reklama

Dětská cyklosedačka

Dospěl jsem znovu k pořízení dětské sedačky.
Chci koupit sedačku dozadu, i když znám přednosti umístění dítěte před sebou. Oba syny jsem tak vozil. Ale na řídítka to montovat nechci a vozit to budu s vnoučaty jen občas.
Takže dozadu. Na nosič, nebo na to péro uchycené na sedlové trubce? Solidní pevný nosič mám na kole nastálo. Jak snadno se to z nosiče sundavá a jak vadí, že to tolik nepruží jako to péro? Do práce se sedačkou jezdit nebudu.
Dá se vůbec požít to péro spolu s nosičem? Je třeba pasovat k sobě nosič a sedačku?
Má smysl kupovat novou sedačku, nebo to koupit z druhé ruky? Vnučce jsou dva roky a další vnuk je na cestě.
Dá se s dítětem za zády dobře komunikovat, nebo tam v podstatě jen osamoceně sedí a kouká?
Představu ceny nové sedačky mám okolo 1500Kč. Ty dražší jsou o tolik lepší? A co je na nich lepšího? Syny jsem vozil na kovové sedačce připevněné na rám před sebou. Na přední kolo nohama nedosáhli, žádné další kryty ani bezpečnostní pás nepotřebovali.
Jezdit chci vzdálenosti do 20 km, zatím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.08.2019
Autor: Brahma
  • Re: Dětská cyklosedačka

         

    "... nebo tam v podstatě jen osamoceně sedí a kouká?"
    No a ten výhled bych ti nepřál ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2019
    Autor: ronda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětská cyklosedačka

         

    Sedačku jsme kupovali z druhé ruky a stála do tisícovky. Podstatné bylo aby skořepina nebyla prasklá nebo podřená a pak celkový vzhled.
    Je na držák na sedlovce a dcerunka má i nosič - ten je u ní naopak nutný, protože při velikosti jejího kola brnkala sedačkou o zadní kolo. Teď sedačka dosedá na nosič.
    Sedačka na držák se snadno sundá. Výhodou je, že mají držák na obou kolech, takže si přehodí jen sedačku podle toho, kdo dítě veze.
    S dítětem můžeš komunikovat dle libosti, i když výhled holt má jaký má.
    Sedačka není využívaná (a ani nebyla zamýšlená) na výlety, ale dopravně po městě. Na výlety byl vozík.
    Samozřejmě dítě nosí přilbu.

    Sedačky dopředu se dnes dělají také velké. Párkrát jsem to viděla a jet bych s tím nechtěla ani omylem.
    Staré kovové klasiky jsou už opravdu minulost. Někde na bazaru je občas seženeš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská cyklosedačka

           

      Díky za aktuální poznatky a názor. Když jsem to psal, tak jsem myslel specielně na tebe, jako aktuální zkušenou cyklobabičku :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2019
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská cyklosedačka

             

        :o)))

        Jo a ještě jeden poznatek - zkontroluj si výplet kola. Dcerunce zátěž trošku "zamávala" se zadní stavbou. V jednom servise jí dokonce tvrdili, že se jí kroutí rám. Stačil ale šikovný servisák a bylo po problému.

        Pak je ještě jeden nešvar sedaček, a to když v ní dítě usne. U nás se to většinou dělo jen cestou z plavání. Pro tyhle případy dcerunka přichytávala přilbu mimiše gumicukem k sedačce. Otvory v přilbě protáhla krátký gumicuk a zachytila vzadu na sedačce. Cesta jí ale trvala vždycky tak max. 15 minut, tak se to sneslo.

        Dneska už mrně jezdí na kole samo, sedačka se využívá jen zřídka. Taky už malá váží 12/13 kg, což je dost znát.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2019
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětská cyklosedačka

               

          Jako tatínek jsem ježdění se syny miloval. Do kopce po louce, když jsem tlačil, tak oni řídili a doteď si to pamatují. Celou cestu jsme si povídali. Ale to byla stará sedačka přede mnou. Ovšem s vnučkou takový vztah navázaný nemám. Takže zatím mi zadní sedačka nebude vadit. Ba naopak, má kolena by už ten přední starý model nezvládla.
          Spaní dítěte vzadu jsem vždy považoval za veliký problém. Tak jsem zvědav, jak se nám s ním podaří popasovat. Ono se to u jiných snáze pomlouvá, než sám konkreetně vyřešit. Třeba nakonec také skončíme u toho gumicuku :D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2019
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dětská cyklosedačka

                 

            Ono moc možností není.
            Snažila jsem se vnutit s polštářkem kolem krku, ale do skořepiny se s tím dítě nevejde. Hlavička se zkrátka podepřít nedá.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2019
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

388 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024