reklama

Být králem na cestě... 1. Německo

"Mami, ty plaveš?"Volám překvapeně, když vidím svoji osmdesátiletou matku vrhat se odhodlaně do vln. Co pamatuji, nikdy to neuměla, ve vodě maximálně po pás a nás neustále zaháněla z hloubky."Plavu, už dva roky. Jak jsem byla s tetou Boženkou v Řecku.Řekla jsem si, ty, Jana i Václav jste zaopatření…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.07.2019
Autor: Jindra8526
  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

         

    líbí :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2019
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

         

    Nevím proč, ale při čtení tvého textu mě na mysl vytanul termínus technikus "psychoanalýza".
    Ta by vysvětlovalo tvé pohnutky,vydat se po stopách uplynulé vody.
    Za vším, jak pravil Sikmund Freud, hledej sexualitu. Tedy, není hlavní příčinou tvého konání Soňa?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2019
    Autor: AV
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

           

      Frudova psychoanalýza je překonaná pseudověda.

      Na druhé straně, mezi staletími prověřené axiomy lidského bytí patří pokyn:
      Cherche la femme!

      Každý nechť si hledá co chce, prozrazovat pointu před koncem vyprávění ovšem hebudu :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2019
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

         

    Moc se mi to líbí :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2019
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

         

    Ať jedeš jak jedeš, hlavní je, že jedeš. Máš možná jednu z posledních příležitostí takovou cestu udělat, tak je třeba příležitost chytit za pačesy. Hlavní je, že se to povedlo, žes to dokázal a užil sis to. Je to skvělé.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2019
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

         

    Ahoj, pamatuji, že v 80tých letch byly jediné plastové láhve ty od octa. Takže jsme přelili ocet a měli jsme 1 listrovou plastovou láhev na vodu. Někteří měli skleněné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2019
    Autor: pavelm
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

           

      To asi bylo ono, sklo jsme určitě nevezli.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2019
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

           

      Já jsem měl v 70 letech minulého století na kolo polyethylénovou bílou cykloláhev do košíku. Měla horní pítko a neměla uzávěr. To pítko bylo prostě otevřené. Bylo to velice podobné současným bidonům. Jo a ten košík jsem měl na sedlové trubce přesně na tom místě, kam se dává druhá flaška na současných kolech. Všechno už bylo vymyšleno.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2019
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

             

        Koukám na fotku kol, žádnou láhev v košíku jsme neměli. Muselo to být něco jak píše Pavel.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2019
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

               

          Existoval košík na řídítka.
          https://aukro.cz/kosik-favorit-na-riditka...
          Ještě ho mám někde schovaný ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2019
          Autor: AV
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                 

            Ronda si ty košíky možná vzpomene.
            Vozili je závodníci P-B-W (Závodu míru)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2019
            Autor: AV
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                   

              V nejake dobe s tim jezdili, ale uz to bude hodne davno. V sedmdesatkach uz jen v kosikach na ramu. U nas se prodavaly jen takove tragicke. Zavideli jsme tem, co meli nekde vysmelene zaahranicni, podobne tem dnesnim. Tak jsme je orezavali a ohybali, aby se dosahlo podobnosti.
              Kosiky na riditka byly taky v prodeji, ale byl vrchol potupy ho na riditkach mit.
              Flaska byla tehdy s dudlem a nasouvacim vickem na nem.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2019
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                     

                Když jsme měli na průmce dílny, tak jsem si ho v rámci výuky naohýbal a svařil. Samoróbo na dvě flašky, to bylo slávy. Bylo to ono?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.07.2019
                Autor: abernathy
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                       

                  Prima, ale co jste do toho nacpali za flašku?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.07.2019
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                         

                    Tuším, že půllitrovou z labáku, kámoš dělal chemickou . Měli jsme to 4 třídy strojní a 1 chemická. Blbý bylo šroubovací víčko. Přísahat na to ale nemůžu, dyk už je to 50 let!

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 27.07.2019
                    Autor: abernathy
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                         

                    Od 60.let (dřív jsem na kole neuměl) byly bidony velmi podobné dnešním, uzavírané "čepičkou" na plastovém kroužku. Jak píše výše ronda. Brahma jí asi ztratil:) Bidony a košíky na řídítka byly, myslím, celkem běžně v prodeji. Měl jsme ho také.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 27.07.2019
                    Autor: Kolorádo
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                           

                      My to neměli, a asi to problém nebyl, protože jinak bych si pamatoval, v čem jsme tu vodu vozili.

                      Běžně v prodeji nebylo tenkrát lecos, dob#e si pamatuju, že půl soku před odjezdem jsme zoufale sháněli náhradní klínky ke šlapkám.

                      A brašny.
                      Honza měl nějaké modré, továrně vyrobené, z plastu, to vyhrabal někde doma, mě něco co se dalo použít jako brašny, ušila máma. K sehnání to nebylo.

                      Ale díky tomu, že jsem si chtěl prohlédnout ty brašny, našel jsem i fotkuvtoho, v "em jsme měli vodu :-)

                      To je Honza.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 27.07.2019
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                      • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                             

                        Tu se širokým hrdlem znám, ta se dala koupit. Ta s úzkým je od octa.
                        Když se na ně jen podívám, tak cítím tu hnusnou pachuť z těch plesnivých flašek. Vedá mi to kufr :(

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 27.07.2019
                        Autor: Brahma
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                               

                          Jo, smradlavej plast.
                          Ani ve snu by mě tenkrát nenapadlo, że se bude prodávat a ba i kupovat čistá voda v pet flaśkách...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 27.07.2019
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                      • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                             

                        Na Gorkáči v prodejně jsem mohl očumovat skoro každý den, bydlel jsem blízko, proto jsem občas něco koupil. V té době mívali jen některé součástky, kola téměř vůbec. Že mají mít kola se poznalo podle obrovské fronty. Sportovní kola se na pult nebo dokonce do výlohy snad nikdy nedostala :(

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 27.07.2019
                        Autor: Kolorádo
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                               

                          Jo, tu pamatuju, tam jsme taky nakupovali.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 27.07.2019
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                 

            To nepopopírám, jen říkám, že jsme ho neměli ....

            A tu vodu jsme v něčem vést museli, a fakt si nevzpomenu ani zábleskem v čem, tak si říkám, že to bylo asi jak píše Pavel, nebo jsme někde splašili nějaké jiné plastové nádoby, sklo to nebylo....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2019
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

         

    Tak v tom nejsem sám, Nebeská vidouc mě nést si v tomto počasí na balkon knihu, rve mi na hlavu slamák. Tam již na šňůrách zavěšen nezbytnej lajntuch, aby slunce nezkrátilo chcípáčkovu cestu do žároviště. A vokální projevy Soni budou asi podobné.:-)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2019
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

         

    Čte se to moc hezky. Je to napsané svižně a jeden by hned vyrazil na podobnou cestu. Z ciziny jsem přejel právě jen Německo a fascinovala mě ohleduplnost místních řidičů. Musím jen ještě rok počkat, než budu mít možnost si cestu do Germersheimu zopakovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2019
    Autor: drak
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

           

      copak že nemůžeš do němec, jsi snad v pátrání?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2019
      Autor: cibi
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

             

        To nevím, ale Spezzi bývá na jaře, letos jsem ho prošvihl. A taky už nemám dost dovolené. Napřesrok budu v důchodu, tak těch čtrnáct dnů nebude problém.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2019
        Autor: drak
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

           

      Jojo, jsou dost ohleduplní, ale po cestách Evropy jsem registroval, že nejvíce ohledů k nám měli v Británii. Možná i proto, že oni sami jsou fajn a jinokrajci jsou zblblí jízdou vlevo a dávají si víc bacha.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2019
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

             

        A naopak.
        V Belgii, když jsem se omylem dostal na silnici, jsem měl pocit škodné

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2019
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

               

          Na to jsi (z NaKole) zvyklý, ni?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2019
          Autor: AV
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

                 

            Ani ne, tam je poměr opačný, tady hlučná agresivní menšina a tichá většina, tam naopak ta většina troubí, křičí a gestikuluje a jen pár z nich tě nechá na pokoji. Prostě přesný opak.

            A pochopil jsem, proč na mě Belgičané troubili na silnici na jihu Francie. Oni jsou přesvědčení, že pokud je vedle silnice chodník, tak ty máš jet po něm a nepřekážet na vozovce. Možná to tam tak opravdu mají uzákoněné, studovat to nebudu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2019
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

         

    To musela být parádní i dobrodružná štreka - kam se hrabe moje cyklotoulání po Čechách. Silný nádech nostalgie, škoda jen že nejsou podrobněji popsané ty zážitky místa, určitě toho muselo být k vyprávění hodně

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2019
    Autor: JohnyB
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Být králem na cestě... 1. Německo

           

      No, vlastně ti ani nevím, ono to všechno proběhlo strašně rychle, a novější překrývá starší a až po čase si to skládám zpátky jako mozaiku.

      Kdybych měl popisovat detaily, asi by to bylo na knihu, a to by zase na takový výlet bylo trochu přehnané.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2019
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

259 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024