o velikosti spacáku (co viděl, že se používá u jeho táty ve fabrice) a vlezl si do něj se spacákem. Folii nad hlavou zamotal a spal. Vypadali jsme jako bezdomovec a zabalená mrtvola.
      Ráno vypadal jak zapařenej fóliák a když lezl ven, tak byl z té páry "jak počůranej", ještě za krkem.
      Tenkrát jsme to řešili tou plachtou.

      Tak zdravim kolaře nocaře

      [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

         

    Chodíš-li pozdě spát doma, zachovej si tento zvyk i na cyklodovolenou. Ráno, cca v 10.00-11.00, tě vyžene sluníčko ze suchého (a rozpáleného) stanu. Vyzkoušeno v tu- i cizozemsku ...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

           

      Jo taky dobrý a ještě ušetřím za jidlo :-), ale má to háček.
      Vyjedu -li v 11.00 nebo ve 12.00, budou my chybět ranní 3 hodiny na jízdu a to jěště nepočítám případný hyce, který zavládnou po poledni.
      Ale dobrý nápad na rozšafnou podzimní dovolenku.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

         

    Hm. Kamarád si předloni koupil stan od Jurka, na první pohled je s tím stanem vše OK, ale když ten stan ráno balí, je taky mokrej a schne snad půl dne.
    My máme stan asi 10 let starej, takovej podobnej typ, jako Beskyd a ten je ráno sice taky zespodu vlhkej, ale během chvilky je suchej a stejně tak, když celou noc prší, tak ráno stačí chvilička, zafouká větřík a stan je suchý. Vodní sloupec a podobný blbosti nevím, ale nikdy do něj nezateklo a že jsem v něm už toho zažila hodně.
    Prostě si myslím, že se dneska vyráběj všechny možný dokonalosti, jenom aby to bylo "jiné", moderní a novější, ale kdyby se občas myslelo hlavou a sáhlo k osvědčeným způsobům, tak by se předešlo mnohým omylům a zklamáním. Já kdybych dneska měla koupit stejnej stan, koupila bych zase ten stejnej, bohužel už se nevyrábí, česká firma Mountent Bradlec, typ Pamír, možná šijou jenom už nějaký expediční, nevím, ale jedno je jistý, že ze současných stanů fakt nemá tento stan konkurenci.

    Nevím, co poradit. S touo vlhkostí sraženou na plachtě ti nepomůže sebelepší odvětrávání. Stavět stan, aby na něj ráno šlo slunce, ráno první co uděláš, tak sundat plachtu a obrátit "vzhůru nohama", déle snídat, přes den si vzpomenout, vézt tu vrchní plachtu pod gumicukama a občas jí přeložit jinak, pokud to jde, tak se na noc úplně nezavírat (nechat vchod otevřený a zatáhnout jen tu vnitřní část). Jo a ještě si myslím, že za 1 den stan nezplesniví! Kolikrát člověk musí balit stan mokrej, protože ráno prší a večer ho zase mokrej rozbalovat - brrr, to ale nemám ráda :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

           

      Plně s tebou souhlasím, dřívější stany byly lepší. Jenom je zdokonalit k poměrům dnešních stanů a bylo by to OK.


      Ten nápad, vozit stan na vrchu, pod gumicuky není marný.
      Dobrý nápad, dík za radu

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

           

      Jo jo, bohuzel mas pravdu, Mountent uz dobrych par let neexistuje. 3 roky zpatky jsem od nich chtel koupit nove duralove tyce, ale oni uz nebyli:-(( Jinak stan (z r.98) naprosto bez problemu - jednoduchy, lehky, tropiko i podlaha stale 100% funkcni - jeste jsem neplaval. A suchy je taky behem chvilky. A to uz mi od prevrhnuteho lihovaru shorela vnitrni moskytiera, a dole ve stene mam prokousanou diru od jedne hladove mysky:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kéž by šlo ráno odjet ze suchým stanem

         

    Mě se osvědčil Kauflandˇácký stan Monodome za 400Kč.Za 70 Kč jsem koupil transparentní silikon a z venku zapatlal všechny švy. Stan je lehký, pod dvě kila.Po úpravě dostatečně voděodolný. Přečkal jsem v něm letos několik nočních bouří v suchu.Stavím ho( dá se postavit do 5 min) každou noc aspoň jako moskytieru, nesnáším komáry. Pokud je ráno venku mokrý po rose -dešti, či na vnitřních stěnách vlhký od zadýchání, otřu ho ráno hadrem(osvědčila se stará plínka) a než sbalím ostatní bágly a dám na kolo, stan je suchý. Ani mokrý stan za dovolenou, byť by byl balený mokrý, nesplesniví. A za ty prachy, co stojí jeden značkový stan ,jich mohu mít deset, takže problémy neřeším. A to mi slouží už druhou sezonu.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zazvur)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

281 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024