reklama

Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

Dělám bakalářskou práci na téma ostravské cyklostezky. Navrhl jsem údržbu cyklostezek v zimním období (odklízení sněhu). V letošní zimě totiž byly některé cyklostezky do půlky března neprůjezdné. Zajímalo by mě jestli si myslíte, že se touto údržbou zvýší počet cyklistů, kteří by v zimě vyjeli. Vyjeli by i ti, kteří tvrdí že se v zimě nedá jezdit? Dík

[ Zpět ]
Datum: 12.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (dosty ([email protected]))
  • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

         

    Ahoj, já si myslím že to počet cyklistů jezdících v zimě nezvýší, na to aby člověk jezdil v mrazu musíš být určitým spůsobem "blázen". A taková údržba by podle mne, vzhledem k počtu cyklistů byla nerentabilní. Aporo, jízda na sněhu má svoje kouzlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cuk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

           

      Jj, kdo v zimě nevyjede tak proto, že je mu zima a kdo vyjede tak očekává, že mu bude snížek nádherně křupat pod kolama...
      Trošku hnus jsou teda všechny typy ledových námraz a zledovatělého sněhu, na které byla letošní zima obzvláště bohatá, ale tomu by asi úklid stejně moc nepomohl a jsou tací, kteří tohle navíc vysloveně vyhledávají...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

             

        Tak, tak a i ty pády jsou snesitelnější a ve většině případů i komičtější, takže je u toho i více srandy:))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Cuk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

           

      nesmysl, mráz nevadí (na kole se zahřeješ, rozhodně je lepší jet na kole než někde třeba i jen několik minut čekat třeba na šalinu), vadí právě ten přemrzlej sníh. Zezačátku je to v pohodě, ale jak po tom trochu hlubším sněhu přejede třeba i jen 10 cyklistů, zasvítí na to sluníčko a pak to zmrzne, stává se taková cesta nepoužitelná. Takže jednoznačně - cyklostezky prohrnovat. Kdo CHCE jezdit ve sněhu, jistě si najde dostatek např. polních a lesních cest. Cyklostezky by měly být především pro dopravu.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

         

    Já v zimě raději jezdím na kole, než chodím pěšky, protože jet po udržované vozovce je snažší, než jít po neudržovaném chodníku. Udržovaná cyklostezka by byla ideální, ale..

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

         

    Vzhledem k faktu, že mnohdy to je na štíru (nebo i pod štírem) s úklidem sněhu na normálních komunikacích, tak to reálné nevidím. Rovněž si nemyslím, že by to zvýšilo počet v zimě jezdících kolistů - kdo může a chce, tak jezdí i nyní, pokud třeba není námraza nebo něco takového. Ale osobně bych samozřejmě uvítal, kdyby ze Světic do mého pracoviště vedla odklízená cyklostezka, dojížděl bych po ní. Nicméně, jak říkám - finančně neúnosné.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

           

      Já myslím, že "normální" komunikace se uklízí až moc. Kdo chce jezdit v zimě, musí počítat s tím, že občas narazí např. na náledí nebo trochu sněhu. Projet cyklostezku jednou s multikárou s radlicí snad zas tak finančně neúnosné není, ve srovnání s tunama soli, které se v podstatě zbytečně vysypou na úseky silnic, kde by se klidně dalo jezdit i po náledí (ale sype se tam, i když náledí nehrozí).
      A ty nepovažuješ cyklostezku na normální komunikaci?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

         

    Myslím, že by nevyjeli, pokud by jim upravená cyklostezka nezačínala u baráku.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

         

    Já bych se přimlouval za sníh na cyklostezkách i v létě, bude-li dost peněz. Je to čistší, líp se padá a bylo by na stezkách možná i volněji.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024