reklama

Spaní dítěte v cyklosedačce

Máme odpruženou cyklosedačku Sherman, která je částečně polohovací. Naše malá (17měsíců) nám v ní často usne a hlavička ji pak padá dopředů a dostran. Sherman nejde úplně sklopit. Nevíme jak to bezpečně udělat, aby ji hlavička dopředu nepadala a spalo se ji pohodlněji. Měla by se raději jízda přerušit a počkat, až se malá vyspí třeba na dece? Možná to houpání na kole není vhodné pro tělo ve spanku. Jak to řešíte vy?

[ Zpět ]
Datum: 19.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (JAR)
  • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

         

    Moc ti to asi nepomůže, ale naši známí to byli nuceni jednou vyřešit takto :o)))
    http://www.bbcc.cz/hist/2000/0408OkoHoBu...

    Jednou jsem ale viděla, že dítěti podložili hlavičku takovým tím nafukovacím kolkrčníkem - nevím teda, jak ho upevnili za krkem, ale rozhodně to bylo pro dítě pohodlnější než aby mu hlavička jen tak visela.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

           

      Řešení, které je vidět na fotce je nápadité. Na co také rodiče malých cyklistů nepřijdou. Pan Louda, jinak majitel jedné plzeňské cestovky, řešil obdobnou situaci takto: vysoká cyklosedačka podpírající hlavu, hlavička dítěte "přikurtována" k opěrce nějakým páskem či šátkem. Určitě to není řešení na celodenní jízdu, ale pokud dítěti "upadne" hlava (při spánku), je to asi lepší, než když se mu "láme" krk.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

           

      To musí být ale fuška jet třeba dvě hodiny co prcek spí po zadním kole.:)))

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

           

      Zajímavá fotka i nápad :) Taky uvažuji o něčem nafukovacím kolem krku.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JAR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

           

      no, musím říci, že mi foto opravdu pobavilo!! Bomba. Čest všem sportovním rodičům :-). Sháním cyklosedačku a po těch komentářích asi půjdu do Hamax Siesta. Nebo je něco na trhu lepšího?Díky [email protected]

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

         

    Zdravím, mám podobný problém, proto jen rozšiřuji otázku: Jak udělat, aby když jedu na kole jsem mohl zároven spát, šlapat, řídit a aby mi hlava nezdravě nepadala na bok?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radekk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

           

      Ber sebou svoje druhý já. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

         

    Naše děti spaly v (neodpružené a nepolohovací) sedačce obě. Zkoušeli jsme přikurtovat hlavu v helmě k sedačce, ale nakonec jsme toho nechali. Když dítě usnulo uprostřed delší jízdy, zařadili jsme zastávku, když se jednalo jen o kratší jízdu či "dojetí", jeli jsme dál. Děti rozhodně problémy s bolením za krkem neměly. Vydrží hodně, víc než rodiče :)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel ()
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

         

    Ty vozis tak maly dite na kole????? Neskutecnej hazard ale je to tvoje dite ze .....

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

           

      No... možná máš pravdu a na cyklosedačku je ještě brzy. Možná je dost zatěžovaná páteř. Zatím jezdíme jen o víkendech krátké vzdálenosti (max 20km). Začli jsme asi před 14 dny. Malou jízda na kole strašně baví a dokonce si o to sama říká. Jízdu snáší dobře, nevadí ji přilba ani brýle. Vydrží v sedačce cca 40 min. Myslím, že když se jede opatrně, nedrncá to s ní moc a vybírají se klidné silnice a cyklostezky, je to v pořádku. Spíš bychom neměli pokračovat v jízdě když spí, to může být pro její páteř nebezpečné. Pokud nejde vyloženě o krátké dojetí. Každopádně by se to vše mělo brát v úvahu a jezdit hodně opatrně.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JAR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

             

        Myslim ze kdyz usne v sedacce v aute tak to bude podobny ,ale uplne me desi ze mam za sebou tak maly dite a jedu na kole....vzdyt je porad v ohrozeni na kole nejsi vubec chranenej.Hele je to tvoje rozhodnuti a neses za nej odpovednost ,ale ja bych do toho nesel

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

         

    ....my máme cyklosedačku Hamax (polohovací) a kluk v ní cestoval již v loni (bylo mu 20měsíců). Když usnul při jízdě, což bylo pravidelně, tak jsme to řešili tak, že jsme mu dali na klín batoh ten vytvarovali a přichytili bundou. Syn si položil hlavičiku a spal....

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (xy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spaní dítěte v cyklosedačce

         

    Všechny naše děti jsem vozil v takové té sedačce, co se připevňovala ke štangli (na Favoritu). Takže vám asi moc neporadím. Na kole spaly i za jízdy, následky na nich nejsou patrné (už maj´ po maturitě).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

491 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024