reklama

Že by jaro?!?

Už začínají kvést "sněhule" - jestli nepřituhne, tak to bude asi dlóooouhé předjaří.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.01.2020
Autor: radka
  • Re: Že by jaro?!?

V neděli 29. 12. 2019 jsme s Ane šli pěšárnu po červený z Bechyně proti proudu Lužnice. Cestou rozkvetlé kočičky a u takové malé chatové kolonie vlaštovky (!!!). Copak kočičky, ty beru, ale vlaštovky???!!! Napočítal jsem tři. A určitě to byly ony, jako kluk jsem se hodně zajímal o ornitologii a dosud jsem to nezapomněl.
    A jinak v těchto dnech (už aspoň 3 - 4 týdny zpátky) ráno cestou do práce vysloveně jarní zpěv některých druhů ptáků.
    Na tom oteplování něco bude, jen my v Poříčí musíme holt pořád topit jako zběsilí :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To zpívání opeřenců - áno, je to příjemné a milé je slyšet. Předevčírem jsem byl na své zahrádce, a dokonce jsem si všiml, že si dost radikálně sýkory testovaly budky. Jako by si myslely, že je tady jaro. No, jestli pořádně přituhne, budou z toho mít opeřenci fest apríla.
      A úplněk byl v plné kráse.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To by chtělo foto. Jinak bych tě podezíral, se sis to popletl s havranem :))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: pgnext
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jen mu věř.
        Už to tady někdo psal nebo jsem to slyšela ve zprávách, že se stává, že tu nějaká ta vlaštovka zůstane i přes zimu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Je pravda, že to bylo v televizi - v souvislosti s tím počítáním ptáčků u krmítek.
          A jinak - u nás kvetou sedmikrásky...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2020
          Autor: Aar

Sedmokrásky kvetou skoro celoročně, to žádný div není.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Na Petříně jsem viděl kvýst i třešně :) Ale jako na jaře jsem si dnes nepřipadal - dvoje fusekle, zimní kalhoty kriko, kriko s dlouhým rukávem moirový, další triko dvouúpletový ponorkářský, mikina, fleecovka, zimní rukavice a čepice přes uši.. přišlo mi to na ty skoreem 3 hoďky co jsem jel už tedy za tmy akorát :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tos tam měl stánek?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Na Petříně jsem byl v sobotu (pěšky), projížděl jsem se dnes zcela jinde :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

já jsem se zapojila do sčítání ptáků, kocour si hověl v křesle, takže si mohli konečně pořádně nacpat bříška, naloupala jsem jim ořechy a nasypala slunečnice. teprve při odesílání počtu viděných ptáků jsem zjistila, že nevím jestli u nás na krmítku byl vrabec polní nebo vrabec obecný :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.01.2020
            Autor: HMS
            • Jaro ani náhodou :-D

Součet z fota našeno krmítkového totemu.
              Vrabec polní 92
              Sýkora koňadra 2
              kos černý 2
              holub šmejd 16

Holub je jen příživník na zbytcích po mlsných vrabcách.
              Každý den sežerou 250g lojových peletek s hmyzem a dekorační příměsí ořechů, 3ks lojové koule s hmyzem a nakonec asi 1kg slunečnicových semínek. Na slunečnici přímo do krmítka nám chodí mlsat i dvě veverky. Zřídka ještě Strakapoud velký, zvonek zelený a brhlík lesní.

Loňskou sezónu byli i sýkora modřinka. vrabec domácí, žluna zelená a červenka obecná.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.01.2020
              Autor: Arnošt905
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

I zmatený čáp zústává.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak tomu bude na komíně asi dost frišno...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Byl asi zraněný, hnízdo měl na zemi. Nechtěl jsem ho plašit očumováním zblízka, když na něm nebylo nic špatného poznat. Bylo poznat, že je lidma přikrmovaný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Na prednaske v Marcheggu (tam maju s bocianmi velke skusenosti) tvrdili, ze bociany zimu preziju v pohode. Problem je, ze v zime nemaju dostatok potravy(chybaju zaby). Takze ak ich ludia prikrmuju, tak mozu prezit. V nedalekom Orth an der Donau takto prezili bociany minulu zimu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.01.2020
                Autor: Jaroslav
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: ženu pro život, cyklistku

16.01.2020
Ahoj, rád bych potkal dívku, ženu pro společné cyklovýlety nebo turistiku, lyžování, občas kulturu a při…

Hledám: Cyklistku Vysočina.

14.01.2020
Fajn cyklistku 35-45 na prodloužený víkend do Maďarska, začátek května, start Gira. A vůbec partacku nejen na kolo…

Hledám: lyže ledovec

07.01.2020
hledám kamarádku na lyže. za super počasím ( sluníčko, max -10, bez větří)na ledovec. ubytko v obytném voze u…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

275 cyklistů (19 přihlášených)

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ.…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan.…
JohnyB | 14.12.2019