reklama

scwalbe marathon

Otázka pro uživatele těhle plášťů.Už se vám to podařilo někdy takhle ojet?"Se divím že jsem si nenamlátil hubu"

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.02.2020
Autor: milann
  • Re: scwalbe marathon

         

    Jen o trochu míň, taky už ta vložka prosvítala. Není se čeho bát. Na suchém povrchu to drží, do zatáčky jedeš po vzorku po stranách. Zvýší se akorát riziko defektu, to je všechno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: scwalbe marathon

           

      ...jak se zvýší riziko defektu, když je ta modrá vložka(což je právě zvýšená ochrana proti defektu) v pořádku- jen se sjel vzorek nad ní? :-/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.02.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: scwalbe marathon

             

        no, právě jsi si sám odpověděl, protože se sjel ten vzorek, a část gumy nad ní.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.02.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: scwalbe marathon

               

          ...jenže ta "sjetina" je jen a jen guma bez jakékoliv ochrany proti defektu- tou je až ten modrý pás! ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2020
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: scwalbe marathon

                 

            Ochrana je až pod modrým pásem, hustě tkaná. Modrý pás je ochrání před malými střípky a trny, drží distanc. A tupějším střípkům znesnadní průnik. Je to jen další vrstva gumy. Možná trochu lehčí, než ta vrchní, hlavně ale levnější (recyklát)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.02.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: scwalbe marathon

                   

              Pořád tu diskutujete o modré ... na mě vykoukla barva žlutá, takže to ještě nebylo na výměnu?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.02.2020
              Autor: Quatsch
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: scwalbe marathon

                     

                Spodní vrstvy pod běhounem můžou mít různou barvu podle výrobce a typu pláště, jsou modré, zelené a viděl jsem i béžové. Pokud je sjetý běhoun a začne prosvítat spodní vrstva, tak je lepší plášť vyměnit, nehrozí tolik problémů.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.02.2020
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: scwalbe marathon

                   

              Podle této stránky je to trochu jinak- recyklát je u zeleného a tzv. "hustě tkaná osnova-EPI/TPI" je 67 (např. Continental Travel Contact má vyšší).
              https://www.kolapesek.cz/schwalbe-vlastnosti...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2020
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: scwalbe marathon

                     

                Hustě tkaná osnova, to musel vymyslet nějaký markeťák. :)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.02.2020
                Autor: petrp
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: scwalbe marathon

             

        Nevím přesně proč a jak, ale zkušenost na několika párech ojetých Marathonů tak praví. Ojetý je prostě mnohem náchylnější k defektům, docela častým. Zánovní gumy jsou téměř bez defektů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.02.2020
        Autor: ronda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: scwalbe marathon

             

        Ta nepropich (modrá...) vrstva zvětšuje oblast, kam může projet hřebík, aniž by to došlo k duši a propíchlo dušu. To není plech, kterým hřebík neprojde.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.02.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: scwalbe marathon

               

          ....tak defekt "s hřebíkem" jsem doposud nezažil- maximum byl jen jednou připináček, jinak většinou střípek, drátek ap (poslední roky nic)...;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: scwalbe marathon

                 

            Pche, mně se podařilo propíchnout marathon hřebíkem, hlavičkou napřed.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2020
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: scwalbe marathon

                 

            Na polní cestičce jsem zažil zatlučený bodec na cyklisty jezdící přes jeho pole. Z boku to vypadalo jak kord s velkou záštitom a delším konce zapichlé do země. 3cm trčely a nebyly vidět v hrudkách, i ráfek jsem musel měnit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2020
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: scwalbe marathon

         

    Jo, na elektrokole jsem to sjel taky na barvu....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: scwalbe marathon

         

    to je stav, kdy je vhodné nasadit nový plášť.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: scwalbe marathon

           

      Nebo koupit nové kolo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2020
      Autor: milann
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: scwalbe marathon

           

      není to předčasné? :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: scwalbe marathon

             

        Určitě je. Už jsem viděl tyhle Marathony, kde vložka prosvítala v souvislém pásu. :-)
        Na tomhle ještě dá hafo kilometrů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: scwalbe marathon

             

        Ty pláště tam mám od roku 2012 a bude na nich 20 000km s jediným defektem.Kolo je rok výroby 2001!To už je skoro do můzea.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2020
        Autor: milann
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: scwalbe marathon

               

          Taky mám takové v boudě.
          Na starožitnosti se nesmí spěchat. zakonzervovat, uložit, a za takových pět, šest generací na tom rodina zbohatne

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.02.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: scwalbe marathon

               

          Tak to ty moje jsou v 1/2 životnosti

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.02.2020
          Autor: Jimi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: scwalbe marathon

             

        pro mne ne. Když už jsou takhle prosvítající tak se zvyšuje riziko defektu a když mám defekt já tak si vyměním duši, dofoukám a jedu dál, když ale píchne moje paní, tak mi zavolá, že píchla a to je věc kterou raději eliminuji tím, že ten plášť vyměním dříve než se zvýší riziko defektu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.02.2020
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: scwalbe marathon

               

          O plných obručích pro ni jsi zatím neuvažoval?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.02.2020
          Autor: AV
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: scwalbe marathon

                 

            a co s plnýma když ojedeš vzorek?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.02.2020
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: scwalbe marathon

                   

              Pak to dá na kolobrndu, tam je vzorek na obtíž.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.02.2020
              Autor: Arnošt905
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: scwalbe marathon

                   

              Do plných si kapesním nožíkem vyřeže vzorek nový.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.02.2020
              Autor: petrp
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: scwalbe marathon

                 

            Když naboucháš silniční pláště 19 mm šířky na maximum, máš pocit, jako by si jel na železné obruči

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.02.2020
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: scwalbe marathon

                 

            Já uvažovala, ale ztratilo by to efekt nízké váhy. Jinak se to pořádně nafouknutý chová jak obruč, jak píše Jindra.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.02.2020
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024