reklama

Co nejkratší představec_rada

Ahoj, mám dvě kola a rád bych si pořídil na každé z nich ještě kratší představec. Na kole kromě duše zásadně sám nic neopravuju, ale v servisu nebyli moc sdílní a ochotní něco objednávat. Tak jsem si řekl, že si zkusím najít představec na netu a dovezu ho do servisu, aby mi ho namontovali. Našel jsem zatím tyto:

https://www.bike-eshop.cz/klasicke-ahead...

https://www.bikestyle.cz/cz-detail-1396584-bhs...



Ovšem jsou pro mé kolo tyto vhodné? Na mtb mám stávající Ahead typ, kde se šroubují představce zvenku a představec BBB 6cm, vidlici Rock Shox Tora, řidítka vlaštovky... Na crossovém kole Author Stratos 2003 mám vidlici NEX 4610 LO Suntour. a představec se tam šroubovoval dovnitř, protože jsem nemohl sehnat kratší, tak mi tam dali místo toho šroubovacího redukci a na ní našroubovali představec Ahead 7cm. Takto to teda zhruba vypadá na těch stávajících kolech. Jde mi o to, že na obě bych chtěl sehnat ještě kratší, pokud možno, co nejkratší.
A jsou vůbec tyto 4cm představce vhodné na mtb a crossové-trekové kolo pro běžné ježdění - píšou tam u jednoho, že ideální je pro downhill a enduro - nemůžu teda něco pokazit, když si je na kolo pořídím?jsou teď slevy, tak bych toho chtěl využít, ne však koupit něco, kde si naběhnu a bude mi to k ničemu.. prosím, poraďte. Díky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.12.2019
Autor: jezdec
  • Re: Co nejkratší představec_rada

         

    Proč si myslíš, že je nejlepší nejkratší představec? Servis přes zimu nemá do čeho píchnout, proč by se bránil výměně představce?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2019
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Co nejkratší představec_rada

           

      Oni se nebrání výměně, spíš mě zaráží, že mu ho nechtějí sehnat a koupit a zbavují se tak slušné provize.
      Krátký představec pro něho může být dobrý pokud má delší rám (kratší ruce) aby na kole nebyl příliš našponovaný. Při delší jízdě už takové 3 cm můžou dost zlobit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2019
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co nejkratší představec_rada

             

        Ano, aby nebyl našponovaný. Současně si ovšem významně zvyšuje odpor vzduchu. To může a nemusí být na škodu. Je třeba to uvážit a ne jen sledovat hloupé poučky, že pohodlný posez na kole je vzpřímený.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.12.2019
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Co nejkratší představec_rada

               

          Nemusí být za tím jen poučky.
          Já mám krátký posez kvůli problémům s bederkou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.12.2019
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co nejkratší představec_rada

                 

            Jasně, tomu rozumím. Také mám nestandardní posez kvůli problémům s kolenem. Mám však pocit, že se tady množí názory, že nejlepší posez je zcela vzpřímený, protože je nejpohodlnější a basta. Tak se snažím proti tomuto šmahem prosazovanému názoru trochu bojovat. Zvlášť v době elektrokol, kde se každý hadnicap řeší jen hrubou silou motoru.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.12.2019
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Co nejkratší představec_rada

                   

              Tady se množí názory, že nejlepší posez je zcela vzpřímený?!?
              Kde?!?
              Osobně jsem nic takového nezaznamenala, ale je fakt, že nečtu všechno.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.12.2019
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co nejkratší představec_rada

         

    Záleží jaký máš průměr řídítek.
    První odkazovaný je na 35mm, to nejspíš nemáš, používá se až v poslední době na sjezdových a podobných kolech.
    Takže nejspíš máš buď 31,8 nebo 25,4. Pak se dělal ještě 22,2, ale to je spíš záležitost silničních kol.
    Pokud si ani představec nezvládneš vyměnit sám, nechal bych i výběr na servisu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2019
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co nejkratší představec_rada

         

    Na svém posledním kole mtb (GT Avalange) mám obdobný krátký představec a není problém s tím jezdit.
    Pro mě to bylo řešení na zkrácení posezu o pár cm a vyhovuje mi to.
    Narazila jsem jen na jeden problém - když jsem zvažovala, kam dát držák na mobil. Na tenhle představec ho fakt nedáš :o)))

    Jestli se zrovna tyto typy hodí na tvé kolo, to ti neporadím.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

240 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024