reklama

Schwalbe Marathon

Tak to jsem zas ja.
Vzhledem k tomu, ze nabidka Ruben je vsude hodne bidna (nemuzu nikde sehnat plaste Flash s ASP) a tak bych se rad zeptal, kde je mozne koupit Schwalbe Marathon. Nebo jeste lepe se zeptam...kde se daj koupit co nejlevnejsi.
Diky moc

[ Zpět ]
Datum: 08.06.2006
Autor: Michal
  • Re: Schwalbe Marathon

         

    Já jsem kupoval přes kola.segura.cz. Jestli to bylo nejlevnější to nevím, ale objednávka byla vyřízená během dvou dnů.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2006
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Marathon

           

      Dik...a jeste jeden dotaz...je vic druhu??? Treba Rubena ma Flashe obycejneho a s protiprurazovou stenou... Koukam, ze tech Marathonek je taky par....

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe Marathon

             

        Nejlepší je se podívat na web www.schwalbe.com, tam se o tom dá docela dost přečíst. Na segura.cz je pak ke stažení ceník ve kterém se dá docela dobře orientovat. Případně je možno poslat email nebo zavolat, protože se může stát že některé méně obvyklé rozměry nemají skladem. Já jsem mluvil telefonem s nějakým člověkem ze Segury a působil na mě dojmem že tomu docela rozumí. Jméno si už bohužel nepamatuji.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2006
        Autor: Marcel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Schwalbe Marathon

         

    Výrobce: http://www.schwalbe.com/language/
    Dovozce: http://www.imexpo.cz/imexpo-schwalbe-page01.html
    E-shop: http://kola.segura.cz/schwalbe.html
    Kamenáč: http://www.bikeranch.cz/

    S nějakým rozdílem v ceně bych moc nepočítal. Ale pozor, jsou různé Maratony. A začíná se mi zdát, že v každym katalogu maj něco trochu jinýho.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Schwalbe Marathon

         

    Nechci ti do toho kecat, ale schwalbe marathon jsou dle mých zkušeností velmi málo odolné pláště (mám 3 exempláře a všechny mají defekt, z toho 2 mají porušenou takovoutu zpevňující tkaninu (nevím, jak se to odborně jmenuje), takže jsou vyboulené. Připadá mi, že jsou optimalizované na minimální hmotnost a s nějakou trvanlivostí se moc nepočítalo. Existují ale ještě nějaké Marathon Plus, které by měly být odolnější. Je ale taky pravda, že ty moje už mají pár tisíc km za sebou (i když nemálo z toho jsem jel s defektem) a taky s nima jezdím všude možně, přestože jsou silniční (ale defekty se objevily zatím pouze při ježdění po asfaltu - 1x hřebík, 2x neznámá příčina, možná střepy, kterým se ale snažím maximálně vyhýbat). Hlavní komplikací je to, že se to už pak nedá foukat na těch maximálních 7 bar.

    Naopak na jízdní vlastnosti si nemůžu stěžovat. Jo,, a moje jsou 26".

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Marathon

           

      Kdyz to mas tezky...nekdo nadava na to a nekdo na to. Ja chystam koupi plastu na expedici uz nejakou dobu. Nekdo tu kritizuje Rubeny, nekdo na ne neda dopustit. To same s Marathonkama.
      Ja se rozhoduju mezi Rubenama Flash a Schwalbe Marathon. Ty Rubenky se nedaj nikde sehnat (ta lepsi verze), tak zkousim Marathonky. Jine asi nechci, protoze chci hladsi vzorek.
      Psal jsem, ze Marathonek je vic druhu a ze nevim jake:-) Vsechny maj nejakou protiprurazovou ochranu. U tech Plus maj v katalogu napsano, ze je jeste odolnejsi.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe Marathon

             

        jestli jedeš někam daleko na těžko, budeš jezdit po kdovýchjakých cestách (a nemusí to být pouze mimo tzv. civilizaci, např. v Německu je po cyklostezkách spousta střepů) tak ber ty, co mají nejlepší ochranu proti průrazu (jestli teda neřešíš takový věci, jako jestli ujet denně 200 km nebo stačí 190, jako já nedávno;-) ), i kdyby byly třeba jen na nižší tlak (což některé, co jsem viděl v reálu byly).

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Marathon

           

      ..... ale musím teda ještě dodat, že nemám zkušenosti s jinýma silničníma vysokotlakýma pláštěma (s vyjímkou pologalusek, na kterých ale nemám najeto tolik km - ale u žádných jiných plášťů se mi ještě nestalo, že by se po hladkém propíchnutí hřebíkem někde boulily (ani po proříznutí, ty byly ale nízkotlaké).

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Marathon

           

      To vypadá, žes je měl nevhodně vybraný. Těch, který se daj hustit na 7 bar je minimum, a kdyžtak jsou uzoučký a maj nosnost do 100 kg (nevím, jak máš zatížený na ležáku zadní kolo při "expedici"). Častější jsou ale s nižším maximálním tlakem a vyšší nosností. Stejně teda každej rok dělaj nějaký vylepšený (ultimativně). Blbý je, že je obtížné najít vazbu mezi tím, co se prodává tady a tím, co uvádějí na schwalbe.com.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe Marathon

             

        .. je tam vazba. Přes číslo výrobku. Ten katalog ke stažení na www.imexpo.cz je dobrej. A Imexpo je myslím výhradní dovozce, tak by to měli respektovat všichni. Ale někdy tomu prodavači tak trochu "nerozuměj". Nebo chtěj prodat to, co zrovna maj.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Marathon

           

      Zajímavý, já mám doma taky párek marathonů (20" a 26") co mají najeto několik tisíc a kromě nižšího vzorku to na nich není vidět. Zadní jsem jednou píchnul po průjezdu nějakou stavbou, našel jsem v něm zabodnutý nějaký jakoby ústřižek plechu, trojúhelníček široký 3mm a dlouhý 10 mm a způsobil jen pomalý defekt. Když jsem zjistil, že mi kolo nějak "plave", stihnul jsem ještě dosprintovat kilometr k řece kde jsem ten defekt hledal pod vodou. Později jsem plášť nadále tlakoval na 7 atmosfér a žádnou neplechu nedělal. Ale defekt byl přímo v místě, kde je ta kevlarová ochrana nejtlustší. Poškození na bocích, které ty asi vyrábíš občas nějakými kameny v lese, co jsem tak viděl tvůj styl jízdy, by znamenalo díru a vyboulenou duši.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe Marathon

             

        to je právě ten problém, ty defekty, o kterých mluvím, nejsou na bocích, ale přímo uprostřed gumy. A nestaly se v lese, nýbrž při ježdění 100% po asfaltu (jedno z toho byl teda ten cca 5 cm dlouhej hřebík). A zrovna tenhle typ takhle zlobí a nikdy se mi s jinýma pneumatikama nic takovýho nestalo (i když kdysi jsem to občas sjížděl až tak, že tam nejen nebyl patrnej vzorek, ale už tam nebyla ani ta guma, prostě až na tu tkaninu). To může být samozřejmě tím na dřívějších gumách nedosahovaným celkem vysokým tlakem 7 bar (kterej jsem ale nepřekročil, mám manometr). Každopádně tenhle typ už kupovat nebudu. (jsou to 1,5" 26" 7bar, nechce se mi chodit dívat podrobněji:-) )

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwalbe Marathon

               

          Ona to je asi hodně rozvětvená rodina "Marathonů". Měl-lis tam třeba ochranu proti defektu "RaceGuard", tak ta nijak zvlášť neochrání (u Fast Freda jsem ji normálně propíchnul kamínkem, Radka pamatuje). Je lehká (drahá) a nezvyšuje příliš valivý odpor. Zajímavá je třeba ochrana "SportGuard" - to totiž znamená bez ochrany proti defektu. Ale tu u Marathonů neuváděj. Asi si to chce pečlivě vybrat vhodný typ. Podle katalogu.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.06.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Schwalbe Marathon

                 

            Tak to uz vidim, ze koupim tu nej variantu...:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (nepr. Michal)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Schwalbe Marathon

                   

              skus este hutchinsony acrobat 700/37. su naozaj perfektne. mrkni na www.progresscycle.cz. tam ich maju.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.06.2006
              Autor: Jurki
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Schwalbe Marathon

                     

                Neshání Michal 26"?

                [ Zpět ]
                Datum: 09.06.2006
                Autor: žofka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Schwalbe Marathon

                       

                  Juju...Ale Jurki dik za info

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.06.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Schwalbe Marathon

                         

                    robia aj 26-ky tie acrobaty.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.06.2006
                    Autor: Jurki
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024