reklama

Jak spojit řetěz?

Dceři praskl řetěz. Kdysi jsem si koupil nýtovačku, tak jsem si myslel, že jí to snýtuji a celá oprava bude 3 minuty. Ještě jsem s ní nic nenýtoval a teď skončil u toho, že nemám tu "osičku", která se roznýtuje. To si ji někde koupím, nebo z toho stávajícího nějak nebo jak se to dělá?

[ Zpět ]
Datum: 27.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš ([email protected]))
  • Re: Jak spojit řetěz?

         

    Jestliže se ten řetěz roztrhl a vypadl čep tak ho budeš muset o ten článek zkrátit a tím se dostaneš k čepu který hledáš.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2006
    Autor: Rik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak spojit řetěz?

         

    Já mám pro tyhle případy sebou vždycky pár článků starého řetězu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak spojit řetěz?

           

      Jo jo taky vozím, sice jsem ještě nepotřeboval ale člověk nikdy neví...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2006
      Autor: Rik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak spojit řetěz?

         

    Bývalo dobrým zvykem, že v každé krabičce s novým řetězem byl náhradní čep. V posledních letech se mi ale snad nestalo, abych tam nějaký našel. Inu nezbývá, než si náhradní čepy koupit (vyrábět si je ze zbytků řetězu se mi nechce). To je ta odpověď - nejjednodušší je si koupit náhradní čepy v cykloobchodě. Pozor - nejsou stejné pro řetězy na 8-kolo a 9-kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak spojit řetěz?

           

      nikdy - slovy nikdy nejsou náhradní čepy - jsou to pouze u drahých řetězů nýtovací čepy(osy). Pokud budeš chtít koupit náhradní nýt-čep na normální řetěz, budou se na tebe koukat okud jsi to spadnul :) protože normální čep neprotlačíš vnější stranou řetězu. Takže zkrátit nebo vložit jeden článek ze zbytku řetězu, popř. rychlospojka.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak spojit řetěz?

             

        Možná jsem to nepochopil (je brzo ráno a jsem ještě rozespalý...), možná mluvíme o tom samém - nikdy nepoužívám čep ze zbytků řetězu ani rychlospojku. Vždycky mám doma dostatek náhradních (buď z krabičky nebo samostatně koupený) - prostrčím řetězem, zatlačím nýtovačem, odlomím "zaváděcí konec". Včera jsem to dělal na dvou řetězech. Ještě nikdy se na mě nijak zle nedívali - koupím jich deset, zaplatím a jdu...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.06.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak spojit řetěz?

               

          Ještě pro upřesnění - mluvím o tomto - spojovací nýt na řetěz, na stránce úplně dole
          http://www.velotrade.cz/index.php?sekce=7&...

          [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2006
          Autor: ckp13
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak spojit řetěz?

                 

            tak to jo, to beru.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak spojit řetěz?

             

        nekecej nesmysly, samozřejmě, že se dá použít normální čep z jinýho řetězu. Akorát je to trochu pracnější, než ten ulamovací. Je pravda, že kdosi tvrdil, že když se opakovaně nýtuje, tak to ztrácí pevnost nebo co. Já takovou zkušenost ale nemám (po roznýtování řetězu vždycky spojuju tím původním nýtem a ještě jsem s tím neměl problém).

        [ Zpět ]
        Datum: 27.06.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak spojit řetěz?

               

          teda sorry, že tak zhurta, teď si nejsu jistej, jestli jsem tě úplně pochopil:-) ale stejně si myslím, že nemáš úplně pravdu. Se starým nýtem vytaženým z jinýho řetězu jsem kdysi taky nýtoval a to jsem tehdy ani neměl nýtovačku (dělal jsem to kleštěma a kladívkem).

          [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2006
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak spojit řetěz?

         

    Tedy: všici výše přispívající píší o jednom článku, ale myslí v podstatě dva články /k odebrání či přidání/

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (P.J.B.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak spojit řetěz?

         

    Předpokládám, že ti praskla destička vnějšího článku. Tak z něj vytlač zbylej čep. Na druhým konci řetězu vytlač ze spoje čep tak, aby ti nevyběh z destičky vnějšího článku. Teď máš na koncích řetězu vnitřní a vnější článek s čepem. Zasuň vnitřní článek do vnějšího, obrať nýtovač a opatrně zatlač čep do spoje. Teoreticky by měl přesahovat na obou stranách stejně. Ten spoj bude tuhej, tak ho opatrně rozhýbej, jako bys chtěl řetěz zlomit.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024