reklama

Co místo Schwalbe Marathon Racer Evo 26x1.5"?

Zdravím,

zjistil jsem, že mám na boku proříznutý můj Schwalbe Marathon Racer Evo (zadní kolo AZUBu Apus, čili 26x1.5"). Taková podélná cca 5mm prasklina těsně vedle ráfku, už mě to stálo zřejmě tři defekty. No a teď jsem zjistil, že kevlarové Marathon Racer Evo už se nevyrábí.

Co místo toho?

Používám to jako letní plášť, na zimu přezouvám na Smart Sam. Čili něco co bude fungovat na silnici, a nebude to úplně marné na polňačce. S tím že průjezdy kalužemi s potenciální tenkou vrstvou bláta jsou riziko, jsem se už smířil.

Určitě chci zase kevlarovou patku. Ale na čem? Marathon Mondial DD se dělá jen v šířce 2", což nevím jestli už není moc. Nebo Marathon Supreme, ten je v 1.6". Nebo něco jiného?

Díky za jakékoli tipy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.11.2019
Autor: Akito
  • Re: Co místo Schwalbe Marathon Racer Evo 26x1.5"?

já používám na azuba úspěšně jako "univerzální" plášť Marathon Cross 26x1.75 . Když se přidá tlak, tak to celkem i jede, když se ubere, dá se pohodlně i do lehčího terénu. Jestli je dělají i s kevlarovou patkou nevím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2019
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ten mám už nějakou dobu taky v oblibě, ale když není s kevlarovou patkou, nepsal jsem nic.
      Škoda, že ho nedělají ve 20", tam to mám složitější.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Racery jsem tři roky z5 sundal, teď 20x1,75 Road Cruiser a 26x1,75 Marathon Cross, oba reflex, mimo silnici je to stabilnější a na silnici možná o vlásek pomalejší než Racery :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2020
        Autor: Aki.Lee

Ahoj. Podívej se na adresu imexpo.cz, do sekce katalogy. Mají tam aktuální katalog Schwalbe 2020. Katalog obsahuje mimo jiné tabulky naměřeného odvalování, ochrany a trvanlivosti, stejně jako všechny vyráběné velikosti toho kterého pláště. Určitě si tam vybereš. Ale upozorňuju že je to studium.
    Osobně v tom listuju už 14 dní a vybírám optimální plášť na mého treka.
    Jinak na svém Azubu Max mám oba pláště velikosti 26" x1,75 Energizer Plus Tour. Oba mají najeto přes 20000 km. A stále zbývá ve středu běhounu cca 1mm. dezénu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: bukwa

Jsem velice zvědav, co nakonec vybereš, protože Racer EVO mám na Ibexu taky a asi už výměnu nepůjde dlouho odkládat. Prasklinek je tam už spousta, jezdit se na tom zatím dá a v zimě stejně nejezdím, ale na jaře už bych rád dal něco nového...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2019
    Autor: Jrr

Ještě dlužím rozuzlení. Koupil jsem Marathon Mondial DD ve 2" šířce. S Racerem Evo to moc porovnávat nemůžu, už je to dlouho. Přes zimu až doteď jsem jezdil se Smart Samem 2.1". Proti tomu je Marathon Mondial o dost tišší a na písečné polňačce o dost víc "plave". Což asi není překvapivé.

Během jara jsem párkrát jel single traily tady v Brně (Mariánské údolí), tak jsem si řekl, že než skoro hladké Supreme, občas přecejen využiju něco, co funguje i v lehčím terénu.

A Smart Samy zase až na zimu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2020
    Autor: Akito

Mně se podařilo před měsícem ještě jeden poslední Racer Evo v eshopu objevit a objednat, tak mi teď leží pod postelí a přemýšlím, zda vyměním přední nebo zadní plášť... a zatím jsem si řekl, že by to přecijen mohlo ještě chvilku počkat... :-)

Co dál stále nevím, podle čtverečků na webu Schvalbe je jediný srovnatelně lehký a rychlý Supreme, které jsem v nějaké mnohem starší verzi měl a nevím, Racer se mi prostě líbil víc... :-/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2020
      Autor: Jrr

Ty nejstarší Supreme pořád mám a dojíždím je do práce. Nevím, možná jsem nějaké mezitím už vyhodil, ale tyhle a ještě jeden pár slouží s přestávkama přes deset let a zdají se nezničitelné, desetitisíce km jenom naskakují.
        Není divu, že je přestali dělat.
        Ty Racery Evo mohly být dost podobné, neměl jsem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2020
        Autor: Radek
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Supr chlapa na kolo i do života.

včera
Hledám inspirativního, starostlivého průvodce na kolo i do života.

Hledám: Cyklisku na cyklovýlety

Hledám: Cyklisku na cyklovýlety
05.08.2020
Hledám pohodovou nadšenou cyklisku z Prahy ve věku 30-40 let na společné cyklovýlety ve volných chvílích o…

Hledám: Jízda na kole na pohodu

Hledám: Jízda na kole na pohodu
04.08.2020
Ahoj jsem začátečníce, trochu při těle. Ráda bych našla prima cyklonadsence na pochodu. Já 23/155cm. Těším se na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

192 cyklistů (4 přihlášení)

Kolem Jihlavy od pramene k ústí

Na letošní rok jsem měla připravenu nejen trasu kolem řeky Jihlavy, ale i příjemnou společnost po cestě: Janu…
Aar | 30.07.2020

Dámská Mže 2020 „pokud se zadaří i stovka se podaří“16.7. – 19.7. 2020

Vloni se nám kolem Sázavy šlapalo velmi pěkně, a tak i na letošní tradiční Dámskou jsme měly připravenou řeku…
HMS | 22.07.2020

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou…
šíp | 17.06.2020