reklama

PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

Nazdar všichni. Kdo mi poradí, jak mohu měřit převýšení? Můj cyklocomp tuto možnost nemá.
1. Protože jsem se o to dříve nezajímal, vycházím z doměnky, že jiné compy asi měření mají? Dá mi někdo tip?
2. Prý také existují speciální náramkové hodinky? Co doporučujete v mém případě - nový comp či hodinky? Doplňující dotazy:
3. Je měření jen jednorázové a to vždy celková největší diference mezi výchozím bodem a tím nejvyšším?
4. Jak je to když začínám sjezdem a pak výstupem?
5. Jak zjistím převýšení jedné jízdy s několika "stoupáky a padáky" ?

[ Zpět ]
Datum: 29.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (česnek)
  • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

         

    profil silniční vyjížďky http://www.volny.cz/lm2004/den3-BrdkyMrdky... Měřeno je to sportesterem Polar S710, kterej ukládá do paměti průběžně hodnoty(ryhlost/vzdálenost, tep, nadm.výšku, kadenci, popř. výkon). Pak jsou cyklokompy / popř. hodinky, které mají výškoměr a ukážou ti momentální výšku + kolik jsi toho nastoupal. Stoupáky a padáky - počítá se výška nastoupaná:) směrem nahoru

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

         

    Výškoměr má třeba VDO 1.0, ale zkušenosti nemám.
    Koukni na
    http://www.progresscycle.cz/firma.asp?ID=210
    jsou tam i specifikace.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

         

    Nektere compy prevyseni meri,ale zas tolik jich neni - treba VDO MC 1.0 nebo treba Ciclosport dela hned nekolik ruznych modelu - ty drazsi jdou i pripojit na pocitac a muzes si stahnout a ulozit vyskovy profil trasy.Cateye dela vyskomerny AT100,ale ten neni za ty prachy nic moc.Vyskomerne hodinky se delaji taky,ale mereni prevyseni u nich neni zdaleka tak samozrejme jako u cyklocomputeru.Jestli hodinky nebo cyklocomp,zalezi na tom jestli to chces hlavne na kolo nebo na pesky.Prevyseni cyklocompy meri vesmes takovym zpusobem,ze nacitaji vysku kterou jsi nastoupal,kdyz klesas tak nepricitaji ani neodecitaji nic.Takze kdyz prejedes tri 200m vysoky kopce,na computeru budes mit prevyseni 600m.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

         

    Koukni se na www.naviion.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (drwatson)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

           

      Cena i s kabelem je cca 6.000,- Není náhodou lepší GPSka?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2006
      Autor: Biker65
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

           

      OPATRNĚ! Kamarád dělal pro naviiON software a říkal mi, že se dál už nevyvíjí a výroba nepokračuje. Pokud se podíváte na stránky www.naviion.cz zjistíte, že ceník byl naposledy aktualizován k 1.3.2004!!! Lecos to signalizuje.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2006
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

             

        s tím nemůžu než souhlasit, svého času jse o naviion projevila zájem, ale vývoj toho přístroje stagnuje a aktualizace cen na netu vlastně neexistuje... jasná signalizace... :)
        pokud bych mohla volit teď, prohlížela, zkoumala a prověřovala bych internetové stránky výrobců přístrojů pro GPS tak dlouho až bych našla nejvhodnější a pak zvážila, kdy už mi to stojí za to dát ty peníze :) třeba bych do té doby získala vyšší finanční obnos a mohla vybírat pouze podle technických parametrů :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (cami...*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

         

    Polar S725X,VDO 1.0 drát a 1.0+ bezdrát(doufám,že to je správné označení),CM 436,434 a některé další CM,naviion.
    Všechny uvedené mimo VDO a CM 434 umí komunikovat s PC,tj. umí vykreslit graf a uložit záznam.
    Jen by mě zajímalo, jak je to s přesností údajů.
    Polar a VDO na stejné trasa ukazovaly téměř stejné údaje,ale naviion byl o více než 20% jinde.Otázka je,kde je pravda.Já to nevím

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: yaris
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

         

    mam Cyklosport HAC 4. Ma vyskomer a teplomer pro presnejsi mereni. Za celodeni vyjizdku, pri ktere se prudce zmenilo pocasi se to na koncovem bode seklo o cca 2 metry. Sam pocitac ukazuje jen nastoupane/naklesane metry a nejsyssi dosazeny bod. Pripadne procentualni klesani. Pri pripojeni k PC je mozne nechat vykreslit profil trate. Da se nosit i jako hodinky, ale v tomhle modu je mereni dosti nepresne.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

         

    Právě jsem se vrátil z cykloobchodu. Řekli mi, že asi tak před 2 roky prodali asi 6 cyklocompů s měřením převýšení ale až na jeden všechny přišly zpět kvůli vadám. Bohužel si nevzpomněli na značku, od té doby neprodávají.
    Dovede mi někdo z výše uvedených značek poradit opravdu ověřený a spolehlivý měřič ?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (česnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

           

      CM 436 - USB . Jedíný problém za dva a půl roku (kromě baterek), že jsem zapomněl před jízdou zapnout záznam do paměti.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2006
      Autor: Peldy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

             

        CM 436 jsem si vysnila, ale neuskutečnila, docela by mě zajímaly konkrétní zkušenosti... nicméně možná by bylo lépe nevědět, když jsem si nakonec pořídila VDO :)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (xcami)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PŘEVÝŠENÍ- jak měřit, jak dokumentovat?

           

      můžu ti doporučit špičku, Polar S725 / 625??? , akorát si připrav cca 11litrů :( . Pak můžeš šáhnout po HAC4 / mají něco nového, ale to byl dost velkej krám, co se pořád resetoval, netěsnilo to a pod.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

584 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024