reklama

Co místo Schwalbe Marathon Racer Evo 26x1.5"?

Zdravím,

zjistil jsem, že mám na boku proříznutý můj Schwalbe Marathon Racer Evo (zadní kolo AZUBu Apus, čili 26x1.5"). Taková podélná cca 5mm prasklina těsně vedle ráfku, už mě to stálo zřejmě tři defekty. No a teď jsem zjistil, že kevlarové Marathon Racer Evo už se nevyrábí.

Co místo toho?

Používám to jako letní plášť, na zimu přezouvám na Smart Sam. Čili něco co bude fungovat na silnici, a nebude to úplně marné na polňačce. S tím že průjezdy kalužemi s potenciální tenkou vrstvou bláta jsou riziko, jsem se už smířil.

Určitě chci zase kevlarovou patku. Ale na čem? Marathon Mondial DD se dělá jen v šířce 2", což nevím jestli už není moc. Nebo Marathon Supreme, ten je v 1.6". Nebo něco jiného?

Díky za jakékoli tipy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.11.2019
Autor: Akito
  • Re: Co místo Schwalbe Marathon Racer Evo 26x1.5"?

já používám na azuba úspěšně jako "univerzální" plášť Marathon Cross 26x1.75 . Když se přidá tlak, tak to celkem i jede, když se ubere, dá se pohodlně i do lehčího terénu. Jestli je dělají i s kevlarovou patkou nevím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2019
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ten mám už nějakou dobu taky v oblibě, ale když není s kevlarovou patkou, nepsal jsem nic.
      Škoda, že ho nedělají ve 20", tam to mám složitější.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Racery jsem tři roky z5 sundal, teď 20x1,75 Road Cruiser a 26x1,75 Marathon Cross, oba reflex, mimo silnici je to stabilnější a na silnici možná o vlásek pomalejší než Racery :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2020
        Autor: Aki.Lee

Ahoj. Podívej se na adresu imexpo.cz, do sekce katalogy. Mají tam aktuální katalog Schwalbe 2020. Katalog obsahuje mimo jiné tabulky naměřeného odvalování, ochrany a trvanlivosti, stejně jako všechny vyráběné velikosti toho kterého pláště. Určitě si tam vybereš. Ale upozorňuju že je to studium.
    Osobně v tom listuju už 14 dní a vybírám optimální plášť na mého treka.
    Jinak na svém Azubu Max mám oba pláště velikosti 26" x1,75 Energizer Plus Tour. Oba mají najeto přes 20000 km. A stále zbývá ve středu běhounu cca 1mm. dezénu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: bukwa

Jsem velice zvědav, co nakonec vybereš, protože Racer EVO mám na Ibexu taky a asi už výměnu nepůjde dlouho odkládat. Prasklinek je tam už spousta, jezdit se na tom zatím dá a v zimě stejně nejezdím, ale na jaře už bych rád dal něco nového...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2019
    Autor: Jrr
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: ženu pro život, cyklistku

16.01.2020
Ahoj, rád bych potkal dívku, ženu pro společné cyklovýlety nebo turistiku, lyžování, občas kulturu a při…

Hledám: Cyklistku Vysočina.

14.01.2020
Fajn cyklistku 35-45 na prodloužený víkend do Maďarska, začátek května, start Gira. A vůbec partacku nejen na kolo…

Hledám: lyže ledovec

07.01.2020
hledám kamarádku na lyže. za super počasím ( sluníčko, max -10, bez větří)na ledovec. ubytko v obytném voze u…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (16 přihlášených)

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ.…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan.…
JohnyB | 14.12.2019