reklama

Už vím, jak si připadají řidiči aut

Tak jsem dneska chtěl vyzkoušet novou duši a brzdy, potom, co sem se v tom hrabal.
Jel jsem dohromady 3 km, čistý čas 8 minut a za tu dobu bych autem měl tak 4 mrtvý......
Což je polovina potkaných cyklistů. První u nás na hlavní jedou 2, co jedou vedle sebe, ale oblečení jak bikeři a vůbec si mě nevšimli, dokud sem je neobjel. A cestou zpět (jel jsem k Robinoilu) jely 2 ženský od Okoře a na křižovatce zabíraly celou cestu tak, že sem je málem neobjel.
A teď se nedivím, že si ti řidiči stěžujou. Možná není problém jen v nich....
Jednou se ke mně přidal jeden člověk a ten říkal, že jim nebude uhýbat, že by jinak jel v poli.....
Máte taky takové potíže???

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2006
  • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

         

    Existují nevychovaní řidiči a zrovna tak existují nevychovaní cyklisté. U těch cyklistů je to o to horší, že kolem sebe nemají plechy, takže když potom kvůli tomu dojde ke kolizi, tak pak má nebohý řidič na svědomí lidský život a to je nezáviděníhodné.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

         

    Tak to nic není. To mi včera v Lázních Bělohrad potkali totální KRÁVU.
    My jeli po hlavní, proti nám auto a zleva přijížděla velmi a to velmi pěkná cyklistka, která měla výhled na nás doleva, ale doprava na auto ani náhodou přes různé zdi a stromy. Neoslnila nás ovšem svoji krásou a dlouhýma nohama, ale dech se nám všem zatajil ve chvíli, kdy vlítla do křižovatky aniž by projevila sebemenší náznak zpomalení, prolítla protijedoucímu autu před čumákem a aniž by hnula brvou, sprintovala si to dále centra. Čím by se také měla vzrušovat, že...
    Prostě KRÁÁÁÁÁÁÁÁVA (mimochodem, blondýna to nebyla...).
    Přiznám se, že řidičem protijedoucího auta bych teda nechtěla být ani omylem. Bohužel neměla sluchátka, tkaže v případě karambolu je otázkou, jak by přítomní policisté nehodu hodnotili...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

           

      Jo, tak tohle si budu pamatovat ještě hodně dlouho... Docela jsem si už hledal únikovou cestičku, kdyby jí přeci jen náhodou to auto nabralo a ona letěla vzduchem k nám... Prostě totální KRAVKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      A myslím, že policajti by měli jasno okamžitě, my i to dotyčné auto jsme totiž jeli po hlavní...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

           

      možná je potřeba takovým pěkným cyklistkám připomenout, že po nabrání autem tak pěkné už nikdy nebudou... http://rozzlobenimuzi.com/?media=97

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (..)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

             

        Teda dvojtečko, to je fakt naprosto nechutný!!! Chápu že i takhle to může dopadnout, ale tohle mi naprosto znechutilo zbytek noci :((((

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

             

        To je zajímavé, že ti účastníci dopravních nehod jsou vždy bez bot co? Tahle už neměla dokonce ani ponožky...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2006
        Autor: Krata
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

               

          Ano, odtud rčení "Natáhnout bačkory". Člověk, který po nehodě leží u silnice bez bot je na 99 % mrtvý.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

             

        chudera...
        dotaz: prezila by s helmou? i kdyz to je dle fot nejaka indie ci kazachstan, tam helmy asi nemaji.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jirkaF)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

           

      Tak takovou krávu jsem před lety také málem zabil (autem). Vyjela zprava z vedlejší a bez náznaku rozhlédnutí a zpomalení odbočila doleva, proti mne!!! Mihla se mi těsně kolem pravého zrcátka a to už jsem byl v protisměru.
      A malý detail nakonec - vezla s sebou na sedačce dítě :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

           

      Klasika - sice jsem si dávala pozor a doma u počítače rozpažovala jak regulčík, ale opět se projevila moje levopravá dislexie :o)))
      Samozřejmě měla výhled na nás vpravo, ale vlevo na auto ani náhodou.

      A ta přejetá cyklistka, to je teda síla - ani jsem to neprohlédla celé. Přece jenom jsem po snídani...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

         

    V sobotu jsem si vyjel na kole. V Bělé p. Bezdězem asi 2km po místní komunikaci, pěší a cyklisti zásadně vedle sebe za naprostého nezájmu o to co se děje za nimi. Úzké asfaltky vojenského újezdu Ralsko to samé. Dojíždím dva cyklisty, jedou roztažení vedle sebe a tak jak jsou roztažení najednou zastaví a zůstanou stát ...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

         

    To byla taková plošná "cyklojízda". Cyklisti holt bojují za zákaz jízdy na kole po silnici. (Jako je to všude ve vyspělém světě běžné. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

         

    Ano, také vídám občas takové bezstarostné cyklisty. Na silnici I/9 u Zahrádek tuhle 2 vedle sebe v místě, kde není prakticky žádná krajnice, v neděli odpoledne, kdy je silnice plná chalupářů co jedou na Prahu... Nebo jsou tací, co jezdí prostředkem jízdního pruhu jako by byli auto. No, opět říkám, jak už jsem se tady zmínil v jiné diskuzi, záleží na každém, jak se má kdo rád. Nejen zákon 361/2000, ale i pud sebezáchovy nabádá k ježdění co nejvíce u pravého okraje silnice. A ve velkém provozu zvlášť.
    Ale máte pravdu, chudák řidič. Zabít člověka, i když za to nebudete moct, je dost velký psychický problém. Na druhou stranu, asi by za to ten řidič alespoň částečně stejně mohl. Zodpovědný řidič holt za takovým blbcem zpomalí na 15 km.h-1 a počká, až ho bude moct předjet s vyjetím do protisměru.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

           

      Z čehož vyplývá: Vidím-li, ať už jako řidič, nebo cyklista, stádo hovad(jedno, jestli dvou či čtyřnohých) tak mi z pouhého pudu sebezáchovy nezbývá, než zpomalit a očekávat cokoliv, respektive přemýšlet dopředu i za ta hovada. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: Tomsa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

           

      Mate na mysli ten pud sebezachovy, ktery cyklistum veli, aby pred neprehlednou zatackou radsi jeli prostredkem pruhu, aby to auto za nimi proste NEMOHLO predjizdet a tim ohrozit nekoho v protismeru, pripadne primo je (kdyz to strhnou zpatky, prece jenom je lepsi narazit do cyklisty nez do traktoru). Ja osobne teda prostredkem pruhu nejezdim (zatim jsem mel stesti, kdyz me v zatacce auto vytlacilo z vozovky, tak jsem to ustal), ale mam pro to doela pochopeni, prece jenom zivot mame jenom jeden ...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

             

        Ale jo, když si věříte... Já mám jen prostě pocit, že na kole nemám okolo sebe dost plechu, abych si mohl diktovat podmínky. A tohle sem se naučil velmi záhy po prvním výjezdu bicyklem na pozemní komunikace. Mnohem dříve, než jsem začal studovat nějaké dopravní předpisy.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už vím, jak si připadají řidiči aut

         

    Ano, z mého pohledu a to nejen řidiče jsou cyklisté skutečně neukáznění. Dva vedle sebe, to je již zcela normální, na přechodu jedoucí chodci, to už také je normální, někdy se divím, že je jich tak málo mrtvých. Nakonec i při našich společných akcích jsem takové přestupky zaregistrovala a věřte, nechtěla bych se proplétat dodávkou mezi cyklisty, mezi nimiž sotva zůstal volný jeden pruh. Ale to už tady bylo všechno několikrát a tak je třeba nejen psát, nadávat a kritzizovat, ale hlavně se podle toho sám chovat - jedno zda na kole či za volantem. Přeji mnoho beznehodových kilometrů řidičům i cyklitsům ! :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024