reklama

Hayes Sole

Co si myslíte o brzdach Hayes Sole jsou dobre, nebo spis delaji problemy a nejsou spolehlive??

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (kent)
  • Re: Hayes Sole

         

    Brzdí dobře,ALE....na všech kolech co jsme prodali,lidi chodí,že v určité fázi brždění jakoby "cukají"-je to tak,že kdzž se přibržďuje,tak nic,ale při postupném přidávání brzdné síly to začne vibrovat a při silném brždění nic.Je to vůlí brzdových destiček v uložení na pístech.Mají to stejně jako Magury na magnetech,ale u Magur žádný problém nebyl.Nejdříve jsme šli po kotoučích-shodou okolností u všech byly center locky od Shimana,které se rády uvolňují na nýtech a efekt je stejný,ale kotouče to nebyly.Nevím,jestli je to pravidlo pro všechny tyto brzdy,ale nám se ozvali všichni,co koupili kola s těmito brzdami.Zatím to šlo tak nějak do ztracena...jezdí dál.Co bude dál,uvidíme.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hayes Sole

           

      Podívejte se na můj příspěvek GT a Hayes Sole Disc - je to ta samá závada? Už mi měnili kotouče-nepomohlo,teď destičky-uvidím po víkendovém ježdění....jinak mi ho pošlou na reklamaci do GT.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2006
      Autor: mikop
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hayes Sole

           

      Asi to sem trochu nepatří, ale trochu patří.:-)))
      Mám Magury Julieta a při brždění mi přední brzda začala rezonovat. Utáhl jsem dráty a přestalo to.
      Ale teď mi občas, hlavně při prudké změně směru, začne škrtat přední kotouč o destičky a přestane to tak do dvou kilometrů.
      Čím to? A hlavně jak to odstranit. Je to nepříjemné.:-(((

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2006
      Autor: Bejbís
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hayes Sole

             

        To mikop:vypadá to na stejný problém!A jak je vidět bude to konstrukční vada brzd.Pokud jste někdo v záruce bylo by dobrý se domluvit na výměně za nový a doplatit si na lepší-my už to tak dnes řešili.Ať se s nimi v Kell'ysu třeba vyfotí:-))))A stran těch GT-dnes jsme "vypráskli 2 kusy,0,5 a 0,0-no nekupte to 15900 a 17900Kč.:-)))))),musel jsem chodit po prodejně se zavřenýma očima,abych si nepořídil novou "dvojku" na pojíždění-čili jak říká manželka-další krám do baráku:-)))))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hayes Sole

               

          Takže jak jsem psal dostal jsem v servisu nové destičky-o víkendu jsem byl v Jeseníkách,sjezdili jsme všechny vrcholy po okolí,brzdy dostaly fakt zabrat a problém se mi už nevyskytl...takže to vypadá fakt na vadné destičky-doufám:)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2006
          Autor: mikop
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hayes Sole

                 

            Tak to je dobrá zpráva-my tohle zatím neřešili,protože je vše v záruce.Jedny nám vzali zpět a zákazník si připlatil na jiné,ostatní to zatím nechtěli nějak řešit,vesměs proto,že mají najeto pár km,myslím,že se objeví až se udělá špatné počasí:-)))))))))))

            [ Zpět ]
            Datum: 18.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hayes Sole

                   

              Jo,chápu,taky se mi moc nechtělo posílat celé kolo na reklamaci když je tak pěkně.Snad je to už vyřešené....řekl bych že to,co jsem nabrzdil teď za 3 dny tak u nás nabrzdím za měsíc.A jaké brzdy bys doporučil pro případ že by mi je měnili?Kolik se tak doplácí?Už jsem nad tím taky uvažoval....

              [ Zpět ]
              Datum: 18.06.2006
              Autor: mikop
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hayes Sole

             

        Pro Bejbise: Julie maji vpredu 180 mm kotouc, coz je uz ze zasady nachylnejsi na vibrace nez 160-ka. Svoje muze udelat mekka vidlice, vliv ma i tuhost kol, ev. vypletu samotneho, jak jsi zjistil sam. Mas taky dost utahle vyhazovaky? A pri roztoceni kola naprazdno, ve vzduchu, mas kotouc porad ve stredu mezi deskama?
        Sam mam taky Magury, ale Marta, taky se 180-kou vpredu. Obcas si malinko cinkne, ale jen pri rychlosti cca 30-33 km/h, pri techhle otackach asi kotouc trosku rezonuje. Ale jen na hladkem povrchu, takze skoro nikdy :).

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hayes Sole

         

    Mám ujeto něco kolem 700 km ve středním až těžším terénu a brzdové destičky to mají asi zpočítané. Jaké by jste mě doporučili nové brzdové destičky?

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kuba ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hayes Sole

           

      To se mi nezdá - tak brzo sjeté destičky? Nechce to jen seřídit , vyčistit apod.? Já mám najetých 650 km převážně v terénu a pořád jsou destičky dobré....

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (m71)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hayes Sole

           

      ASI spocitane? Vytahl jsi ty desticky vubec a podival ses, jak velka vrstva tam jeste je?

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hayes Sole

             

        Souhlasím s Vaškem - žádné "asi" neexistuje. Vytáhnout destičky ze třmenu a hned víš na čem jsi...ale pochybuju,že po 700km sjedeš destičky.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: mikop
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hayes Sole

               

          mam také Sole a mám na nich najeto 1600km a desticky maji cca 0,5mm vyjetou stopu a to jezdím razantně, takže nevěřím tomu, že by po 700km byly sjeté. Co se týče rezonance a problémů tohoto typu, tak je mám taky, ale zvykl jsem si. Jelikož mám vpředu 205mm kotouč, tak je to u toho problém nějak odstranit, ale dá se říct, že to jen tak "cinká" což mně moc nevadí. Solečka jsou základní brzdy, které sice nedávají extra pohodlí, extra tichost, ale zatím mně ubrzdily naprosto všechno. Na jaře 2008 je budu určitě měnit, protože rád obnovuji kolo a tyhle brzdy jsem tam plánoval jen jako přestupní stanici, abych mohl jezdit.Cau

          [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (JAkub)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hayes Sole

           

      Nesmíš tolik brzdit :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Robert)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hayes Sole

             

        Hloupá odpověď na rok staré téma :)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2007
        Autor: mikop
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hayes Sole

               

          no ja mam brzdy hayes sole a niekde citam ze su to onicom brzdy ale ja snimi vobec problem nemam daju sa perfektne nastavit a brzdia paradne aj ked pribrzdujem aj ked brzdim naraz......su dost citlive a som snimi spokojny a ked si ich viete poriadne nastavit tak nebudete mat stymito brzdami problemi to vam garantujem.....

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (peto)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hayes Sole

                 

            Prave, az zjistis, ze na jinych hydraulikach nemusis nic nastavovat, protoze se nastavi samy, mozna zmenis uhel pohledu. Mozna taky az si vyzkousis i normalne fungujici a brzdici hydrauliky, ne jenom svoje Sole.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2009
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024