reklama

Putování na posvátnou horu

Den 1.

Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan. Počasí se tváří celkem příznivě, teplota dvanáct stupňů, nebe skoro jasné. V půl osmé opouštím rodné městečko sám a mám podivně dobrou náladu, jak už dlouho ne. Hlava čistá, prázdná, jako bych…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.12.2019
Autor: JohnyB
  • Re: Putování na posvátnou horu

         

    Pěkná a zajímavá cesta.Pěkný článek a hezké fotky.
    Procoural jsem kde co,ale na Řípu jsem jěště nebyl.Mám to od Vyškova trochu z ruky a po tvém popisu cesty na horu-no nevím,nevím jestli se to někdy změní.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2019
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Putování na posvátnou horu

         

    Díky, že jsi to takhle zdokumentoval. To je neuvěřitelné, co vše si po takové době pamatuješ :) Pro ostatní dokládám, že zápisky sis nikam během cesty nepořizoval.

    Venku jsem tu noc vůbec nespal. Dokážu si ale díky této zkušenosti představit výhody dálkové cykloturistiky, kdybych dobré vybavení měl.

    Pro výlet na Říp doporučuji zvolit první polovinu července, kdy budou višně a vyhradit si dostatek času na jejich sběr, je jich tam v okolí hodně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2019
    Autor: m2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Putování na posvátnou horu

           

      Při cestě jsem si sice poznámky nedělal, ale pár jsem si jich napsal hned po návratu, jinak bych ty detaily dneska už taky nevěděl.

      … no, trochu jsi spát musel, leda že bys chrápal jen tak ze srandy :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2019
      Autor: JohnyB
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Putování na posvátnou horu

         

    Opět výborné čtení od osvědčeného autora.Na Říp jsem vyšlapal pěšky a NIKDY bych tam nechtěl jet na kole. Nejvíc mě potěšilo, že jsi projížděl mým krajem a za ten déšť v Blovicích se omlouvám. Jel si asi 100 metrů od mého baráku.Jo a ta odpočívka u Milínova na vrchu Kohouty, tak kdybys tam byl za světla, tak uvidíš kousek Šumavy a hlavně Ostrý. Nevím, jestli byl vidět, ale běžně bývá. A jen jedna drobná výtka: To město na Rokycansku jsou ty Radnice (pomnožné) nikoliv ta Radnice. Jinak putu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2019
    Autor: Stanley58
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Putování na posvátnou horu

           

      Nevím, proč se mně to nedopsalo. Chtěl jsem říci: Jinak putuj a piš - ať je co číst. A výzva pro ostatní- pište, podělte se o své zážitky z cest.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2019
      Autor: Stanley58
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Putování na posvátnou horu

           

      Díky a omluvu přijímám, už jsem uschnul :-DOd Kohouty jsem odjížděl za světla, ale už si nepamatuju, co jsem odtamtud vidět - vzhledem k počasí možná prd.
      Aha, takže TY Radnice - a já vždy myslel že TA radnice. No to je ale pěkně klamavá reklama, vždyť radnici tam mají jen jednu... :-D
      Jinak souhlasím, už strašně dlouho tu nepřibylo žádné vyprávění. Mám v rukávu sice ještě další dva super zážitky z léta, ale nechci to tu zahlcovat jen sám, tak pište i ostatní

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2019
      Autor: JohnyB
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Putování na posvátnou horu

         

    Asisi zapomněl na praotce Cikána (tehdy to pojmenování nebylo nekorektní), který díky lenivosti svého lidu došel na Říp až druhý ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.12.2019
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Putování na posvátnou horu

         

    Je to pěkně napsané, čtivé, text jsem si užíval. Na Říp to mám asi čtvrtinu toho, co Ty, a tak jsem na něm už párkrát byl. Kamarád tam kdysi jel v době, kdy se pořádal cyklistický závod ve výjezdu na vrchol. Naposledy jsem si všiml, že je tam zákaz vjezdu i pro cyklisty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2019
    Autor: drak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Putování na posvátnou horu

           

      Tak ono se tam na kole už nesmí? Takže další kopec :-(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Putování na posvátnou horu

             

        V tomto případě to není až taková škoda. Byli jsme tam se ženou brzy z jara, vyšel nádherný den a s námi pěšky šly nahoru davy. Pár cyklistů zkoušelo jet, ale vlastně to nešlo. Při té strmosti Tě každé i drobné omezení vyvede z míry a vlastně nikdo, koho to donutilo zastavit, se v tom stoupání nedokázal znovu rozjet. No a dolů to bylo stejně špatné, nemyslím, že by si někdo takový sjezd "užil". Tak ještě přijet v den, kdy je hnusně nebo brzo ráno.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.12.2019
        Autor: drak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Putování na posvátnou horu

             

        Myslm že těch cyklistů, co se štrachají v sedle nahoru je minimum, tak nechápu, co komu vadí. Leda tak při sjezdu. Asi by bylo hodně smělý tvrdit, že snad mají lidi rozum a budou jezdit opatrně mezi pěšími.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.12.2019
        Autor: JohnyB
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Putování na posvátnou horu

               

          Skutečných cyklistů co vyjelo nahoru opravdu tolik není a nebylo a ti co vyjeli nahoru to taky celkem bezpečně a rozumně zvládli i dolů.
          Jenže, a v tom je nejspíš ten problém, že v poslední době nahoru vyjíždí převážně na motokole, protože to už není takový problém vyjet nahoru s dvou nebo dokonce trojnásobnou pomocí než dává on sám. No a když takovýho zoufalce nahoru vyveze motor, tak ten pak má zpravidla i dost velký problém s bezpečným sjezdem.
          Takže když se nahoru valí desítky motokolařů násobnou rychlostí chůze s mizernou technikou jízdy a tak ohrožují mnoho chodců a kdzž se přidá i jejích ohrožující způsob sjezdu, tak se ani nedivím, že to zakázali.
          Bohužel takových míst bude stále přibývat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.12.2019
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Putování na posvátnou horu

         

    Pěkné a často po mě známých a milých místech. Díky za čtení.

    K rakovnickému pivovaru (pivo Bakalář) bych dodal veršovánku z 15. století: Unus papa Romae, unus portus Anconae, una turris Cremonae, una ceres Raconae – Jeden papež v Římě, jeden přístav v Anconě, jedna věž v Cremoně, jedno pivo v Rakovníku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2019
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024