reklama

sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10 000,

sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10 000, když to bude o tisíc méně, tím lépe. Je mi jasný že v této kategorii to nebude nic moc, nicméně víc do toho nedá... Asi by byl vhodný dámský rám, pak by chtěla řazení s páčkami. Je trochu těžší, tak aby to taky něco vydrželo :-)
Koukala jsem se po netu, našla jsem tyto:
http://www.wheeler.cz/2006/2006/cross26.html
http://www.author.cz/cs/kola/katalog/detail/...
http://www.amulet.cz/cz/detail.asp?PiD=70943751 (Amulet mám i já, starší, jsem s ním naprosto spokojená)
Pokud byste měli ještě jiný tip, budu ráda za každou radu.

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (eva.r)
  • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10 000,

         

    Já myslím, že to máš dobře vymyšlený. Hlavně si ho maminka musí vyzkoušet, jak se jí na něm sedí. Máš sice mladou maminku, ale nevím, jak moc "sportovní" jízdě se chce věnovat. Pokud by spíš dávala přednost volnější, méně namahavé jízdě, tak vypadá lákavější Amulet než Author (na toho Wheelera jsem se nekoukal). Amulet má regulovatelnou výšku představce a to bude velká výhoda. Pro pohodlnější jízdu lze dát řidítka výš. Také Authory mají o 2,5 cm výš střed, než běžně krosy mívají, což je výhoda v terénu, kterou maminka asi neocení. Na Amuletu by seděla o kousek níž, což by jí mohlo být příjemější (ale geometrii u toho Amuleta jsem tam nenašel, jen to odhaduji).

    A pozor na velikost převodníků. Author dává na tato dámská kola menší převodníky (42-32-22), tedy lehčí převody (jako na horském kole), to je pro maminku jednoznačně lepší. Zatímco Amulet tam má těžší převody (48-38-28) a to je škoda. Ale zpravidla jsou v obchodě schopni a ochotni ty větší převodníky vyměnit za menší (jako na MTB). To byste si měli nechat vyměnit. Dát tam ty lehčí převody, doplácí se jen případný rozdíl v ceně.

    Za deset či devět tisíc to už je dobrý kolo. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10

           

      když jsi mi napsal(a) (nějak nevím zda jsi on nebo ona, soudě dle "nekoukal" on, soudě dle jména ona :-) tak hezký dlouhý souhrn - díky za něj - nevíš náhodou jak je to s velikostmi rámu? měří 165cm. Ale ten Amulet má stejně jen jednu velikost...
      Ten author tam byl spíš tak do počtu. V podstatě se rozhoduji mezi Amuletem (ten jsem našla jako první, už je to dýl) a Wheelerem (začala jsem uvažovat dneska poté, co jsem si přečetla nějaké zdejší diskuzní příspěvky)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (eva.r)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10

             

        On (jméno jsem zdědil po fence, ta po želvě, želva po pratetě). Velikost se musí vyzkoušet. Není to jen to udávané číslo, ale i vzájemné poměry jednotlivých částí kola. Vlastně to každej výrobce může mít trochu jinak, proto se radí si na kolo aspoň sednout. A při tom posoudit, jestli hlavně vzdálenost řidítek od sedla odpovídá očekáváním cyklisty. Neměl by se člověk cítit ani moc nataženej, ani nějak zkroucenej. Pár lidí si tu kdysi kvůli tomu málem začalo navzájem podřezávat krky. Velikost kola je choulostivá věc. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10 000,

         

    Jsem přibližně ve věku Tvé maminky a už tři roky mám od Authora Reflex SX, při výšce 158cm, mám velikost 16´´, pánský rám a jsem s ním moc spokojená. O dovolené najezdím tak v průměru 30 až 60km ob den, někdy kratší vzdálenosti denně v různém terénu. Jinak běžně jezdím tak 3x týdně a nikdy jsem s ním neměla jedinný problém. Můřu jen doporučit.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2006
    Autor: Teddy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10

           

      ahoj, díky za tip :-) našla jsem že stojí přes 13.000, což už je dost... jedině levnější variantu.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (eva.r)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10

             

        Dá se koupit loňský typ do 10 000,-tis. Viděla jsem ho v nabídce přes vyhledávač na seznam.cz.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2006
        Autor: Teddy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10

             

        Ahoj. Podivej se na http://www.ebikeshop.cz/
        V levo nahore je odkaz na E-shop. Maj tam vyprodeje kol. Loni jsem u nich takhle pres net kupoval kolo (poslali ho jako balik) a maximalni spokojenost

        [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10

             

        taky doporucuji Authora ve sleve.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal Neprihlaseny II)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sháním pro mamku (50 let) crossové kolo do 10 000,

           

      ahoj Teddy, mam stejné kolo a přibližně i km. Můžeš mi prosím napsat, jaký máš na tom převodník a jak se Ti stoupá? S Reflexem jsem taky moc spokojená ale moje původní dámské kolo 22 32 42 stoupá líp. Dík

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024