reklama

Špatná kvalita laku hliníkového rámu

Pokud vím, že můj rám je špatně nalakován a teoreticky hrozí odlupování laku (něco málo už vidím), co mi tím hrozí?
Nemám kolo na to abych se s ním chlubil v obýváku takže nemyslím, že by mi měl občasný šrám vadit, na druhou stranu bych se nerad dostal do situace, kdy bych musel za pár let kolo kvůli NOK rámu likvidovat.
Hrozí hliníku něco zásadního pokud se bude lak loupat? Předpokládám že ne, vidím kolem sebe jak je mají lidi z terénu otřískané.
Mám možnost ho vyměnit za kvalitně nalakovaný ale jinou barevnou variantu, ale to se příliš nehodí ke zbytku kola protože to má jednotný design, navíc se mi stávající design líbí.
Díky za názor.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.10.2019
Autor: Jantar
  • Re: Špatná kvalita laku hliníkového rámu

         

    Jen estetika, ničemu by to vadit nemělo. Pokud teda výrobce podobně neodfláknul třeba sváry.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2019
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatná kvalita laku hliníkového rámu

         

    Hliníkovej rám spíš někde rozlomíš, než by nějak zreznul od mizerného laku.. jen estetická záležitost.. a pomni, že nenalakovaný rám bude lehčí :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

      Datum: 22.10.2019
      Autor: ondraaaa
  • Re: Špatná kvalita laku hliníkového rámu

         

    Můžeš také použít ochrannou fólii/pásku na exponovaná místa...
    https://www.aliexpress.com/item/33054529737.html

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2019
    Autor: ondrap
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatná kvalita laku hliníkového rámu

         

    Po tom, co mi před pár lety prasknul rám u lehokola, jsem se něco málo o hliníku dozvěděl, třeba, že dural vůbec není jeden, ale existuje hromada různých slitin označovaných různým číslem.

    Rozdíly jsou v pevnosti, hustotě a třeba i v odolnosti vůči korozi. Nicméně ta, co se u kol používá asi nejčastěji Al6063, si prý i bez barvy na povrchu vytvoří tenkou vrstvičku, pod kterou už se koroze nedostane.

    Některé jiné slitiny jsou ke korozi náchylnější, proto se prý z nich nevyrábí třeba lodě, ale byl jsem z různých stran ujišťován, že na rámu kola se koroze u Al7020 fakt nemusím bát...

    Takže bych to taky viděl na čistě estetický problém.

    To, že prý KAŽDÝ duralový rám jednou praskne, je to jen otázka naježděných kilometrů a kumulovaného namáhání, takže někteří prý rám mění včas preventivně... už je věc jiná... ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2019
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatná kvalita laku hliníkového rámu

           

      "takže někteří prý rám mění včas preventivně..."
      Týká se to skutečně i nás, běžných smrtelníků ? Nebo zas jen zbytečně plašíme, protože přece profíci... (s úplně jinými stroji za úplně jiných podmínek, s úplně jiným zatížením a nájezdem)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatná kvalita laku hliníkového rámu

             

        Osobně neznám nikoho, kdo by rám měnil preventivně, ale znám několik lidí, kterým rám prostě prasknul a jednoho, kterému bez varování praskla vidlice a docela ošklivě se rozbil. Soudit, zda to bylo opotřebením, výrobní vadou nebo nesprávnou jízdou si netroufám...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.10.2019
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Špatná kvalita laku hliníkového rámu

               

          Těžko soudit. Onehdá rozbili pět obrněných Pandurů o jednu Fábii :-)
          Mě prasknul rám na horácovi, ale to byla blbá konstrukce, praskalo to tam i jiným, ve stejném místě. Bylo to namáháním vedle čepu tlumiče. Pak jsem viděl několik prasklin u sedlovek, nebo něco po bouračce. Ale na nějaké stárnutí materiálu bych to nesváděl ani jednou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.10.2019
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024