reklama

Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

Čas, který potřebuji k tomu, abych se ráno vypravil jsem za ty dva týdny v sedle dokázal zkrátit na půl hodiny. Večer zbytečně nekrámuji, některé věci, jako třeba náhradní duše, zůstávají na dně brašen po celou cestu, jiné zase našly přesně stanovené místo, zvyknul jsem si na ten režim.Jedu, jím,…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.08.2019
Autor: Jindra8526
  • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

         

    Co by se stalo, kdybys místo 200km/den jel jenom 150 nebo třeba i méně? Neměl bys to tak napnuté, mohl bys i občas zastavit, mohl bys vyjet později, nebyl bys takový otrok hnaný vlastní vůlí. Ano, trvalo by ti to celé trochu déle, ale je to opravdu tak rozhodující?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2019
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

           

      200 tam nikdy nebylo, 176, nejvíc.

      Nehnal jsem se, koukni na ty průměry. Jen to bylo už na dědka trochu dlouhé :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2019
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

             

        Vždyť to začínáš vyprávět tím, jak jsi ráno šetřil čas od vstání do vyjetí. Žádné kafíčko, žádný croisand, nic. Jen vstát, nasedout a jet. Proč asi? Abys to stihnul. I těch 176 je na obyčejného smrtelníka moc. Já jsem párkrát ujel něco přes 100 a vždy jsem to odskákal křečemi a velikou únavou. Při cca 150/den se vůbec nedivím, že jsi byl unavený. Pro mne by to byly galeje, no a ty jsi zase tak moc daleko od toho také nebyl. Něco tě pudí podávat výkony, které se ti už až tak moc nelíbí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2019
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

               

          No, zezačátku jsem měl strach, vím, že se pohybuju tak 13 km/h, tak jsou to celkem jednoduché počty kolik toho můžeš ujet, ale zase celkem napohodu. Po pár dnech jsem zjistil jak to půjde.

          Prostě si dáš hodinku na oběd, posedíš někde, aj zdřímnout se mi povedlo. Kolem 150ti se dá jezdit na pohodu i v mém věku, teda v tom celkem nenáročném terénu. Taky jsem moc toho s sebou nevezl a kolo měl dost slušné.

          Unavenej pochopitelně jsem byl, ale ráno už vždy svěží, až do Amsterodamu jsem se těšil na každý další den, pak v tom Německu už to byla dost otrava a to je horší, než fyzická námaha.
          Ale s tím se už chlap musí umět poprat.

          Ale nezmínil jsem jednu věc, zázrak s mými klouby. To že nebolely, ani neotejkaly, na to už jsem si zvyknul. Ale zažil jsrm takovej malej zázrak, tedy pro mě. Hospoda, hajzlík v suterénu, píšu si u večeře se Soňou, a to třetí pivko už tlačilo. Soňa zrovna něco vypravovala, říkám si, než to dopíše, odskočím si.

          A já ti ty schody dolů seběhnul jako kluk, a nahoru jakbysmet. Prostě zapomněl jsem na to, že jsem mrzák. Schody dolů totiž zásadně krok sun krok, nejdřív levá, pravá přísun....

          A najednou běžím dolů....
          Ne že bych od té doby schody sbíhal, ale už chodín jako normální lidé, nez přísunu.

          Ono hodně věcí je fakt asi v hlavě, v tom co si připustíš a co ne. Tak třeba i ty vzdálenosti.

          Pokud máš křeče, chybí ti hořčík, asi musíš přizobávat nějaké bobule, jestli ho nemáš dost v stravě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2019
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

                 

            Skvělé, to je opravdu dobrý výsledek. Já znovu bojuji s neuralgií v noze od utlačených nervů okolo páteře. Chodím plavat a to je pro mne lepší než rehabilitace. Takže tvému zlepšení zdraví rozumím z první ruky :) Takže za mne veliká gratulace.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.08.2019
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

         

    Ta hra s plastenkou mi je velmi znama. Totiz plastenka je v podstate proti dazdu. Takze ak ju mas oblecenu zazenie dazd. Neraz sa mi to stalo. A prihodou s tym tunelom si mi pripomenul, ze som tiez nevedel najst ten vchod do tunela a pritom tunel som na mapke mesta jasne videl. A ani som ho nenasiel, pritom som okolo tej budovy chodil. Ze to je stary tunel som zistil az doma (takze sa do Hamburku este vratim).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2019
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

         

    Letos jsem taky zažil to, že na cestě mě přestalo tělo bolet, žádné problémy s ranním rozhýbáním se, žádné občasné bolení kolene. Ale doma se to rychle vrátilo. Tak Ti přeji, aby Ti to vydrželo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2019
    Autor: petrp
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

         

    Pěkně se to četlo, celý. Ď, že sis to nenechal jen pro sebe :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě ... 5. Do Hamburku

           

      Ještę přidám dojezd do cíle v NDR, jen co bude trocha klidu

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2019
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

474 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024