reklama

1.75 vs 1.95 a vyšší

Zdravím, snad můj dotaz nebude z kategorie těch hloupých. Sjel jsem do mrtě plášť na mém kole 26´ x 1.95 zn. Ritchey, vzorek "drapák" a chci pořídit nový plášť(ě). Vzhledem k tomu, že nejezdím žádný těžký, asi ani středně těžký terén, jen po obyčejných cyklostezkách Kladno a okolí + město, uvažuji o tom, že bych "obutí" úplně změnil, pořídil nějaký "hladký" vzorek a chtěl bych vědět, jak moc je velký rozdíl mezi šířkou 1.75 a 1.95 nebo vyšší. Myslím tím v jízdních vlastnostech, jestli valivý odpor 1.75 je o tolik menší, než 1.95 , že by stálo za to si ho pořídit. Nebo se vše mnohem více odvíjí od typu desénu, případně nahuštění. Vážím slabě přes 90kg + vozím nosič s nějakýma krámama. Jestli v případě cyklisty, který nenajezdí za sezonu tisíce, ale spíše jen stovky kilometrů stačí pořídit nějaký "obyčejný" plášť, v cenové relaci 200-300 Kč ? Konkrétně se mi např. líbí : RUBENA SEPIA V71 APS + RS . Pokud budu měnit pláště, mám rovnou i vyměnit duši, která i když není píchlá a neutíká, je stará minimálně šest let? Děkuji za odpovědi, které mi mohou být užitečné při výběru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.08.2019
Autor: Tom_Kladno
  • Re: 1.75 vs 1.95 a vyšší

Za těhle podmínek je celkem jedno co obuješ. Obecně platí, že čím rozbitější a hrbolatější cesty, tím je lepší širší plášť.
    Duši klidně vyměnit můžeš, ale když drží, tak proč bys to chtěl dělat? To ti někdo poradil?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na cyklostezku jsou zbytečné terénní pláště. I ty "hladké" jsou široké. Zbytečně zvyšují valivý odpor kola. Když už, tak bych tam dal 26x1,5 a jako bonus bych vybral se zvýšenou průrazovou odolností.
    Rubena má u mne špatnou pověst. Rubeny jsem lepíval čtyřikrát do roka. Potom jsem přešel na protiprůrazové Kendy anebo Continental a nelepil jsem řadu let ani jednou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak mám asi "vybráno". MTB Schwalbe Land Cruiser K-Guard 26x1.75 za pěkných 229,-Kč. To by mi na to moje rekreační ježdění mohlo stačit. Co myslíte ??

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Tom_Kladno
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mám vyzkoušeno, že po přezutí z 2" na 1,75" kolo o něco zrychlí - drobně, ale měřitelně (v obou případech šlo o lehokolo na asfaltu).

Schwalbe je celkem spolehlivá značka, na rekreační ježdění bude stačit určitě. Konkrétně Land cruisery vyzkoušené nemám, ale Delta cruisery a Marathony používám už dlouho a ještě jsem žádný nesjel tak, že by potřeboval vyměnit. Celkem dva defekty za devět let, naježděné kilometry z hlavy nevím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2019
    Autor: NightRider
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky
včera
Hledám ženu na nejen ty společné MTB vyjíždky :-)

Hledám: Vlakem k Baltu

04.11.2019
Max čtyři do party na 14.dní k Baltu. Vlakem do Kolobřehu a dál kolem podél moře do Kámen Přímořský a zpět Odra…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo
02.11.2019
Ahoj, navštívil jsem tvůj profil. Moc rád bych tě poznal více. Buď jako kamarádku nebo popřípadě pak později jako…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (9 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019