reklama

Výměna přehazovačky

Nazdárek lidičky. Můžete mi někdo prosím poradit? Mám kolo Dema Ormea na kterém je úplně obyčejná přehazovačka Shimano TX - 50 nebo 30, ale to je celkem jedno. I když zatím valí perfektně uvažuju do budoucna, že bych koupil aspoň Altus nebo Aceru. Nevím ale jestli nebudu muset měnit taky řetěz a pastorek (zadní 7-kolečko). Napište mi prosím jak to je. Díky

[ Zpět ]
Datum: 18.10.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (ja)
  • Re: Výměna přehazovačky

         

    Mám staré horské kolo Olpran,na kterém byla sada Shimano Altus C10 (před 14 lety) a postupně jsem vystřídal řadu přehazovaček (2 x Shimano Altus C10,1 x Shimano Acera) a teď jezdím na Shimano Alivio.Nejlepší byl původní Altus a teď to Alivio.Acer odešel po jednom roce - najezdím asi 4000 km po slušných cestách.Páčky na řídítkách jsou původní a žádný problém,mám také sedmikolečko.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tomas ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna přehazovačky

           

      Mám 10 let trekové kolo Fort, kompletně osazené sadou Shimano AceraX kromě řazení, které je GripShift. Najedu tak 3 - 4 tisíce km ročně. Taky jsem to pořizoval s tím, že až něco odejde, pořídím lepší. A k mému úžasu stále nic - samozřejmě kromě řetězu a 2 kazet. Jsem s Acerou velmi spokojen. Ženě se Alivio přehazovačka rozbila po asi 2000 km.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hubertus)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna přehazovačky

         

    Acera i Alivko pracují se 7-kolečkem (novější verze se dá nasadit i na 8-kolo). co se týká výměny řetězu a kazety, tak ty odejdou podstatně dřín než ta přehezka. mám aceru na kole 7 sezon a mezitim jsen dvakrát vyměnil kompletně tácy,/řetěz/kazetu. na přehazku se chystám letos v zimě - už je fakt hotová (má najeto a nařazeno okolo 18000km)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna přehazovačky

         

    Na jaře jsem měnil přehazovačku a trvalo to zhruba 300 km, než se úplně shodla se stávajícím řetězem a kazetou.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kovařík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna přehazovačky

         

    Retez je treba zmerit nejlepe specialnim kalibrem a nebo alespon suplerou (delka clanku by nemela byt vetsi nez 132,8). Pokud bude retez hodne vytahanej, tak bude potreba vymenit pastorky i retez, protoze novy retez na starych pastorcich nepojede. Jen tak pro informaci, levny retezy vydrzi tak 1500 Km (a to jsem testoval ja, vazim 65 kg, pokud jses tezssi, tak vydrzi jeste min). Nevyplati se ho jezdit dyl, protoze pak se musi menit kazeta a v nejhorsim pripade i kliky. Kazdopadne toto nema souvislost s prehazovackou. Muzes vymenit prehazovacku a retez + pastorky treba za rok... Shimano prehazovacky by mely byt vsechny se sebou kompatibilni (neberu takovy vystrelky jako Nexave a nebo ted novy XT, XTR). Akorat bych vobyc prehaku nedaval treba na devitikolo... Jinak vim, kde se da sehnat nova prehazovacka Alivio za 600 Kc. Je to posledni kousek za tuto cenu... (nebude dlouho ;-)).

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

191 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024