reklama

Od Dívčího Kamene do Boršova

Prosím, můžete mi někdo z místních poradit, jestli červená turistická značka E10 kolem Vltavy je sjízdná i pro kola v místě od hradu Dívčí Kámen do Boršova? Chtěla bych se na trase udržet co nejblíž řece, ale přenášet naložené kolo přes padlé stromy bych opravdu nechtěla. :-)
Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.07.2019
Autor: Aar
  • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

         

    Nejel jsem tam, tak nevim, ale když si prohlédnu pořádně trasu na mapě a vidím kudy je nakreslená, jaký má podklad a hlavně ty znaky skal a kamenů, tak já bych tam s naloženým kolem nejel. A po zkušenostech z jiných podobně značených tras bych váhal tam jet i s horákem na lehko když bych jel nějakou delší turističtější trasu.
    Ale za vyzkoušení by asi stála :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

         

    Padlé stromy v tomhle úseku budou to nejmenší.
    Když vidím, jak se ta červená vlní přes vrstevnice, bude tam pár moc pěkných drapáků, s naloženým kolem obzvláště výživných :o)))
    Navíc mnohými místy je cesta jen drobně čerchovaná, což značí, že to bude opravdu pěšina pro pěší.
    Kdyby tam byl jeden krátký úsek, tak by se to dalo, ale těch míst je tam několik a nejde o pár metrů.

    Chápu, že se chceš držet co nejblíže vody - to jsme na Dámské na Sázavě chtěly také, ale za každou cenu je to blbost.
    A tady by to rozhodně blbost byla.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

         

    Tak jet na kole se to da, ale pocitej s terenem pro horska kola, kopecky nahoru-dolu, po desti bahno, jinak koreny, mozna maliny-ostruziny-koprivy, podle toho, jak je proslapnute. Ja si prave tady kdysi rekla, ze odpruzenou vidlici fakt chci.
    Uprimne s nalozenym kolem bych zvolila trasu po nejake z jinych silnicek nebo cest...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2019
    Autor: evcas
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

         

    Díky všem za rady. Asi tu cestu "co nejblíž u vody" raději ještě přehodnotím. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2019
    Autor: Aar
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

           

      Jen tak podle mapy mi připadá, že většina po louce bude jetelná. Ten horší kousek nějak přetlačíte, nebo ho objedete horem. Zase to není tak dlouhé, aby se to nadalo řešit na místě. Není třeba stahovat kalhoty ještě daleko před brodem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2019
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

             

        Nevím, do jaké koukáš mapy, ale čistě po "louce" vede asi 300m. Pak je tam kousek okraj lesa, jinak vše ostatní vede lesem. Navíc se to pořád klikatí nahoru/dolů.

        Těch horších kousků je tam docela dost a "nějak" přetlačíte může nakonec dopadnout i takhle
        https://vrstevnice.rajce.idnes.cz/20170715...
        https://vrstevnice.rajce.idnes.cz/20170715...
        https://vrstevnice.rajce.idnes.cz/20170715...

        Byl to úsek asi 300 metrů a tři jsme měly co dělat abychom kola přetáhly. Nebyla to žádná sranda, protože nohy nám nekompromisně ujížděly dolů do Ohře a nebylo se za co zapřít. Strávily jsme tam více jak půl hodiny, boty a kola jsme měly obalené mazlavým blátíčkem a zbytečně jsme vyplýtvaly čas i síly.
        Po této zkušenosti na Dámské vždycky zvažujeme úseky vedoucí pěšinou po červené, protože když se do takového marastu člověk dostane a nemůže dopředu ani dozadu, protože i s kolem ujíždí po mazlavém povrchu do řeky je pozdě myslet na návrat.

        Je pravda, že zážitky nemusí být příjemné, hlavně když jsou silné, ale jet tou dotazovanou červenou na těžko je naprostá blbost. Cestu si neužije, jen se bude v několika úsecích zbytečně s kolem "trápit".

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2019
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

               

          První dvě fotky jsou ještě jetelné. Je to jen v hlavě. Ta třetí už je moc dokopce a kořeny, tam je natěžko už třeba asi tlačit. No a i kdyby se tlačilo všechno, tak 300 metrů se nějak vždycky dá. Nejsi tam sama, tak si pomůžete. Jo v blátě je to otrava, to naprostý souhlas. Objet se to dá nějak vždycky a včas vycouvat také.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2019
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                 

            Jetelné?!? Ty srandisto, je vidět, že vůbec netušíš o čem mluvíš.
            Ta cesta byla jílovitá, po dešti mokrá a kluzká jako led, sotva jsme se na ní udržely. Kolo i boty se smýkaly a jely do Ohře. V jednu chvíli jsme i uvažovaly boty zout.
            Mimochodem - tohle jsou podrážky mých bot po projití tím úsekem
            https://vrstevnice.rajce.idnes.cz/20170715...

            Můžu ti garantovat, že jet by se tam nedalo ani bez zátěže a pokud chceš tvrdit opak, pak si to prosím nejprve vyzkoušej na vlastní kůži - tady https://mapy.cz/s/3wGWa

            Hned tak se něčeho nezaleknem, ale tohle bylo naprosto zbytečné plýtvání silami i časem.
            A můžu ti říct, že nejen 300, ale i 100 metrů je někdy sakra dlouhých.

            Byly jsme předem varovány, že je tam na té červené úsek, kde se kolo musí přetáhnout, ale nevěřily jsme, že je to až tak dramatické.

            Samozřejmě je na každém, jakou cestu si zvolí. Po zkušenosti z Ohře ale vím, že je naprostá blbost absolvovat cestu, kde ti hrozí takových úseků minimálně pět. Je to naprosto zbytečné plýtvání časem a silami.
            A rozhodně to není připosranost.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2019
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                   

              Koukám znovu na fotky - zdolat ten úsek nám trvalo skoro hodinu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2019
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                   

              2017, to ještě pršelo...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2019
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                 

            věř nám, pak jsme se ještě odbahňovaly ve vesnici kam se dojelo a je fakt, že pršelo docela dost den před tím, než jsme tam jely. dneska už bych to objela po silnici i když to byl kopec :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2019
            Autor: HMS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                   

              Kašli na něj, vidíš že mele nesmysly.
              My ale víme své.

              Ovšem je dobré vědět, že Brahmovy rady jsou tak akorát pro kočku.
              Ten by nám zřejmě jako vhodnou trasu pro kolo na těžko doporučil i červenou přes Stvořidla, z Kácova a ve finále i červenou z Kameňáku do Pikovic.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.07.2019
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                     

                Že ty hned vystartuješ osobními invektivami... Takový Jindra v sukni :D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.07.2019
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                       

                  Dost mi vadí, když ze mě děláš blbce.
                  Hodnotit úsek, o kterém nemáš ani ponětí, kde je a jak v reálu vypadá s tím, že byl v poho jetelný a je to jen v hlavě... Sorry jako, ale to je fakt za hranou.

                  Tazatelka chtěla poradit, a to zcela vážně.
                  To, co jsi napsal ty, byly opravdu nesmysly.
                  Nevím, jestli máš s obdobnými trasami zkušenosti s naloženým kolem, ale podle toho, co jsi napsal bych řekla že ani omylem.
                  Navíc i tvoje četba z mapy měla také dost velké mezery.

                  Dost jsem zvažovala, zda to, co píšeš, myslíš vážně, ale pak jsem vsadila na ironii a ta tady opravdu nesedla.
                  Pokud si to ale myslel vážně, pak to nesedlo dvojnásob.

                  Zkrátka měl by si uvážit, kdy je vhodné ftipkovat a kdy ne.
                  Jinak se pak opravdu nemůžeš divit, že pokud ty bys mi radil s trasou, pojedu raději jinudy.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.07.2019
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                         

                    Špatně čteš cizí text a vkládáš si do něj vlastní představy.
                    1. Nepsal jsem nic o v pohodě jetelném, ale o jetelném. Jistě, když to nyní zdůrazním, i ty cítíš ten rozdíl.
                    2. Nepsal jsem nic o terénu po dešti, kdy jste se topili v blátě. Například letos a i loni to tam bylo patrně sušší.
                    3. Nepsal jsem, že se to dá určitě projet, ale že nemá stahovat kalhoty daleko před brodem, protože se to určitě nějak dá. Například i tak, že se z toho vycouvá.
                    4. Moje doporučení bylo primárně uvozeno tím, že jsem to tam nejel a jen koukám do mapy. Jen ty jsi z toho usoudila, že tu dávám nějaké závazné informace okolo konkreetní cesty.
                    A své hloupé úvahy o tom, zda jsem něco takového projel či neprojel si strč za klobouk. Jen se mne snažíš, jako obvykle, urážet.
                    A blbce ze sebe děláš sama, zejména svou přemrštěnou a hrubou reakcí.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 30.07.2019
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                           

                      Pokud máš pocit, že čtu tvůj text chybně, pak idiot není ten, kdo čte, ale ten, kdo nedokáže "mluvit" tak, aby mu ostatní rozuměli.

                      Jak píšu výše - zajeď si tam, projeď si to a pak udílej rady, co jsme měly a neměly.
                      Tím, co jsi ve své neznalosti napsal, jsi mě dost naštval.

                      A že jsi tazatelce radil pouze podle mapy, to bylo zřejmé. Nesedělo to ale ani s tou mapou a právě proto jsem se tě hned ptala, z jaké mapy to čteš.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 30.07.2019
                      Autor: radka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                             

                        Tak když neumíš dostatečně pochopit čtený text, tak se zdrž nenávistných komentářů. Jsou ještě mnohem těžší texty, než je tlachání na fóru, to jen pro tvou informaci. A nikdo si u těžkého odborného textu nedovolí stěžovat autorovi, že tomu nerozumí. Byl by považován a oprávněně, za debila.
                        Tobě jsem mimochodem vůbec žádné rady nedával. Ono je to zjevně i zcela zbytečné.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 30.07.2019
                        Autor: Brahma
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                               

                          Ano, mě si neradil a právě proto jsem se ozvala, protože tvoje rada měla značné mezery.

                          Napsal si:
                          Jen tak podle mapy mi připadá, že většina po louce bude jetelná. Ten horší kousek nějak přetlačíte, nebo ho objedete horem. Zase to není tak dlouhé, aby se to nadalo řešit na místě. Není třeba stahovat kalhoty ještě daleko před brodem.

                          - jak píšu, louky je na tom několikakilometrovém úseku asi jen 300 m, ostatní je okraj lesa (do 1 km) a les
                          - těch horších úseků na přetlačení je tam více jak 5 a vrstevnice jsou pěkně husté - tohle tlačit bude hnus fialovej. Navíc to co vytlačí zase sjedeš, a to stejným terénem, takže možná potlačíš i dolů. Teď jsme si to zažily na Sázavě a s každým dalším kopcem ubývá sil fyzických i psychických. To není sranda.
                          - objet horem není kudy - to píše i níže evcas
                          - řešit na místě - jako co?!? Jsi na úzké pěšině, z jedné strany řeka, z druhé skály nebo sráz. Co tam chceš řešit?!? Jestli se vrátit?!? Třeba v půli cesty?!? Tím co už si protlačil?!?
                          - kalhoty určitě netřeba stahovat předčasně, ale tahle velká ramena můžou hodně rychle splasknout. Tazatelku neznáš, tak jak víš, na co má a nemá a jaké má zkušenosti?!?

                          Když už chceš radit, byť podle mapy, tak by to mělo mít hlavu a patu. Tazatelka se ptala zcela seriózně a předpokládám,ž e očekávala i seriózní odpovědi.
                          Ten úsek má min. 9 km a pořád se to houpe nahoru a dolů. Tam někoho poslat s kolem na těžko, to je prostě prasárna. Tipla bych si, že i pěšák bez kola to půjde min. 3 hodiny.

                          Ale chápu, ty to nepojedeš, tak proč od stolu někoho nepopíchnout, že je brzo to vzdát a vše je "jen v hlavě".

                          A pokud mi chceš říct, že jsi svůj text myslel jinak, tak si ho měl také jinak napsat. Já reaguji přesně na to, co si psal.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 30.07.2019
                          Autor: radka
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                                 

                            Tak tazatelka napsala, že nechce přenášet kolo přes padlé stromy a nic víc. Z čeho usuzuješ, jaké má jezdecké schopnosti? A z čeho usuzuješ, že je má stejné jako ty a nikoliv třeba jako já? To je jen čistě tvoje ženská dedukce. Mohu tě upozornit, že mnohé ženy jezdí na kole velice dobře a lépe než mnozí mužové. Ono to není jen o síle.
                            Z čeho usuzuješ, že co nesjedeš ty, to už nesjede nikdo jiný? Opět to je jen tvůj mylný předpoklad.
                            A moje jediná rada byla v tom, že by se měla
                            rozhodovat na místě a podle sebe a neodpískat to předem jen podle názoru lidí, kteří nevědí jak jezdí ona a o kterých neví jak jezdí oni.
                            Většina turistických cest v Čechách je pro horské kolo sjízdných i když některé kousky obtížněji. Ano je dobré se na cestu zeptat, ale rozhodovat by se měl každý sám.
                            A pokud si o úseku myslíš, že je nesjízdný kvůli blátu v roce 2017, tak to patrně nemusí v době extrémního sucha v roce 2019 platit.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 30.07.2019
                            Autor: Brahma
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

                                   

                              Z Dámské mám srovnání ze 3 různě fyzických schopných dam, takže vím své.

                              Úsek, ke kterému jsem posílala fotky je na Ohři a přikládala jsem i odkaz na mapu. Nevím, zda jsi se podíval, kde to je, ale pokud by si tak udělal, viděl by si, že je to oblast, kde prší víc jak v Praze a jeto místo, kam slunce nesvítí jak je rok dlouhý i kdyby stokrát chtělo. Takže tam bude mokro i za parných letních dní.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 30.07.2019
                              Autor: radka
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

             

        Horem toho moc neobjede - nejhorší jsou tam právě výjezdy od řeky nahoru nebo sjezdy zhora k řece. Místama je to pěšinka na šířku chodce, fakt to není cestička po břehu řeky, ale chvilku po břehu, pak vysápat na svah, pak zpátky k řece. Jet se to dá, ale je to v kategorii spíš bike, s naloženým kolem určitě, a po dešti je to i pro zasloužilé bajkery slušná výzva...
        Ale pravda, co nevyjedu, vytlačím, co nevytlačím, vynesu...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2019
        Autor: evcas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Od Dívčího Kamene do Boršova

               

          Jj, kolem Sázavy jsme se letos při Dámské nahoupaly nahoru/dolu docela dost. Cesty kolem řek holt už takové jsou.
          A můžu říct, že když tlačíš kolo na těžko pátej "Říp" a víš, že další tě ještě čeká, tak už ti moc do smíchu není. Tyhle pasáže hodně vysilují a jsou i časově náročné.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2019
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024