reklama

Jaký cyklovozík vybrat?

Dobrý den,
chystáme se na jaro koupit cyklovozík pro dítě. Zajímaly mě vaše zkušenosti. Jakou značku vybrat? Koukala jsem se na Croozery http://www.odpruzeni.cz/9-xlc-by-croozer ale nevím jaký vybrat. Leggero se mi zdají už trochu předražené. Je poznat nějaký rozdíl v kvalitě? Pokud jste někdo měli možnost porovnat...

Hlavně by mě, ale zajímalo, jak se s tím vlastně jezdí. Ztěžuje to hodně samotnou cestu, nebo to při jízdě není příliš cítit. Nebo se to odvíjí od typu a značky? Chystáme se jezdit i po horách, tak ať to vůbec s tím vozíkem vyšlapeme :D

Děkuji za reakce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.01.2020
Autor: Severka
  • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

         

    Meli jsme Croozera bez odpružení, obě dcery to přežily. Ale použití asfalt+ polňačky.
    Kolega, který jezdil s dětmi do Chřibů, měl odpružení Velo Fiala. Prý fungovalo dobře, jen mu chyběly parkovací brzdy.
    Pokud chceš jezdit "po horách" počítej s tím, že samotný vozík je dost těžký + drobek a hlavně+ "drobnosti", takže tahoun se namaká.
    Jezdilo se s croozerem docela v pohodě, ale když přišlo na kopec , tak jsem nápad vozit děti ve vozíku proklínal.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

           

      Zbytečně kloveš do klávesnice. Severce jde jako vždy jen o kliknutí na ten její odkaz.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

             

        Díky, tak jsem za blba, no co už.
        Nevyjel jsem si příspěvky, jen odkdy je na servru.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2020
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

             

        No, hele, tady jsem si zcela vyjimecne na ten odkaz klikla, protože me zaujalo to "odpruzeni" v linku. Ten odkaz je zcela jalovy.
        Ale je fakt, ze sama cekam, co se z toho vyvine - nerada bych zbytecne klofala do klabosnice.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2020
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

         

    Když už jsme u těch cyklovozíků, tak by mne zajímal obecný názor na vození mimin v něm. Není lepší počkat na čas, až to dítě bude větší a schopné sedět na sedačce? Co z toho to dítě má, vézt se zaplachtované za slídou 20cm nad zemí? Je to jen o kočárku připoutaném ke kolu.
    Kupodivu tlačení toho vozíku před bruslařkou po hladké stezce mi přijde v pořádku. Asi je to tím, že je to na kratší dobu a je to víc o kočárku a komunikaci s tím dítětem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

           

      Brahmo, to je spor starý, jako lidstvo samo, ehm, jako existence vozíku.
      Zcela jistě se Ti ozvou lidé nadšení z výletů "s prcky" kteří jsou celí spokojeni, tak i zapřisáhlí odpůrci toho , aby dítě polykalo prach za zadním kolem.
      Jen se tady rozhádáme.
      Kde je pravda?
      Asi v tom, že se musí používat s rozumem a ne "přez závit"

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2020
      Autor: cibi
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

             

        Ono to bude v některých případech taky o tom, že rodiče byli a jsou zvyklí jezdit na výlety/dovolenky a nechtějí se toho vzdát. Potomky nemají kde "odložit", tak je berou sebou i za cenu dřiny. Jestli z toho děti něco mají nebo ne se dozví později a možná je to ke kolu i přitáhne.....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2020
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

           

      Dokud děti jezdily ve vozíku, strašně chtěly jezdit na kole a když mají jezdit na kole chtějí jezdit ve vozíku. Ale my jezdili hlavně kratší cesty - do kostela, na zahradu, na vzdálenější hřiště, koupat se apd.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2020
      Autor: pavelm
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

           

      A vidíš, já si zase říkám, co zase mají děti z toho sedět v sedačce rodičům těsně za prdelí. My v tom vozíku vozili děti dvě, najezdili s ním tisíce kilometrů a přišlo mi, že to tam mají děsně pohodlný. Nemusí mít helmu na hlavě, jsou tam krytý před deštěm, před sluncem, věčně si tam spolu něco povídaly, něco tam pojídaly, hrály různý hry, i na spaní ta poloha polosed byla pohodlnější. Jasně, v té sedačce si můžou povídat s rodičem, ale třeba my se sedačkou neujeli ani kilometr, přešli jsne z vozíku rovnou na kolo, takže neporovnám, ale na vozík nedám dopustit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2020
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

             

        Já jsem jezdil na projížďky s dítětem na sedačce před sebou na rámu kola. Blbě se na tom šlapalo, ničilo mi to kolena, ale celou dobu jsem si s ním povídal a něco mu ukazoval. Když jsem to tlačil po louce do kopce, tak on řídil, to miloval. Sedačka za zadkem je už komunikačně horší a do vozíku se patrně ani nedovoláš. Pokud nemáš ve vozíku děti dvě, tak se tam možná pěkně nudí. Ale vlastní zkušenost s vozíkem ani se sedačkou na nosiči nemám. Proto se zvídavě ptám. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2020
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

               

          Já začal malého vozit v Hamax siesta "za prdelí" jak jsem přešel na lehokolo, předělal jsem siestu na zadní nosič. To byl spokojený, měl hlavu vysoko jako já a dobrý rozhled. Dobře jsme se slyšeli. Koupil jsem dětský vozík z druhé ruky za 1500,- naprosto obyčejný, že v něm budu vozit věci, když mám nosič obsazený.
          Když jsme ale jeli "nalehko", tak chtěl aby jsme vzali vozík a jel v něm.
          Když jsem ho vozil v sedačce, měl jsem obavy jen abych to nepoložil, protože kdyby dal nešikovně ruce, zranil by se.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2020
          Autor: Jimi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

               

          Já teda nevím, ale neměla jsem pocit, že by se junior ve vozíku nudil: "Mamíííí, jedeme lychlééé? Plóč nejedeme lychlééé??? Uš nemůžeš, mamíííí??? Já chci jet lychlééé" - to že přitom seděl ve vozíku bylo vlastně jeho velké štěstí ;-))) A když měl ve vozíku ještě vodní pistoli, měla jsem to i s osvěžováním za jízdy a určitě nehrozilo, že by ve vozíku seděl dlouho, protože voda v pistoli v dostatečných intervalech docházela a bylo třeba ji doplnit. U vozíku navíc nevadilo, když mu pistol někde mezi řečí upadla ;-)

          Jaký si (a jim) to uděláš, takový to máš...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2020
          Autor: evcas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

           

      Teda mamina na bruslích tlačící kočárek a já za ní na tříkolce - to je nádherné panoráma - už jsem nekolikrát na Jadranu málem sjel do Bečvy jak mi lezly oči z důlků.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2020
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

             

        Dokonalý náhled na věc!!!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2020
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

           

      Bruslit se dá klidně dvě, tři hodiny. S kolem je to tak nastejno. Pokud teda nejedeš na celodenní výlet.

      Mimiš se vozila ve vozíku od 2 měsíců a naprosto v pohodě. V Pardubicích to ale bylo spíš řešení místní dopravní situace.
      Proti sedačce měla ve vozíku větší pohodlí a rozhled.
      V sedačce je napasovaná za batohem a komfort nic moc.

      Teď už ale většinou jezdí na kole sama nebo v závěsu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2020
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

         

    Tenhle vozík vypadá celkem bytelně
    https://youtu.be/jj0CmnxuTaQ

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

         

    Máme Croozer - výroba r. 2009, s odpružením Fiala.
    Slouží bez problémů už 4,5 roku.

    Vozík za kolem je rozhodně cítit. Váha to přece jenom je a trošku to s kolem pocukává. Chce to trošku cvik, ale zvykneš si rychle.

    Ovšem je to dobrý trénink na to, až začneš dítko tahat na tyči - kolo s torpédem je radost :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

           

      Děkuji za radu.
      No než bude doba na tyč to si ještě počkám :D Navíc už jen představa, že ji tam budu mít vzadu nehlídanou, nepřipásanou... :D :D

      Každopádně nakonec asi zvolíme taky ten Croozer, ale spíš zkusím sehnat nějaký z druhé ruky. Kdyby náhodou z toho velkého cestování nakonec nic nebylo :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2020
      Autor: Severka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

             

        Vozíky se i půjčují.

        A neboj, ono to rychle uteče :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2020
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

             

        Až budeš začínat tažnou s tyčí, dej si na řidítka zrcátko.
        Do vozíku s ním nevidíš, ale na tu tyč je účelné.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2020
        Autor: cibi
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

               

          Dcerunka si za tím účelem pořídila malé zrcátko na přilbu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.02.2020
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

                 

            Jo takové to "zubařské" jak prodává Azub?
            A jak v tom vidí?
            To na řidítka není zázrak ale na asfaltu stačí. (nemám odpružení - takže klepity klepity....)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.02.2020
            Autor: cibi
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

                   

              Od Azubu ho nemá, ale ano, takové malé na přilbu.
              A zřejmě vidí, protože ho používá.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.02.2020
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

                   

              Možná toto
              http://www.zefal.com/en/mirrors/111-z-eye.html

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.02.2020
              Autor: xtonda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaký cyklovozík vybrat?

                   

              Osobně mi žádné koupené zrcátko nevyhovovalo, tak jsem si koupil v nářadí malé inspekční teleskopické zrcátko a na přidělal si ho celé na kšilt přilby.
              Na druhé přilbě jsem vyměnil jen to zrcátko místo původního cyklo - které bylo vypouklé a nevyhovovalo mi.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.02.2020
              Autor: Jimi
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024