reklama

Valíme na moravu - podruhé

Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z Klatovska jednou, dvakrát ročně vydáváme. Cesta autem dlouhá asi 250 kilometrů mi dlouho šrotovala v mozkových převodech, až jsem se jednou odhodlal a byla z toho parádní dvoudenní cesta s brašnami.…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.08.2019
Autor: JohnyB
  • Re: Valíme na moravu - podruhé

Je to vždycky zvláštní představa, že Třebíč je na Moravě - nepochybně je, ale když někam jedu zhruba přesně ze středu Moravy, je to do Čech obvykle blíž než do Třebíče :-)

Ale k té cestě, fakt jsi nechtěl už za týden nebo dva dát si to znovu a pak víc? Vždyť je to návykové.
    Když jsem měl jet poprvé takovou štreku (bylo to na sraz do kempu ve Stráži nad Nežárkou a zrovna i přes Třebíč), tak jsem to asi až tak neprožíval.
    Pamatuju, jak jsem si říkal - jezdím denně do práce 25 km tam a pak zpět a připadá mi to jako nic. Dal bych to pětkrát tam a zpátky? Určitě. Takže ta cesta bude zrovna tak jako desetkrát nic (a po patřičné relaxaci pak totéž zpátky).
    No tak bylo to nakonec mnohem lepší.
    Na trekovém kole jsem to sice už - nebo zatím - nepřekonal, ale s lehokolem jsem vyrazil rovnou na 300+ a teď mi vůbec nepřipadá jako nenormální nápad, občas se o víkendu takhle projet. Má to výhodu - zadek z toho opravdu nebolí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2019
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Lehokolo jsem nikdy nezkoušel, i když bych rád ,ale nebyla příležitost. Každopádně věřím že to musí být pohodlná jízda hlavně po rovinách a zpevněných cestách. Ono hodně záleží na sedle - to původní jsem po čase vyměnil a zadek je teď jako v pokojíčku. Souhlasím že 250 km není zas takový vývar, zvlášť když jsou borci, co si dají klidně 500 km, ale pro netrénovaného hobíka, který jel zatím maximálně něco kolem dvou set a běžně jezdí vzdálenosti do 100 km protože mu pracovní a domácí vytížení víc nedovolí je to už slušný zážitek. Věřím, že většina čtenářů (taky amatérů)mi dá za pravdu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2019
      Autor: JohnyB
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ano, dávám ti za pravdu, úplně jsem se na té cestě viděl :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2019
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Heldám partačku na kolo nebo lyže a možná i víc...

05.12.2019
Hledám parťačku na kolo nebo lyže a možná časem i víc....ideální věk 30 - 40. Praha a okolí směrem na jih :-) je…

Hledám: Na kole s dětmi

02.12.2019
Ahoj, máme dva skvělé kluky /8 a 10let/ a rádi jezdíme na kole. Kluci by uvítaly nějaké parťáky či parťačky na…

Hledám: Nezadaného muže na kolo

28.11.2019
Tuhle neděli 1.12. na kolo. Ideálně s nezadaným mužem od 173cm výš, přiměřeného věku. Praha a okolí. Radka 42 let,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

194 cyklistů (9 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019