reklama

Pláště na tříkolku

V současné době vozím vpředu Schwalbe Tryker a nemůžu si je vynachválit, ve směru jízdy drží, dokud je na čem (z pochopitelných důvodů na mokré trávě podmazané blátem jedu jako na saních). Co je ale důležitější, drží v zatáčkách, kde se původní continentalky žvýkaly stranou, až to bylo vidět na sjíždění vzorku.
Takže pokud někdo váháte čím obout přední nápravu tříkolky s 20", vřele doporučuji.
Malinko mě ale trápí zadní náprava. V současné době mě tam drží Continental Doublefighter 24x2.00 a na asfaltě či šotolině si za sucha nevede vůbec špatně, svízel ale nastává za mokra, kde na asfaltě stačí šlapat do kopce kolem nedalekého staveniště a bahno přestože okem neviditelné, způsobí prokluz. Ještě horší je situace, když mě okolnosti vyženou z asfaltu.
Proto se chci zeptat, jaké by jste doporučili obutí na nepříliš zatížený avšak záběrový zadek tříkolky?
Popravdě zatím váhám mezi Schwalbe Table Top (kvůli dezénu), kde mám ale obavu z rozměru 24x2.25 (ještě větší balon než mám teď) a Schwalbe Land Cruiser, kde sice rozměr tvrdí shodných 24x2.00, ale dle všech dostupných fotek vypadá dost úzký.
Náprava je sice pružená, ale o nízkou a úzkou gumu bych měl docela strach...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.12.2019
Autor: Sodoma
  • Re: Pláště na tříkolku

musíš přibrat

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2019
    Autor: mech
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky mám ty Conti, jo občas to hrabě, kór když plný tlak. Měl jsem na mtb maxxis crosmark. Ideální pro terén i asfalt. Zkus.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já mám trojkolku obutou do Schwalbe marathon puls 1,75". Ochrana proti defektu je pro mně asi nejpodstatnější.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2020
    Autor: Jimi

Pro informaci: zdá se, že Tryker skončil. Schwalbe už ho nemá v nabídce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2020
    Autor: NightRider

Tak jsem slavnostně odepsal na tržnou ránu Marathon Racer 20x1,50, lehká guma s téměř papírovým bokem, nejezdily špatně.
    Do zatáček docela šustily jak se hrnuly bokem, ale obecně jsem s nima problém neměl.

Druhý den teď jezdím na Schwalbeho Maraton Plus 20x1,35 a chci se podělit.
    Pneumatika je to už na první pohmat opravdu bytelná a tuhá, už jen dostat je na ráfek byl DOST porod. Páky sice všechny vydržely, ale sám jsem tomu moc nevěřil. Doufám, že neprůstřelnost gum bude skutečně platit, protože bych je nerad sundaval u krajnice kvůli lepení.
    Co mě ale překvapilo mnohem víc je, jak málo gumy drží. na brzdy dobrý, tam jsem (zatím) problém nepozoroval, ale když se okusím zatáčku opravdu říznout, je v řízení cítit jak povadne odpor a tříkolka je citelně nedotáčivá. Schválně jsem zkusil vysoce vědeckou metodou ověřit kde je chyba (opakovaný ostrý průjezd zatáčkou) a vzhledem k tomu, že pneumatika nezanechává ani černou stopu na asfaltu (čistém a suchém) bude pravděpodobný viník směs samotné pneumatiky. Už několikrát jsem narazil na zprávy, že neprůstřelné marathonky jsou sice neprůstřelné, ale zejména za mokra kloužou jako blázen. To zatím potvrdit nemohu, ale vzhledem k popsanému výkonu za sucha je to předpokládám jen otázkou počasí a času. Jak se zdá, upřednostnil výrobce potenciální kilometrový nájezd před přilnavostí.
    Na tříkolce to zase taková hrůza není (i když se slzou v oku vzpomínám na přilnavost Trykerů), ale na jednostopém stroji by to mohlo být docela o hubu. Tak majzla na to!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2021
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Schwalbe ve svém interaktivním katalogu udávají u každého pláště valivý odpor, gripp= jak ten plášť drží, odolnost proti defektu a časovou výdrž. Dá se to dobře optimalizovat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Brahma

road grip
        racer - 5/6
        plus - 4/6
        Ta stupnice je nějaká divná, ten rozdíl mi jednak přijde o dost dramatičtější a jednak si nedovedu představit ještě klouzavější gumy než ty pluska
        Ale třeba je logaritmická :-)
        Mě prostě jen překvapilo, že je to silniční guma na silnici a drží fakt mizerně.
        Že se vysoký špunty různě kroutěj, na tom není nic divnýho, že silniční guma klouže na bahně snad taky nikoho nepřekvapí, ale tohle bylo divný...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Mně také překvaplíly mé pláště na mého "silničního " Favorita, jak skvěle kloužou po mokré trávě a po hlavě koleje. Ten ukazatel asi platí jen relativně, od pláště k plášti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Brahma

Marathon Plus má maximální index odolnosti i trvanlivosti. Což znamená, že plášť je hodně tuhý a má tvrdou směs. Holt nelze mít všechno v jednom.

Zkus upustit vzduch, s nižším tlakem se plášt více splácne a bude větší kontaktní plocha.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2021
      Autor: xtonda

Při nízkém tlaku se nám Marathon Plus hodně sjížděly po stranách, takže potom byl uprostřed pláště vzorek jako nový a čím dál od středu to bylo víc sjeté. Je ale pravda, že to bylo na tandemu (přední 20palců), takže na tříkolce se to může chovat jinak.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zátěž na předním kole tříkolky bude daleko menší než přední nebo dokonce zadní kolo normálního kola, asi bych se nebál jít pod minimální tlak. Samozřejmě tlak musí být přiměřeně nízký, podhuštění je taky blbě.

Nicméně měkký pláš se víc rozplácne, ale úplně nevidím důvod proč by měl být uprostřed zatížen méně než na krajích, to jen ukazuje, že ta směs uprostřed je až nesmyslně tvrdá pro vysokou odolnost, což ale s sebou nese tu kluzkost na mokru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: xtonda

No to asi dost záleží, co máš na mysli za tříkolku. Takový ten místní standard, kde máš nápravu někde v půlce stehen bude mít váhy víc na přední nápravě než zadní. Pak samozřejmě zatížení půlíš mezi dvě kola, zatímco zadek to nese vše na jednom, nicméně když vezmeš v potaz namáhání v zatáčce, kde se plášť hroutí bokem (na což běžná cykloguma není stavěná), moc měkký přední kola mít taky nechceš.

Proto furt brečím po Trykerech, měly vnitřní kostru stavěnou na ty boční síly a držely stopu jak zařízlá žiletka...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Maratony plusy mám na skládačce. Klouzavost můžu potvrdit, za mokra musím jezdit pomalu a opatrně. Pokud jde o životnost, tak mají natočeno něco přes 14000 km bez defektu, drobných zobanců od střepů a ostrého posypu nepočítaně (rekord byl 5 mm dlouhý střep), sjetí vzorku nepatrné. Předpokládám, že by mohly vydržet ještě aspoň jednou tolik.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: NightRider
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No co vydrží se teprve uvidí, ty se na skládačce smýkání budeš vyhýbat, já je hrnu prakticky v každé zatáčce.
        Furt čekám na ten déšť, to bude teprve "sranda"...
        Ale nepřijde mi, že by nějak výrazně brzdily, i když i s tím se prý musí počítat. Ačkoliv to může být tím, že co jsem je nasadil ještě jsem pořádně nespal, takže výkon motoru jě poněkud pokleslý. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak jsem konečně zmoknul.
      Na rovném čistém asflatě nebylo zhoršení trakce tak děsivé, jak jsem čekal, i když horší to samozřejmě bylo.
      Na brzdy je znát spíš zhoršení výkonu mokrých destiček, než že by klouzala kola.
      Nicméně se mi zdá, že čím méně ideální je povrch (nerovnosti, vodorovné značení, dlažba) tím víc se trakce zhoršuje. Chci říct, za sucha se samozřejmě zhoršuje taky, ale mokro jako by ten rozdíl spíš násobilo, než se k němu přičítalo.
      Na tříkolce něco s čím je dobré počítat, na jednostopáči bych byl asi docela nervózní.
      Ale nejezditelné to samozřejmě není...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2021
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Sympatického cyklistu

24.09.2021
Ahoj, hledám nezadaného a pohodového cyklistu na 50 let, pro cyklovýlety a fajn dny na kole, který má rád přírodu,…

Hledám: cyklistku / cykloparťačku - Středočeský kraj

22.09.2021
Ahoj, porozhlížím se po sympatickém protějšku na společné cyklo-projížďky, nejraději po cyklostezkách a silnicích…

Hledám: Na kole z Prahy

19.09.2021
Ahoj, hledám tu cyklistku na vyjížďky z Prahy do okolí a třeba i dál, na pohodu, nejlépe víkendy či po práci
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

190 cyklistů (7 přihlášených)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021