reklama

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá šanci si toho všimnout, ale na kole je to docela jiné. Krasoduchové by si na mě smlsli, neboť jsem opravdu zažíval pocity nefalšovaného a zarputilého xenofoba.…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.08.2019
Autor: Jindra8526
  • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

         

    pořád dobrý :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2019
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

         

    Odpor vůči cizincům, jinému rodu, jinému kmeni je naprosto přirozená reakce zvířat žijících v tlupě, kmeni. Potřebují to pro hájení své identity, svého území. I člověk to občas potřebuje. Inteligentní člověk se tím nenechá smýkat a překoná to.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2019
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

           

      Inteligentni clovek uz prekonal leccos - aby pak s casovym odstupem zjistil, ze priroda to mel vymysleny prece jen dokonaleji, nez ten inteligent. A hlavne v mnohem sirsich souvislostech.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

           

      Nikoliv odpor, ale strach

      A s tím ti inteligence moc nepomůže, naopak, když jsi inteligentní a trochu něco jsi slyšel o bruselských předměstích, strach to spíše umocňuje než aby potlačovalo

      Prostě jsem si to dovedl představit, jak zatímco měním duši si ti milí mladíci rozebírají moje brašny.....

      Kdysi, a to už taky bude snad 12-15 let jsem se toulal nočním Amsterodamem, čekal jsem na let domů. Před tím, aby mě neobrali mě zachránil jeden Rakušák, co na ulici dealoval drogy. Prostě si mě vzal "pod ochranu".
      Říkal jsem, mu, vždyť já nic nemám, jen snad to co mám na sobě. A on mi vysvětlil, že pro mnohé lidi tam i moje sako nebo brejle mohou být celkem atraktivní zboží.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2019
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

         

    Zapoměl jsem na "závory"

    https://youtu.be/Dv47PZ9f8qc

    tam asi běžné, ale já měl Vánoce

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2019
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

           

      Copak závory před mostem přes kanál, ale závory přes cyklostezku přes "silnici" po které jezdily jen autobusy :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

             

        Mâš foto?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2019
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

               

          Bohužel ne, tehdy nás to dost překvapilo, že jsme jen nevěřícně koukali a nějak nenapadlo udělat fotku.
          Zkusím najít tu cestu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2019
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

                 

            Škoda, tak znova! :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.08.2019
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

                 

            Je to kolem Rotterdamu do toho jejich šíleného přístavu. Soubežně se silnicí N218 vede "silnice" jen pro autobusy a vedle vede široká cyklostezka.

            Na fotce je mimoúrovňové křížení (podjezd) podjezd autobusové dráhy u městečka Geervliet. Je to zajímavý pohled na křižovatku https://www.google.cz/maps/@51.8589527,4...!3m1!1e3

            Podařilo se mi najít ony závory na křižovatce, kde kříží silnice a cyklo autobusovou dráhu
            https://goo.gl/maps/i5Zc9boip7ut5aeK8

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.08.2019
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

                   

              Ti najdu, z Rotterdamu jezdím lodí do Anglie

              Taky obsovskà věc

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.08.2019
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

         

    Moc hezky napsáno. Jel jsem osaměle Holandsko a Německo s podobným pocitem. Holandsko je tak moc uklizené a umělecky vystavěné, až mne to zmáhalo. Holandští dálkoví cyklisté jsou skromní a přátelští. Opravdu počítají každé Euro a snad i Cent.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě ... 4. Holandsko

           

      Mě zaujalo, žě jsou opravdu cyklisti, tedy i když sedí v autě.

      Jedu, přes stezku načuhuje osobák aby se najel na silnici, vidí mě, tak si couvne zpátky, abych nemusel brzdit a zase rozjíždět. A to ne jednou, ale vždy.

      Nebo nájezdy na chodníky, nebo ty stezky. Rantlík se vidí zřídka, prostě vědí, že nechceš drncat. Trasování stezek, zatáčky nebo oblouky, ne formalistní jako u nás, ale prostě takové, aby bylo pro cyklistu dobře sjízdné,

      Na kole prostě jezdí všichni, tak ví co cykloun potřebuje.

      Přátelští lidé, bez jazykových barier, přesto se cítím lépe v té trochu ušmudlané a neupravené Francii. Holandsko je jedno velké město zasazené do anglického parku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2019
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024