reklama

stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

Jsme mladá rodina, která se rozhodla pořídit si kola na rekreační účel. Využití: víkendové výlety po cyklostezkách a vedlejších silnicích v Brně a okolí, Vysočině apod. Spíše pro aktivní dovolenou a odpočinek, rozhodně ne pro divočinu někde v lese. Samozřejmě s občasným využitím i polních cest. Jen pro úplnost uvádím, že s námi - zatím v sedačce budou jezdit děti.
Kamarádi mají crossová kola Author Reflex model 2005 a jsou s nimi moc spokojeni. Rozhodli jsme se tedy taky pro ně. Prodejce byl velmi ochotný a snažil se nám poradit. Naši volbu nám schválil, navíc jsme se dozvěděli, že modely Reflexu jsou opět o něco vylepšené, např. mají uzamykatelnou vidlici, kterou mě doporučuje vzhledem k mojí váze (aby se se mnou kolo i na asfaltových cestách nehoupalo). A tím se dostáváme k jádru toho na co se chci zeptat. Při výšce 180 cm, vážím cca 110kg (váha se podle fáze diet:-)) pohybuje mezi 100 - 115 kg). Manželka je "normální":-)) (60kg). Prodejce mi totiž řekl, že by vzhledem k mojí váze bylo možná dobré uvažovat spíše než o crossovém (Reflex) kole o horském kole, které je přece jenom "pevnější"a dítě v sedačce bych tak mohl vozit já a ne manželka. Jako alternativu k Reflexu mi doporučil Kinetic (má také uzamykatelné vidlice).
Rád bych znal Váš názor na věc.

Tomula
[email protected]

[ Zpět ]
Datum: 12.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomula ([email protected]))
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

         

    Můj muž má cca 185 cm a podle období 110-120 kilčo a má Meridu cross, při nákupu mu byla doporučená, že má vyšší nosnost.
    Ale kolo kupoval s tím, že do horáku už nepůjde, takže možná proto mu ho prodejce nenutil.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

         

    kup si poradnyho horaka, s ramem na bourani vrat selskych staveni :) a poradny drapaky. trochu se ze zacatku nadres ale nebudes muset drzet skodlivou dietu a bat se ze pri sjezdu nejakejch drncu ti praskne ram. dite se ti dozadu to je v poho, extra zatez, tim lip. az budes mit vyjezdino dej si tam hladky plaste a manzelka ti neujede. vice masa vice treninku vice sily mene tuku. zdar

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

         

    Horský. 150kg (je-li dítě po tobě) už si zaslouží pořádnej plášť. Ale pohodlný, žádnej ležatej závodní posez, klidně s vlašťovkama. Manželce jistě nebude vadit, když se budeš trošičku namáhat. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

         

    Taky mám 100 kg, po deseti letech na trekingu jsem loni koupil cross Author Airline a vzhledem ke kombinovanému terénu co jezdím nedám na něj dopustit. Pouze přední vidlice RST odchází po 1000 km do kytek . Vzhledem k tomu, že jsem jezdil i na silničce a horáku se při výběru kola řídím tím , že silničku v terénu rozbiješ a na horáku se na silnici nadřeš a cross je přijatelný univerzál. Jinak jsem taky vozil syna za zády a kolo vydrželo.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin.S ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

         

    Taky se pohybuji od 95-110 kilo a jezdím na Author Airline.Vůbec ho nešetřím a kolo drží daleko lépe než některé předešlé horské.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

         

    Uz jsem se rozhodnul. Manželka si koupí cross - Author Reflex a já raději horáka. Obvolal jsem asi 20 specializovaných prodejců kol a většina z nich se shodla na tom, že za normálních okolností mě cross sice uveze, ale při nějakém silnějším nárazu apod. může něco "prdnout". Horáky mají být v tomto ohledu odolnější. Nechci riskovat, že si někde rozbiju hubu.
    Teď však potřebuju radu jakého horáka? Nevím proč,ale podvědomě mě přitahují Authory - váhám mezi Kinetic a Traction. Nevím, zda se vzhledem k mým potřebám a využití vyplatí investovat do o 3 tis. dražšího Tractiona? Co vy na to? Nebo poradíte lepší koupi v této ceně (15 tis.)?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomula)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

         

    Jen tak mimochodem, existuji i crossova kola pro vetsi vahove kategorie, zrovna na jednom takovem jezdi muj kamarad se 120kg. Potiz je, ze za nej dal o cca. 10000 vic nez kdyby tolik nevazil. Takze vyse uvedene je asi pravda, minimalne z financniho hlediska se ti vyplati MTB.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

         

    Můj více jak 120ti kilový kamarád jezdí již několik let na crossu Sprinter a úplně v pohodě...
    Je ale fakt, že jak zajede "do šišek" - teda do terénku, tak moc nadšený není. Pokud může, tak se tomu vyhýbá...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024