reklama

Dětské kolo - měnit řetěz?

Poraďte prosím, je nutné měnit řetěz i u dětských kol? Mám na mysli horské, velikost kol 24", vzadu 7 kolo. Díky za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 22.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Víťa)
  • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

         

    Řetěz se mění v okamžiku, kdy je vytahaný. Nezáleží na tom, je-li kolo dětské nebo "dospělé".
    Takže ANO.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

         

    Řetěz se mění, když se opotřebením prodlouží nad stanovenou hranici. Nemáš-li měrku, tak ti to změřej v servisu. Pochybuju, že by se na dětským kole stačil řetěz tak opotřebit, ale vyloučit se nedá nic. Možná stačí ho namazat. To se musí i na dětskym kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

           

      Jak je to s řetězem na MTB.Po kolika km ho vyměnit,má najeto 600km.Dá se to změřit měrkou,ale tu nemám.Něž měrkou je to lepsí přesnější posuvným měřítkem.Pres kolik článků se to měrí? Jaká je mezní hodnota?Rosteč mezi članky je u všech řetězů stejná?

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk 1)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

             

        Postup šuiplerou je zcela určitě bezchybný, ale také zbytečně pracný - a já bych na ty čísílka asi neviděl. Měrku nasadíš na článek a jednodušše "spustíš" její zobáček do dalšího článku - nic se nemusí odečítat, ukáže to ihned. Doporučuji investovat do té měrky.
        Obecně počet kilometrů na jeden řetěz se nedá stanovit - záleží kde a jakým způsobem jezdíš. Měním ho po cca 1100 km, ale i po cca 3000 - jak kdy. A závodníci ho taky můžou mít vytahaný po 5 stovkách. Musíš to holt změřit :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

             

        Vem si šupleru a nastav na ní cca 132 mm - to je vzdálenost mezi 11 články řetězu (přesně je to tuším 132,2 mm). Pokud se číslo blíží ke 132,8 mm, je třeba myslet na výměnu. Na 132,9 mm je třeba vyměnit! Měrky jsou orientační. Mám zkušenost, že různé měrky ukazují různé hodnoty.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

               

          Skutečně stačí měnit až při 132,9mm? Já měním hned při 132,8 a zatím to bylo v pohodě, novej řetěz chodil bez problémů, ale jednou jsem to prostě nestih ( nebylo to ještě 132,9 ale víc než 132,8 ) a novej řetěz už přeskakoval a nesednul si. Musel jsem koupit novou kazetu a byl to na tý kazetě teprve druhej řetěz v pořadí.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Víťa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

                 

            Teoreticky by to stačit mělo, ale já pro sichr taky měním dřív. Lepší je vyměnit včas řetěz za šest stovek, než o čtrnáct dnů později kazetu za patnáct.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.06.2006
            Autor: ckp13
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

             

        Měrkou ti to změří určitě v každém servisu, když pojedeš okolo...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské kolo - měnit řetěz?

               

          Tak jsem ho změřil má 132,4mm,takže je ještě použitelný.Do servisu to mám přes 20km.Díky za odpověď všem.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk1)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024