reklama

blatníky na horáku

Jaké máte zkušenosti s blatníky na horáku? Nechci jezdit věčně s mokrým zadkem a po suchu mě to nebaví.

[ Zpět ]
Datum: 29.10.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (ales)
  • Re: blatníky na horáku

         

    když je mokro, blatníky vozím - vpředu upevněný do sloupku vidle, vzadu na sedlovku. Mám jak dobré zkušenosti (no name blatníky), tak velice špatné (SKS a Topeak - rozpadly se po chvilce používání)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: blatníky na horáku

         

    Blatníky jsou velice užitečná a jinak celkem neškodná věc až do té doby, než se s kolem vjede do právě schnoucího pole (většinou druhý den po dešti) s lepivým blátem. Bláto dokonale slepí kola a blatníky, takže koly nelze točit, a po vynesení kola z pole je třeba ho třeba i několik desítek minut čistit, než je možno kola opět roztočit a odjet. Ale jinak až na tuto ojedinělou vyjímku nemají klasické blatníky těsně nad kolem žádné zásadní nevýhody (např. lesní bláto nikdy nelepí).
    Tento problém asi nemají takovéty destičky 10 cm nad kolem, ty ale asi tolik nechrání před stříkající vodou třeba za deště. Ale zkušenost s nimi nemám.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: blatníky na horáku

           

      Tady je to mimo mísu, ale na Azuby se dopředu skvěle hodí tykový ten zalomený blatník za 150Kč od Authoru, co se montuje špuntem do vidlice. S mým 20" kolem funguje úplně dokonale, při průjezdu kaluží nedostanu zespodu na nohy ni kapku, na otcově Maxu je taky dobrý. A dobře tam vypadá.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: blatníky na horáku

             

        na minulém horáku jsme blatníky měli, a zkušenost s nimi byla spíše špatná. na současnách Authorech je nemáme a je to mnohem lepší,jezdíme za jakéhokoliv počasí,jednou dokonce za krupobití, a po nejrůznějších,lesních terénech. takže hlasuji spíše proti,ale je to věc vkusu a názoru

        [ Zpět ]
        Datum: 29.10.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (šíp)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: blatníky na horáku

             

        Tenhle typ predniho blatniku mam taky,prijde mi jako dobrej kompromis pro kolo do terenu - chrani o dost lip nez ty maly blatnicky na predni ramovou trubku a nehrozi ze by se zacpaly blatem nebo se pod ne zaklinil nejakej klacek.Vozim ho v podstate porad,kdyz je mokro tak pridam i zadni blatnik na sedlovku.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: blatníky na horáku

         

    Pokud jsi hobík a nechceš vypadat jak Svěrák v Obecný škole po jízdě na lehkém sportovním kole, tak blatníky doporučuju. Já mam na bajku Zéfaly, vpředu širokej (Kaa) , vzadu užší ( Swan). Chrání spolehlivě, krom zaprasených lýtek jsem po jízdě v dešti čistej jak mimino. Lze je snadno sejmout, takže na suchu můžeš být i za závodníka.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (norman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: blatníky na horáku

           

      Já považuji blatníky za samozřejmost a jsem spokojen. Zda se mi, že jejich používání, resp. nepoužívání je pro mnoho držitelů MTB otázkou image, která je pro ně důležitější než účel.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bg)
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: blatníky na horáku

         

    Já jsem koupil blatníky jak na celoodpruženého horáka tak na klasický rám od značky AUTHOR. Jedná se o blatníky AUTHOR Scorpion a dodávají se i s dráty(cena - 180 kč). Na klasickém kole jsem to uchytil vpředu do rámu a vzadu též jen do rámu a bohatě to stačí // na celodpruženém kole jsem použil 2 dráty k uchycení na zadní vidlici jen na zadním kole - rovněž 100% spokojenost. Oba blatníky (jak přední tak zadní) mají na konci takové rozšířené křidélko, které perfektně funguje a brání postříkání zad, batohu na nosiči i nohou. Vřele doporučuji právě tento typ. Žádné jiné blatníky (krom klasických) mi na horáku nikdy spolehlivě nefungovaly.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024