reklama

Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

Vim, ze to neni mozne, ale mam posledni dobou extraproblemy s pichanim (prorazenim dise :) )
Mam Authora Stratose 99 a v predu standartni Richley speed max 700x32C jeste original.
Vzadu jsem loni pichnul o hrebik a koupil dusi Rubena.
Letos uz ale budu menit dusi po 4. Vsude me cpou Authora (uz do nej nepujdu). Protoze byl i dost sjetej plast, koupil jsem Ritchey 700x35c (tazke sirsi). Vcera jsem ale pichnul 2x. Jednou na kmenech (nahustena pres 4kPA), vecer pri vjezdu na chodnik (moc nenahustena, pumpuckou tonejak neslo a pumpa nebyla).
Planuju mu dat jeste samci a koupit nejke poradne 700x42.
Hodne jezdim po Praze (70%), ale tady je to 50% asfalt, 50% tankodrom.
Zbytek (30%) je Sumava (80%), kde jsou to rovne zpevnene cesty. :-( Bohuzel, me ten asfalt vlese zacina stvat
no z tech 20% (z 30) je spis na horsky, ale hodlam zde jezdit castejc !!

Vazim asi 85kg, ale casto bagl nebo brasny, takze dost napor.
Potrebuju malej valivej odpor a dobre drzeni na asfaltu a k tomu dobra stabilita na kameni, korenech apod. Proste asi chci moc.
Co me doporucite ? V Po musim nakoupit, nebo budu jezdit do worku MHD.
Jo a bydlimv panelaku, takze 2 kola se nevejdo

[ Zpět ]
Datum: 18.06.2006
Autor: Jivo
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

         

    I když si koupíš drahý plášť s vysokým TPI, tak při najetí na hřebík píchneš. Stejně tak při podhuštěném kole a nájezdu na obrubník procvakneš jakoukoliv duši. Zkus si koupit pláště s vyšším vzorkem, než mají speedmaxy, husti na správný tlak a smiř se s tím, že každej cyklista sem tam píchne. Držím palce při výběru.
    Jinak, pokud bys našel pláště, které mají malý valivý odpor a drží na asfaltu, kamenech i mokrých kořenech tak dej vědět. Určitě si je každý rád koupí (není myšleno ve zlém :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

         

    Píchli jsme teď tandem 2x za sebou, naposledy ve čtvrtek 15 km od domova, skutečně zážitek, vždy šlo o duši Rubena. A tak Švestkoň vyrazil do servisu, tam mu dali novou duši zn. Michelin údajně s trojnásobnou odolností proti poškození, pak mu vložili (pravděpodobně mezi duši a ráfek) nějaký ochranný pásek, nevím dost dobře o co jde, ale všera jsme na takto upraveném kole jeli 65 km a dobrý. Nejsem schopna poradit, jen chci upozornit na způsob, jak to řešil servis. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

           

      Pásek mezi duší a ráfkem ti nepomůže zabránit defektu z vnější strany.....ten je proti případnému defektu od špic.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2006
      Autor: mikop
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

         

    Já mám na sólo kole Schwalbe Marathon s ochranou SmartGuard a jsem s tím spokojen. Blbý je, že bych je chtěl i na tandem a tam v rozměru, který potřebuji nejsou. Jaké, že jsou ty Švestkové Micheliny?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

           

      Jiří Němeček • Vrchlabí • tel.: 603 702 986 [email protected] , mail: www.sweb.cz/jiner/

      to je adresa servisu, kde nám stavěli tandem a kde nám dodali duši, pan Němeček ti řekne víc, já o tom nic nevím a Švestkoň jen to, že ta mišelinka byla bleděmodrá. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

             

        K tandemu: Nebudete 24.6. v Mimoni na srazu vícemístných koll? Objevil jsem tu akci asi před měsícem, tak se tam chystám podívat.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2006
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

               

          Nebudeme, ani o této akci nevím. Už máme na sobotu jiný program, jedeme na kolech do Českého ráje, kam jsme pozváni na prasátko - dobrá odměna za našlapané kilometry, ne? :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (nepřihl. Švestka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

         

    Z jakého důvodu by měla kvalita duše zvýšit odolnost proti defektu? Odolnost zvyšuje podle mě do určité míry kvalita pláště (TPI), vzorek jeho běhounu a dostatečný tlak. Možno ji zvýšit také ochrannou páskou, jak praví švestka.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

         

    Že by to ty SpeedMaxy? Včera jsem taky píchl zadní, ale malou dirku. Tak jsem po zhruba pěti km dofukoval, asi po desátý už nevydržel to lomcování ventilek (galuskový) a došlo na náhradní duši. Dneska zase přední.
    Před tím jsem měl pláště Rubeny, Continentaly a Kendy, deset, dvanáct, let bez defektu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2006
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

           

      Tak tomu rozumím. Sice teď jezdím jen chvilku, ale když to sečtu s tím, co jsem najezdil jakožto výrostek, tak už to dá pěkných pár tisíc km ... a bez jediného píchnutí. Nějak to nechápu, o co že to vlastně píchnete ? U Favorita či crosse mi vždycky něco ustřelilo od kola a jel jsem dál, teď u MTB hází vzorek vše za sebe, včetně skla, hřebíků apod. Asi mám holt štěstí :o)
      Jinak pochybuji že při správném huštění je možno něco změnit pláštěm nebo nedejbože duší. Když už na něco najedeš, tak to projde skrz, snížit riziko se dá asi jen správným huštěním a samozřejmě typem pláště (ono 0,5 cm drapáky a větší tloušťka pláště je na tom lépe než galuska ;o).

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

             

        Neboj, to prijde casem :) Red Phoenixe jsem sjela ze 3/4 a hned na Letne sklicko a presne doprostred sjeteho drapaku :)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

               

          Díky za heads-up :o) Jinak už mám v baťůžku pro jistotu přichystanou náhradní duši, zouváky, lepení i pumpičku. Teď už schází jen někdo, kdo bude vědět jak na to :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 21.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

         

    No chlape,jestli hustíš na 4kPa,pak musíš píchnout ještě v obýváku:-))
    Že ty jsi chtěl napsat 400kPa?:-)
    Ono to až tak moc není o dobrém či špatném plášti..ale o štěstí a o smůle..
    Zrovna jsem se před chvilkou bavil s kolegou..píchnul kolo na biku poprvé po 9 letech(!).
    Já když mám štěstí,najedu bez defektu cca 4000km...,když štěstí nemám,pak během týdne 2x píchnu kolo..
    Pravda ovšem je že pláště Rubena s nízkým TPI,jsou opravdu náchylnější k defektům.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

         

    http://www.schwalbe.com/gbl/en/bicycle/on_tour...
    Asi 1500 km, zatím lepit nepotřebovaly, zatímco s jinými pláíšti jsem problémy měl. Vlastně problámy ne, řekněme tomu trénink lepení. Pozor, je jich víc typů. A tyhle nejsou zrovna levný.

    Nebo můžeš vyzkoušet Black Jacka, pokud se ti vejde do rámu: http://www.schwalbe.com/gbl/en/bicycle/mtb...
    Ale na krosu s ním zkušenosti nemám.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

         

    Prodavaji ted duse Kenda s ochranou proti propichnuti, patrne se defekt ucpe zevnitr. Stoji asi 150 Kc, je tezsi nez
    normalni. Ovsem proti velkym defektum nebo procvaknuti to asi nepomuze.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jf)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

           

      Ja mám trochu jiný problém. Mám tříleté kolo Author Mystic a na něm originální plášť i duši (jezdím málo a většinou asfalt (i v lesích-a celkem rád) ;-) ). No a letos jsem si všiml, že z tlaku 350 kPa (vzadu) mi během týdne klesne tlak na 250 kPa. Po třech týdnech na 150 kPa. Takže před každou jízdou musím na benzinku hustit.
      Je to normální, nebo jen méně kvalitní duše? Zestárlá? Dělá to jen jedna duše. Zatím :o) Když budu duši měnit, kterým se vyhnout obloukem?
      Dík za rady a zkušenosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ďusi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

             

        Jestli ti tolik vadí dofukování, zkus ji potopit do vody. Můžeš mít nepatrnej defekt, navíc přicpanej třeba zapíchlým střepem, kterej zůstal v plášti. Ten obrať a prohlídni. Ventilek jsi doufám už zkontroloval. Jinak nevím, může bejt i "rídká". A který značce se vyhnout? Těžko radit, někdo může bejt nespokojenej i s duší za 160,-. Podle mě ale cena duše není zárukou její kvality.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

         

    Tak proprocahzeni for, rad prodejcu mam tyto moznost :
    Hutchinson Acrobat 700x37 (28\"xasi 1,5)
    levna, radsi bych ji nekde sehnal s kevlarovou ochranou
    http://www.progresscycle.cz/firma.asp?ID=70&...

    Schwalbe Matarhon Plus bojim se, ze v terenu nebudou nic moc. Ale daji se sehnat na kola.segua.cz ATM sehnat nikde nemuzu
    http://www.wheel2wheel4bikes.com/products.php...

    Schwalbe Marathon Cross ty vypadaj asi nejlepe
    http://www.wheel2wheel4bikes.com/products.php...

    Zajimave jeste vypadaj Shwalbe Huricane, ale ty drapaky se me zda moc jemny a ze bych je nekde urval. Jsou taky na sekura v kevlaru
    http://www1.hibike.com/main.php?sessionID...

    Dalsi je Marathon XR, sice bez Kevlaru, ale s nejakou ochranou. Ale Marathon Cross se me zda podobny a s lepsim zaberem na jemnem podkladu
    http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek...


    Takze do ceho mam jit ?
    Ja zatim preferuji
    Marathon Cross 700x38 (28\"1.50)Kevlar®-MB, Reflex
    radsi bych mozna 700x40 (vetsich bych se uz bal), ale ty nemaj.
    Pak kdyztak asi Marathon Plus nebo nebo Marathnon XR
    Huricanu se bojim ?
    Kdo na nich jezdite ? 50% asfaltky, kostky
    30% lehci nezpevnene cesty
    15% lehci teren, polni cesty
    a 5% opravdu teren, ale jezdim pomalu. Kameny, les, sjezdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Keni ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

         

    Je fajn mit přehled a nechat si poradit na dvou diskuzích zároveň. Ale na bike-fóru se ptáš o 1 vteřinu dřív, proč??? :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (:-))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

           

      A proč si lidi i odpovídají stejnými odpověďmi? Je to překopírováno z B-F sakumprásk i s překlepy :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (:-))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plast na

             

        Driv pisu na bike-f , protoze se tam rychlej s hleda.
        Jinak diskuse jsou na to, aby tam bylo vic lidi. Ale kdyby ale byl ajedna pro vsechny, bylo by to lepsi.
        Ale ono by toho bylo lepsi ...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (keni)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

         

    Pořiď si oráfování, jaké má na své plečce Zimovčák, ten si na průpichy a průrazy nestěžuje. (a to jel celou TdF bez podpory mechaniků ...)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou univerzalni a neznicitelnou dusi a plas

           

      skus aj hutchinsony acrobat. ja som na kole mal predtym tiez speedmaxy a zjazdil som ich za 3/4 roka. a na tie hutchinsony zatial nemozem povedat ani makke f. maju tu ochrannu vrstvu skinvall a fakt to funguje.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2006
      Autor: Jurki
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024