reklama

Ultralehký stan pro 1 osobu

Ahoj,

na podzim nebo na jaře se chci vydat na Faerské ostrovy a sháním ultralehký stan pro 1 osobu. Chtěla bych stan do 1kg, který vydrží hodně velké deště, cenově do 10000Kč. Přemýšlím o těchto stanech Trimm pack dsl, Camp minima, BIG AGNES FLY CREEK HV UL1 nebo SMD SKYSCAPE TREKKER. Máte někdo s těmito stan zkušenosti nebo byste doporučili jiný?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.01.2020
Autor: andraja
  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

         

    Zalezi jaky mas preference. Treba ja mel tu Minimu a dal jsem ji pryc, protoze proste potrebuju stan ve kterym se da posadit, a to v Minime neslo ani omylem. Dalsi vec je, ze se mi blbe lezlo ze stanu pokud mel vchod zepredu, takze vchod z boku. A nakonec jsem prisel na to, ze potrebuju vic mista kolem sebe na kramy, takze jednomistny stan uz nikdy i kdyz jsem v nem sam.
    Ten Fly Creek je na netu docela chvaleny, a s tou znackou chybu neudelas. Zbytek neznam ale tipnu si ze budou splnovat vsechno to co po nich chces, tedy aby do nich neprselo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2020
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

           

      Jsem na tom podobně- Jednomístné stany jsou spíš vyšší bivak a jako nouzovka dobrý. Pokud ale potřebuju mít trochu víc místa pro pár věcí "po ruce", v případě deště se v něm přesléct, pak je akorát rozměrově např. FLY CREEK HV UL2. Není o moc těžší ani dražší, ale místa je akorát. Já na kole vozím Saway 2 Ultralight od Husky. Je pod 2kg a byl skoro o 100€ lacinější, pro jednoho dost a po osmi letech používání nejeví známky opotřebení ani snížení vodoodpudivosti....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2020
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

         

    Tuhle otázku řeším od loňského výletu do Skotska, kdy jsem zjistila, že na velikosti (teda spíš váze) fakt záleží :-) a i tyhle zmíněné značky jsem studovala.
    Nakonec jsem uvěřila mnoha skvělým recenzím na netu a šla do "číny". Sledování objednávky mi hlásí, že právě dorazilo do ČR, takže za pár dní budu vědět víc. (Ale zkušenosti, které by za něco stály, budou stejně až po prvním delším použití.)
    "Dyštak" zkus hodit do googlu "LanShan 1P" a možná budeš mít taky o čem přemýšlet. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2020
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

           

      PS - pokud bych ale chtěla "značku", tak v té cenové relaci do 10.000,- bych asi do užší volby přihodila i MSR.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2020
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

           

      Až letos půjdete tu GGW, pokud by vás večer chytil někde tady (asi 18km jz. od Inverness), je tu spousta zajímavých možností kde v suchu přespat – domek na stromě, ptačí budka u jezírka, přístřešek s výhledem na Loch Ness,….. – a GGW vede přímo podél.
      https://www.walkhighlands.co.uk/lochness...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2020
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

             

        ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2020
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

             

        No, stan jsem zřejmě kupovala "až na někdy". Zatím jsou plány že to půjdeme s čtyřměsíčním kojencem :) Tedy zřejmě mezi předem zamluvenými ubytováními a s asistencí hromadné dopravy.
        Ale kdo ví, jak tyhle plány dopadnou, když dotyčný kojenec má zatím minus tři měsíce. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2020
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

               

          Stan vypadá celkem OK. Mi by vadil malý prostor(hlavně šířka) a nutnost kotvení- tedy hledání vhodného místa(které může být v některé lokalitě problém). Také jsem nikde nenašel(asi neumím líp hledat) jeho váhu- jen "ultralight"...
          Pokud jde o podobný MSR- tam je to z rozměry stejné, cena je dost vysoká na uváděný vodní sloupec. Pokud jde o typ HUBBBA cyklopoustevníka, tak za téměř 440€ je jen o něco širší. HUSKY Sawaj ultra2 má cenu o 180€ nižší, vodní sloupec hlavně podlahy daleko vyšší(i tropika),jen o něco vyšší váhu a lepší sbalitelnost i stavbu v dešti bez nutnosti kotvení. Jediná výhoda MSR je možnost použití samotného tropika- ale vnitřní stan se používá hlavně proti hmyzu, jinak by stačila jen nylon. plachta(lehčí, rychle postavená i v dešti a s min. rozměry po sbalení.....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.02.2020
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                 

            Ano, komfortem samozřejmě pokulhává. Na kolo bych si ho nikdy nebrala. U pěší tůry se každé deko počítá a tenhle má mít těsně pod kilo. (Ta váha je trochu daná tím, že nemá pruty a staví se na trekovou hůl, což by při cyklodovolené taky nebylo nejpraktičtější.)
            Jak tak koukám na počasí, tak myslím, že až mi dorazí, postavím si ho na zahradě a zkusím v něm cvičně přespat. Pak poreferuju. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.02.2020
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                   

              Treková hůl by se mi hodila i na loňské cyklodovolené kdy jsme jeden den věnovali courani se broumovskými stěnami.
              A jsou lidé, kteří hůl používají v roli cyklostojanku. Takže ne, že by se pro ni nenašlo využití.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.02.2020
              Autor: petrp
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                   

              Tak zatím hlásím, že dorazil. Váha včetně všeho (tj. kompresního obalu, kolíků, šňůr... je 961g.
              Vzhledem k tomu, že není samonosný, tak pokus postavit si ho v kuchyni uvázáním k různým kusům nábytku, nedopadl zrovna přesvědčivě :-)
              Takže o víkendu ho vezmu ven a uvidíme.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.02.2020
              Autor: Ifča
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                 

            Jo, ještě k těm MSR. Tam ty rozměry, nejsou zdaleka stejné, i když to podle čísel může vypadat. Ta příčná vpěra znamená skoro kolmé boční stěny, což spolu s relativně velkou výškou dává dost komfortní vnitřní prostor. K tomu má dosti prostornou i předsíňku, takže je kam složit bagáž a není nutno se s tím tísnit uvnitř. Nevědět co s penězi, byla by tahle značka pro mě jasná volba.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.02.2020
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                 

            Tady píšou že ten jednomístný má 845g
            https://www.3fultralight.com/product/3f-ul...

            Když jsem před 3 roky vybíral čím nahradit rozpadající se Mountent Bradlec, bylo to překvapivě docela rychlé. Karel-ch a Jurimír ho tu chválili, pak i dobré recenze na netu ať už ten dřívější odkaz nebo tenhle
            https://tomsbiketrip.com/msr-hubba-1-man-solo...

            A k tomu trocha štěstí když se zrovna v tu dobu za hodně dobrý peníz objevil na eBay. Vodní sloupce jsem už tolik neřešil, nemyslím že je to až tak důležitý faktor zvlášť u stanu jako MSR, ale to si už každý musí posoudit sám.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.02.2020
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                 

            Ještě k vodním sloupcum u MSR - prý ho měří při větru 80 km/h, takže by i s tak "nízkými" hodnotami neměl být problém

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.02.2020
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                   

              ....měl jsem za to, že udávání hodnot u (nejen) stanů se řídí jednotnými parametry a měřením, aby se dalo porovnávat a ne že každý výrobce má své :-(
              Pak by to moc o nějakých vlastnostech či přednostech nevypovídalo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.02.2020
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                     

                Jsou na to normy, u měření ji jen uvedou, tu normu podle které testovali. Osobně mě připadá jejich měření pravdivější.
                Většina měřících norem je definována 20°C a určitou vlhostí, takže laboratorníma podmínkama.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.02.2020
                Autor: Arnošt905
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                       

                  ...a podle toho se můžeš orientovat a také vybrat. Pokud použiju stan rekreačně párkrát v létě, tak mi na hodnotách moc nezáleží- jestli ale využívám stan častokrát a dlouhodobě, pak potřebuji jistotu sucha za každých podmínek. Budu se ohlížet po vyšších hodnotách- i když "laboratorních"....

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.02.2020
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                     

                Kazdy vyrobce si to dela po svem, temahle hodnotama nema vubec vyznam se ridit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.02.2020
                Autor: Manzak
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                       

                  ...tak ti nevím, Kadle.. čím by ses potom chtěl(krom jiného) řídit u věci, která má hlavně chránit před deštěm? Pak mi není jasné, nač se vůbec uvádějí a těžko můžeš reklamovat že ti do stanu teče shora jen při silném dešti/bouřce a přes podlahu jen spolunocležníkovi co má metrák- tobě s 60-ti kg ne. Tak jako u membrán je měření propustnosti určeno normou, tak i u stanů- jestli si dělá výrobce své, je jeho věc, ale v nabídce musí uvést hodnoty podle normy.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.02.2020
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                   

              já myslel, že se to měří tak, že se látka napne na skleněný válec naplněný vodou a přidáváním tlaku do toho válce se simuluje výše vodního sloupce. Okamžik, kdy proteče první kapka je hranice.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.02.2020
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                     

                A nebo tak, že se zeptám majitele firmy jaké číslo tam chce natisknout.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.02.2020
                Autor: petrp
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                       

                  anebo :-) Kdysi v roce 1994 sem kupoval stan u Jurka v Kunčicích, měl jsem pár nápadů, které mi Jurek realizoval a když jsem si stan přebíral, tak jsme prolezli jeho firmu a ukazoval mojí ženě a mi jak testuje, zda to co koupil, má ty parametry co výrobce uvádí. Jak to má dneska netuším. Spokojený jsem s jeho stany pořád i když poslední roky na vandrech raději chrápu v hamace pod kašírovanou autoplachtou.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.02.2020
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

         

    Mám MSR Hubba, recenze s pěkným videem tady:
    https://bicycletouringpro.com/review-msr-hubba...

    Extrémně dlouhé pruty se nakonec ukázaly jako přednost. Problém kam s nimi elegantně vyřešily 2 došité úchyty k horní kapse brašen, tyčky se tak vezou v dříve nevyužitém prostoru pod sedlem, a v brašně se díky tomu uvolnilo místo.

    Skvělá barva, spousta místa v horní části nad hlavou (příčná vzpěra), díky malé půdorysné ploše mnohem univerzálnější použití protože se snadno postaví i v hustém lese mezi stromy, prostor na brašny pod vstupní verandou. Zatím spokojenost, mám v něm ale naspáno zatím jen pár desítek nocí, takže dlouhodobou životnost nemohu hodnotit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2020
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

           

      Naprostý souhlas. Mám ho taky už asi 5 let.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2020
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • barva stanu

           

      prosimtě co je to za blbou módu dělat hráškově zelené (Tvůj případ) nebo bílé (ta čína - Ivča)
      Však to musí křičet na kilometr?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2020
      Autor: cibi
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: barva stanu

             

        Já myslím že na kilometry křičí spíš oranžová a červená než ta moje ’’hrachová’’. Předchozí Mountent Bradlec (dole na obrázku) měl ale barvu lepší – tmavě přírodní zelenou. Tahle světlá však není o moc horší, i když zpočátku to byl nezvyk. A v zeleném lese je taky dobře schovaný (druhá fotka). Důvod vidím jediný – v Bradleci byla i ve dne tma jak v pr…-unelu, ktežto tenhle je zvenku krásně prosvětlen a to i v hustém lese a za deště. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2020
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: barva stanu

               

          Je to tak, je v tom stanu vidět. Tmavá zelená byla ovšem zcela maskovací. Myslím, že to je otázka módy a snahy přijít s něčím novým a jiným a užitečnost se tolik neřeší.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.02.2020
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: barva stanu

                 

            Ta užitečnost je ale hodně subjektivní faktor. Pro nás co nechceme být vidět jsou to tmavé přírodní barvy, pro toho kdo bivakuje pod Everestem je zase naopak dobré aby byl vidět až ho tam se zlámanou nohou budou hledat záchranáři – takže oranžová ideál, kdo spává po kempech obklopen dalšími stanaři tak zase ocení reflexní udělátka která ho v noci zviditelní tak že do něj o půlnoci nikdo nevrazí,....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.02.2020
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: barva stanu

             

        ....to myslíš u nás a v dnešní době, kdy se povaluje v lese od ledniček přes křesla a gauče i záchodová mísa? :-O
        I "venku" je hrášková furt lepší než oranžová a červená...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2020
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: barva stanu

             

        Jde to tropiko vůbec bez nějakého poškození přejet nějakým sprejem, alá maskovací vzor?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2020
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

           

      Moc pěkný stan. I kamínka ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.02.2020
      Autor: bara2
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

         

    Nikdy jsem nepocítil potřebu koupit předražený stan zvučné značky, protože jsem nikdy nic takového nepotřeboval. A to stanuji celkem dost, v zimě i v létě.

    Zato mi dneska přišel krásný stan z Číny za pár peněz. Takhle nějak si představuji dobrý stan. Fotka v příloze.

    -865g i s obalem a kolíky
    -nepatrná velikost po zabalení a když dám hliníkové pruty, bude ještě nepatrnější
    -pohodlně se do něho vejdu i posadím, mám 190 cm
    -vydrží většinu dešťů, co jsem kdy potkal
    -maskování je super
    -je samonosný a jednoduchý, jiný ani nepřipadá do úvahy
    -má skvělý velký boční vchod
    -je jednomístný

    Zatím jsem ho jenom postavil v obyváku, ale protože je ve stejném stylu, jako dvoumístné Tesco (taky skvělé, 1600g), vím co můžu čekat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2020
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

           

      :-)

      To je sice hezké, ale kolikrát takový stan použiješ, aby se o jeho vlastnostech hlavně co do životnosti daly udělat nějaké objektivní závěry? Jestli se mýlím tak mě prosím oprav, ale mám za to, že stejně jako kola, tak i stany po prvním nebo druhém použití většinou necháváš roztroušené po různých koutech planety a na příští výpravu zase vyrážíš s novým. :-)

      Můj první stan Mountent Bradlec mi sloužil bez jakékoliv údržby a problémů celých 17 roků, a naspal jsem v něm víc jak 2 roky čistého času. V r.1998 kdy jsem ho kupoval sice stál přes 4000Kč, ale rozhodně se mi ta koupě tehdy vyplatila.

      Jinak ale tvůj minimalistický styl cestování obdivuju a už teď se těším na další obrázky. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2020
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

             

        Co si tak vzpomínám, nejdéle jsem měl jednoplášťové Tesco asi 30 nocí. (Česko, Nezider, AlpeAdria a ještě něco, možná ho ještě používám). Slabou stránkou jsou laminátové pruty, ty se začnou po čase lámat. Jako u všech stanů s laminátem.

        Je to ale maličkost, vymění se za jiný laminát nebo rovnou hliník.

        Zbytek stanu je nezničitelný a není to jeho vina, že ho nepoužívám déle. Jenom se mi někdy prostě nechce balit kouli ledu a brát ji do letadla, tak stan vyhodím na místě (Norsko, Island). Skoro vždy ho ale beru zpátky a nějaké použité doma ještě mám a používám je dále.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2020
        Autor: Marin7
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

               

          Věřím ti- stan vypadá opravdu skvěle, váha je nízká dík jednoplášťové konstrukci. Já používal dlouho jednoplášťový z Tesca(dvoumístný, 1,8kg,560Kč), ale tam jsem musel spát uprostřed. Hlavně na jaře a na podzim se v noci a k ránu ochladilo a přes větrání se vnitřek rosil a na podlaze loužička. Nedovedu si představit spát v užším stanu a nemít navlhlý spacák(krom letních nocí). Jak to máš vyřešeno ty, poraď?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                 

            To je zajímavé, já používám ten samý a problémy nemám. Rosí se, to je pravda, ale ne tolik, aby mi to vadilo a loužičky nemám, ani když v něm spíme dva. Tak nevím.

            Ale vážil jsem ho a měl 1,6 kg - možná jsem z balení něco vyhodil.

            A ten jednomístný na tom bude podobně. Ani v něm nečekám, že bych se nějak moc otíral ráno o stěny.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2020
            Autor: Marin7
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                   

              Já myslím, že je to úhel pohledu. Martinovi se to rosí, ale tolik mu to nevadí. Tobě to vadí. Kdo chce jezdit nalehko, tomu nesmí lecos vadit.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2020
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                     

                ...to bude asi tím- anebo se v noci moc melu..:-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.02.2020
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                 

            Ti nevím, možná se teď stany chovají jinak, já v tom už dávno nenocuju, ale spávala jsem jako děcko celý prázdniny na Vysočině v obyčejným "áčku", žádný dvojitý stěny to nemělo a nepmatuju si, že by v tom bylo mokro. Možná se to trochu někdy orosilo, ale nic, co by jakkoliv vadilo. Jsme to měli postavený na zahradě celý leto.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.02.2020
            Autor: bara2
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                   

              Obyčejné Áčko je bavlněné a skrz to prochází vodní pára a nesráží se na stěně.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2020
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                   

              Staré klasické "áčko" a dnešní stany, to je jako srovnávat trabanta a mercedes.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2020
              Autor: radka
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
              • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                     

                jezdilas v obojím? v trabantu a mercedesu?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.02.2020
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                       

                  Já jo. :-)

                  Měl jsem nejméně 10-15 Trabantů a poslední dobou pár Mercedesů, takových 5-7 kousků (dvoumístný Smart). Koupil jsem vlastně jeden, ale ten je pořád v servise a místo něho mi půjčují náhradní Smarty.

                  S Trabanty byly všelijaké problémy, protože to byly staré vraky. Ale opravoval jsem je téměř výhradně sám a skoro zadarmo. Jezdily blbě, ale furt. Když ne, za půlden jsem vyměnil motor.

                  Zato tomu krámu Mercedesu nemůžu přijít na jméno. Sám si na něm neopravím vůbec nic, věčně je v servisu a nastrkal jsem do něho už tolik peněz, že ho ani nemůžu prodat.

                  Známí se mi smějou, že ta kupní cena byla vlastně jenom akontace. :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.02.2020
                  Autor: Marin7
                  Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                         

                    Smart taky není Mercedes, ale pojizdní nákupní taška :-))
                    Ale až tak špatně se s tím nejezdí.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.02.2020
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                           

                      Hvězdu sice nemá, ale díly se kupují v Mercedesu a za jejich ceny.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 15.02.2020
                      Autor: Marin7
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                           

                      OT - Smart je vlastněn Mercedesem

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 17.02.2020
                      Autor: cibi
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                             

                        Dacii taky nazýváš Renaultem :-))

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 17.02.2020
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                               

                          Nevlastní Renaulta Peugeot?

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 17.02.2020
                          Autor: AV
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                                 

                            To nevim, ale Dacia určitě patří pod Renault.
                            Ale o to nejde, mě jen pobavilo sdělení, že může porovnávat Trabanta s Mercedesem, protože jezdí ve Smartu :-)
                            Že to patří pod Mercedes vím.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 17.02.2020
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                         

                    Když to nemá na přední kapotě hvězdu, není to žádnej Mercedes.
                    Ale výborně pobavils :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.02.2020
                    Autor: bara2
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                         

                    Jj, klasika:-))
                    Poměr výkon/cena je u klasického starého Ačka furt dobrej. Dokonce bych řekla, že s věkem je cena čím dál lepší....tedy až do chvíle, než to chceš nosit na zádech, denně to stavět a spát v tom:-))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.02.2020
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                       

                  A víš že jo!
                  Stejně jako spala v klasickém starém "áčku" i "novém" stanu?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.02.2020
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                   

              Výhoda starého klasického Áčka tkví v tom, že si ho už nemusíme nosit na zádech do hor:-))
              Na zahradě stabilně celé léto pro děti furt fajn, ale jak stárnu, tak, nevím, čím to je, unesu čím dál tím míň:-))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.02.2020
              Autor: Lanna
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                     

                Teda...s prominutím..., akurát mi přijde, že stavět na zahradě jednomužné ultralehké hadrové Áčko, je poněkud divné.Taková škoda!
                Když na zahradě, tak nejmíň čtyřmístné:-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.02.2020
                Autor: Lanna
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                       

                  Máme doma ještě takové to větší áčko pro cca 4 lidi vzadu s tím obloukem. Ale je fakt, že jsme ho nestavěli už dlouho :o)))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.02.2020
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                         

                    Dvojmužné voskované Áčko jsem sebou na zádech táhla na Elbrus v roce 1983. K tomu ještě péřovéj spacák v klasickém těžkém sypku. Karimatku jsem už měla odlehčenou, dederónskou, nakonec jsem ji v Rusku prodala za devět titanovejch karabin:-))
                    V té době bylo mé mámě o devět let méně než mně dnes. A bylo mi jasné, že by to nedávala.
                    Zatímco dnes to holky v jejím věku, a mnohdy i starší, dávají.
                    Technologie to umožňuje:-))

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.02.2020
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                         

                    ...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.02.2020
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ultralehký stan pro 1 osobu

                       

                  Pětimístný stan Florida. Se s áčkem staví na zahradě. Do Floridy se z půdy donesou dva gauče a noční stolky, je to tam pak pro hosty pohodlnější. Áčko je pro malý šrople.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.02.2020
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • LanShan z Aliexpressu - první dojmy

         

    Tak stan konečně stojí na zahradě.
    Oproti stanům Husky či dokonce MSR, které jsem používala dosud, které se staví prakticky samy, jen se občas zacvakne nějaká spona, tohle je malinko - ale jen malinko - náročnější. Vychytat, kam zapíchnout kolíky, aby byla dobře vypnutá jak podlážka tak tropiko, při prvním pokusu chvilku trvalo a nastavit správnou výšku trekové hole, která to celé drží, taky.
    Kolíky mají jen zářez, tj. tam, kde mají držet jen vypínací šňůru, není problém, ale ty čtyři rohové možná použij raději z některého jiného stanu, aby se mi z toho poutka tropika nevysmekla. (Nebo si ještě trochu zagoogluju, možná je na to nějaký fígl.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2020
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: LanShan z Aliexpressu - první dojmy

           

      Komfort - no, je to minimalismus. Nicméně má XL karimatka se mi tam vejde, ba i batoh vedle ní (když vyjdu z předpokladu, že bez karimatky, spacáku a stanu je poloprázdný). Když se posadím, vychází hlava přesně pod vrchol, takže se vejdu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2020
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: LanShan z Aliexpressu - první dojmy

             

        Ještě závěrečný pohled na vnitřní kapsičku a zablácené kroksy v předsíňce :-)
        (Stan jsem podložila aspoň netkanou textilií, ať si ho moc nezaprasím ještě před prvním použitím na ostro. )

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2020
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: LanShan z Aliexpressu - první dojmy

             

        Vypadá to zajímavě.
        Jak dlouho trvá než to postavíš?!?

        Každopádně přeju, ať na cestě splní co je od něj očekáváno.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2020
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: LanShan z Aliexpressu - první dojmy

               

          Já to nestopovala. Ale napodruhé, když už budu vědět, co je kde, tak to pravděpodobně nebude trvat o moc déle než ty předchozí stany. Ono je to celkem rychlé, protože se staví tropiko i s vnitřním stanem naráz.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2020
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: LanShan z Aliexpressu - první dojmy

             

        Jediné z čeho bych možná měl trochu obavy – jak tenhle stan obstojí v silnějších větrech. Přeci jen, vypnutý je jen na té jedné trekové holi, a tam nahoře ve Skotsku to někdy docela profukuje, zvlášť jestli vyrážíte až začátkem podzimu. Bude to asi chtít nestavět úplně kdekoli, ale vybírat místa před větrem trochu chráněná.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2020
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: LanShan z Aliexpressu - první dojmy

           

      To malinko náročnější stavění---noo, uvidíš v praxi, odpoledne za sluníčka to problém není, ale večer a za deště už člověk váhá, jestli je opravdu nutné píchat všechny a kolik kolíku. nerejpu, několik stanu už jsem za život měl a jako pánský krejčí jsem si i nějaké šil sám, s vizí, jak já to vymyslím nejlíp a jak to vytuním do bezvědomí, ani prd, obyč jednoláštová srágora za pár korun--dva pruty křížem do krajních ok a už to drží tvar který jde v poho přenést mimo šišku uprostřed stanu a teprve potom řešit i tunění proti větru kolíkováním je nejlepší systém--teda alespon mě to takto vyhovovalo, jen jsem nakonec vždy dodělával na ty pyramidky dopředu ještě otevírací kšilt, aby bylo možné ten stan otevřít, aniž by do něj nepršelo a v jakési předsínce si uvařit třeba polivku, kafe, nebo dát cigáro--ono jde samozřejmě koupit i stan rovnou s tou předsínkou---ultralehký prop jednu osobu, ale at jsem hledal jak jsem hledal, když to bylo značkové, ultralehké, stejně to pak nebylo váhově pod 1,5kg spíš pod 2kg, bo ty značkové už jsou spíš dvoupáštové--z principu těžké.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2020
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

391 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024