reklama

Sportovní kolo na silnici

Ahoj, sháním kolo na sportovní jízdu na asfaltové silnice (včtně těch nižších tříd - tedy i rozbité, a vyjímečně např. šotolinové/polní cesty; ne však do lesa (kořeny, větší kameny)), takže nechci čistě silniční kolo a rovněž ani cyklokrosové (menší komfort).
Řekl bych, že se mi nabízí varianty: kross/trek, horák s užšími plášti, gravelbike. Mohl by mi prosím někdo stručně vyjmenovat výhody a navýhody těchto typů kol (případně uvést další typy kol, která jsem opomněl, a které by připadaly v úvahu)?
Klidně se spokojím s neodpruženou vidlicí, dvojtalířem vepředu, ráfkovými brzdami. Cena orientačně kolem 20-25tis. Hlavní kriteria (částečně protichůdná) tedy jsou: rychlost, komfort, nenáročná údržba, spolehlivost.
(Je mi 40let, 185cm, 90kg, preferuji spíše frekvenční jízdu.)
Ještě jedna věc: Jsem v tomto směru poměrně lajk, ale zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi gravelbike a trekkovým/krosovým kolem, na které dám berany: berany mi celkem vyhovují (dřív jsem jezdil na silničním kole), ale netrvám na nich, rohy jsou také ok, a např. na kotoučových brzdách gravelbiku také netrvám.
Děkuji za rady

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.09.2019
  • Re: Sportovní kolo na silnici

         

    Cyklokroska nebo gravel bude vzdycky pohodlnejsi nez silnicka :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2019
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Sportovní kolo na silnici

           

      Ale ne, díky Rondovi jsem si vypohodlnil silničku do maxima.


      Na silničce musíš "po silnici". To už neplatí. Projel jsem kus Evropy na silničce Belgii a Holandsko mimo silnici.

      Prostě lehké kilo co pruží jen tím karbonem, versus odpružené kolo. Záleží koliksi toho s sebou vezeš, kde spíš. Pokud málo, lehké kolo co sviští, pokud víc na turistu, na silničku zapomeň. Taky trasování, je to fajt jiné, valit silničkou nebo trekem. Obojí je fajn

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2019
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Sportovní kolo na silnici

         

    Gravel má podobné zaměření jako trek - pohodlný posed a širší pláště pro na rozbitý povrch (na rozdíl od CX, to je závodní kolo na onu specifickou disciplínu a o pohodlí nemůže být řeč) Rozdíl mezi trekem a gravelem je na pohled v řidítkách a tím, že na gravel se dávají silniční komponenty nebo komponenty z nic vycházející (Shimano letos uvedlo sadu speciálně pro gravel kola). Trekové sady vychází z MTB. Na treku bude většinou lehčí nejlehčí převod. Když dáš na treka berany, tak to natáhne posed, geometrie rámu počítá s rovnými řidítky. Treky jsou tedy koncipované spíš jako turistická kola než sportovní

    Jestli je lepší gravel, trek nebo lehké XC HT MTB s rychlými plášti je spíš otázka preference, nedá se říct, co je lepší.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2019
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

384 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024