reklama

řetězy

Jaké řetězy jsou dnes vlastně k sehnání. Dříve jsem používal řetěz SEDISa měl jsem s ním moc dobré zkušenosti, ale ten jsem už nesehnal tak ted používam SRAM.
Jaký řetěz považujete za nejlepší v poměru cena/životnost/funčnost?

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2006
Autor: Dan
  • Re: řetězy

         

    Sedisy vyráběla firma Sachs, z které se stal SRAM. A stanovit nejlepší poměr cena/životnost/funkčnost, nevím, nevím, jestli si někdo troufne.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: řetězy

           

      Tak já tenkrát používal ten sedis, protože byl levnej a hodně vydržel. Jo a na shimanu HG šlapal výborně.
      S těma SRAM už tak dobré zkušenosti nemám. Možná je to jen typem (pokud se to nějak liší). prostě už ztrácím orientaci co je dnaska na trhu

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2006
      Autor: Dan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: řetězy

             

        Všim jsem si, že řetězy SRAM jsou tady na fóru hodnocený dost vysoko. Jsou kompatibilní snad se vším, co se dnes používá, akorát si musíš vybrat. Zkus www.sram.com.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řetězy

         

    Určitě se sejdou různé názory a zkušenosti, ale pokud můžu mluvit za sebe tak už několik let úspěšně používám právě řetězy SRAM. Měl jsem postupně typy P059,P069 a teď vylepšený P951 vše v kombinaci s devítikolečkem a řazením Campagnolo. Životnost se ve všech případech pohybovala okolo 8000 km, podotýkám, že při pečlivém a pravidelném čištění a mazání, jakož i jízdě výhradně po silnici. Právě pro časté snímání řetězu z důvodu praní je u těchto řetězů bezvadná rychlospojka. Rovněž cenově vychází tyto řetězy velmi a velmi příznivě. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Tomsa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řetězy

         

    Nejraději Čz 500 nebo aspoň 300 a když neseženu tak SRAM.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cuk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: řetězy

           

      Též jezdím Čz F300 . Přešla jsem na ně z HG a jsem spokojená, tedy až na to, že se hrozně špatně shánějí.Čz mi vydrží déle.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2006
      Autor: Navara
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řetězy

         

    Nemate nekdo zkusenost s retezem Campagnolo (9-rychl.) na MTB?
    Jinak jsem mel zatim retezy Shimano, Connex i SRAM, vsechny mi odchazeji zhruba stejne. Jezdim za vsech podminek a v bahne se mi vsechno odporouci nejpozdeji mezi 1000-1500 km :(

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: řetězy

           

      S campou zkušenosti nemám. Nicméně se mi zdá, že řetězy Ti vydrží nějak málo. Jaké jsi používal? Jak často jsi je čistil?
      BTW: rychlospojka se dá koupit ve všech slušných servisech za 20-30kč a namontovat se dá na libovolný řetěz.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2006
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: řetězy

             

        Znacky a typy opravdu ruzne, ale vlastne neco jako pod kval. uroven Shimana LX jsem nesel. Posledni mam ted cerstve XTR, nebyl vyrazne drazsi nez XT (nechodte na me s cislama :) ), uvidim, jestli to ma nejaky vyznam.
        Cistim je casto, po jakekoli vyjizdce s brody a bahnem je projizdim i prackou. Mazu teflonovym olejem ve spreji nebo do mokra voskovym mazadlem. Nicmene dostavaji zaber, i cerstve osetreny retez pri projizdeni bahnitymi kaluzemi uz po hodine odmita moc pracovat (ale totez i razeni). Nevim, jestli nezmenit taktiku a nekupovat radsi retezy levne a casteji je menit :)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: řetězy

               

          To je filosofská otázka-a nelze ji zodpovědět.Každý bude bránit ten svůj.Já osobně rád experimentuji,zkusil jsem kde co.Osobně už se nedívám na jiné řetězy než SRAM a SHIMANO.Jezdíme všichni SRAMy.SRAM má tu výhodu,že je skutečně kompatibilní se všemi systémy konkurence-co si budeme povídat,když Amíci koupili Sachse(a ten předtím Sedise),tak se vesele vyrábělo dál,jen pod jinou značkou.Osvědčené se přece nemění:-)))Rozšířil se sortiment-přibyl totiž jeden pastorek.Až letos se začal dělat místo PC 59-PG971 a ten dost podražil,ale kupodivu ho na půl metru nepoznáte od HG řetězů,čili se změnil tvar náběhů.Sleduji nejen své řetězy a kazety,ale při každé výměně se ptám i lidí kolik najeli.Všeobecně ale platí jedno-levné řetězy méně vydrží,drahý řetěz (který stojí jednou tolik)nevydrží rozhodně jednou tolik km.Takže se držím pravidla "Zlaté střední cesty"-u Shimana to je HG50,IG 51-Sram PC48 to vše pro 8qaltů,HG 73 a PC49,PG971(pokud se sežene tak PC59) pro 9 qaltů.Péče a životnost-to je na dlouhé povídání.Nejlépe jsou na tom "silničáři".těm my bikeři můžeme jen tiše závidět kolik najedou na stejný řetěz co my v bahýnku slotě...:-))))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: řetězy

               

          Já jsem významně prodloužil životnost, když jsem začal používat rychlospojku. Na noc dám řetěz odpučet do rozpouštědla a ráno vyráchám ve vodě. je čistý jako nikdy z pračky. Je to rychlejší a byt nevypadá jako po výbuchu.

          Řetěz se má čistit po cca 2-5h provozu. Podle podmínek (5h je na neprášící silnici). Dělám to a hodně se to vyplácí - nejenom zvýšenou životností komponentů, ale především výrazně vyšší přesností.

          Zásadně mažu maznicí - olej by se neměl dostat jinam než na čepy - jinde se na něj lepí sajrajt a řetěz se rychleji opotřebí. Když se jede na blátě, stačí jen 100m pořádnýho svinstva a musíš zastavit, ponořit kazetu do potoka a párkrát kolo protočit :)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2006
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: řetězy

                 

            Tohle delam taky, dokonce kdyz ceikam blato na ceste, vezu mazani a kdyz je potreba primazu a nikdy mi na bajku nevydrzel retez vic jak 800km... Retezy sram PC 951 a 971 jiny jsem zatim nezkousel.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2006
            Autor: Stana
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: řetězy

                   

              To je docela nářez. Nedávno jsem přesedlal ze sedmikolečka na devíti a údržba řetězu mě nepříjemně překvapila, teď už taky mažu během cesty. Akorát nevím, jestli je normální, že zanesený řetěz při záběru na kazetě přeskakuje tak, že se nedá vůbec jet do kopce?

              [ Zpět ]
              Datum: 16.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (gmbiker ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: řetězy

                   

              Kdyz je retez polepeny blatem, myslim, ze mu dalsi namazani navic behem cesty moc nepomuze, jen bude to blaticko vic mastne, ale brousit bude vesele dal. I pretirani hadrem to asi tezko vyresi, to by se musel retez opravdu proprat, vysusit a znovu promazat, totez po dalsi louzi. Delat neco takoveho v terenu na maratonku nebo na delsi vyjizdce- no, neumim si to predstavit. Porad se snazim verit tomu, ze bike je do neceho takoveho urceny, jen musim pocitat s tim, ze nektere dily jsou opravdu spotrebni.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.06.2006
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: řetězy

                     

                To mas pravdu ze zivotnost retezu domazanim v blativym maratonu moc nezvysim, ale zlepsi se razeni a nesnasim ty pazvuky co vydava zetez co je mazanej jenom bahnem.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.06.2006
                Autor: Stana
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024