reklama

Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex, 18\". Měřím

Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex, 18\". Měřím 177 cm a podle vzorce, který jsem našel (výška rozkroku * 0,56 = velikost v centimentrech, pak vydělit 2,54), bych asi měl mít takřka přesně tuto velikost, takže jsem to pak už v obchodě vyzkoušel jen letmo. Taky jsem četl, že když stojím obkročmo nad horní rám. trubkou, tak by tam měla být pár centimetrů mezera. U té osmnáctky tam mám tak 4-5 cm, když jsem zkoušel tu 20\", tak tam mezera nebyla, ale ani jsem na rámu neseděl. Teď si ale tou velikostí už nejsem jist, četl jsem tu od pár lidí, co měří o pár cm méně než já, že mají rám 20ku a pak ještě, že \"Kliku otočíme do vodorovné polohy a nohu zacvakneme do pedálu. Vezmeme provázek se závažím a ten přiložíme na špičku kolena. Dole nám musí procházet provázek středem osy pedálu.\" No a i když posunu vodorovně sedlo trochu dozadu, tak mám koleno o nějaké tři čtyři centimetry před středem pedálu a vůbec - tak nějak si nejsem úplně jist vzdáleností mezi sedlem a řídítky. Teď si říkám, jestli bych neměl radši zkusit vyměnit to za ten 20\" rám, zatím jsem na tom najel jen asi 5km na silnici, takže by to třeba nemusel být takový problém. Co byste mi tak poradili?

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr_ ([email protected]))
  • Re: Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex, 18\". Mě

         

    Omlouvám se za ten předmět zprávy. Nějak jsem to zapomněl vyplnit.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr_ ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex, 18\". Mě

         

    S ohledem na Tvých 177 cm a na to, že se jedná o geometrii krossového authora, bych to viděl na 20" rám. Ale musíš ho zkusit, záleží na délce Tvvých nohou - trupu - rukou. Mám 175 cm a 20" rám, jezdím na něm dlouhé štreky po asfaltu a neměnil bych. Můj kamarád má stejnou výšku, stejné kolo a 18" rám a taky by neměnil. Prostě to musíš vyzkoušet.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex, 18\". Mě

         

    1. Provázku se závažím je úplně jedno, jestli je sedlová trubka 18 nebo 20 palců dlouhá, to záleží na vysunutí a posunutí sedla.
    2. Nějakými centimetry nad rámem se nenech zmást, to možná platilo u silničních kol. Důležitá je vodorovná vzdálenost sedlové trubky od řidítek. A to musíš jedině vyzkoušet. Jde o to, jak máš dlouhý trup a ruce. To se z celkové výšky nepozná. A nejde-li o závodní ježdění, tak každej může dávat přednost trochu jinýmu sezení.
    3. Určitě si tedy na nějaký Authorův kros 20" sedni. A uvidíš, co se ti zdá lepší.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex,

         

    Ja osobne mam 173 cm a pred 4 lety jsem pri koupi tez Authora Reflex resil naprosto stejny problem. Asi pul hodiny jsem neustale presedaval j 18" ramu na 20" a zpatky. Prodavac mi neustale doporucoval tu 18", me se vic zdala ta 20". Nakonec jsem dal na radu prodavace a sel do ty 18". Zpocatku jsem byl s volbou i spokojen, pozdeji prisly pochyby a ted uz toho lituji. Jelikoz mas jeste o 4 centymetry vic, naprosto jednoznacne bych se to jeste pokusl vymenit. Jestli to je seriozni prodejce, vymeni. Jestli ne, aspon vis pro priste kam nemas chodit nakupovat, vytahnes si riditka i sedlo takrka na max a taky to prezijes, ja uz na nem mam stastnych 14.000 km a nijak vyrazne me to nevadi.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2006
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex, 18\". Mě

         

    Pozor na to, když vyměníš za 20" bude rám i delší!!!
    U crosse mi teda 18" přijde malá, ale je lepší mít menší rám, který velikostně doženeš než mít velký rám, který prostě nezmenšíš...
    A zničit si záda na velkým rámu, to je teda hnusná životní zkušenost, kterou už nikdy nenapravíš...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex, 18\". Mě

         

    Tak ještě se zpožděním díky všem za rady. Nakonec jsem přece jen zůstal u té 18ky. Prodejce se sice případné výměně za 20ku vyloženě nebránil, ale přesvědčil mě, že 18" je pro mně správná velikost. 20ky se prý dávají až tak od těch 182 cm, ale je to samozřejmě individuální, jak to komu vyhovuje. Taky jsem si tu 20ku ještě přeměřil na délku a zjistil jsem, že je pouze o dva cm delší, kratší vzdálenost mezi řídítky a sedlem se řeší spíše horiz. posunutím sedla a delším představcem, já jsem tak získal skoro 1,5 + 2 cm a jsem už spokojen. Taky ta olovnice se nespouští z češky, ale z osy kolena, jak mi nezávisle na sobě řekli dva prodejci a připadá mi to logičtější, takže to je v pohodě. Jenom si na to kolo musím teď prostě trošku zvyknout a taky na trochu vzpřímenější posez, protože předtím jsem měl silničku, tak je to malinko nezvyk. :-) Přeji všem mnoho šťastně ujetých kilometrů.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr_)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čau, koupil jsem si nové kolo - Author Reflex,

           

      Klidně si můžeš otočit představec a hned budeš mít posez sportovnější. Já to na svém Author Airline udělal, dokonce jsem ten představec nasadil i pod kroužky.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2006
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

539 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024