reklama

Mazání elestomerové vidlice

Ahoj, chci promazat starou vidlici Mozo R200 udajne nejaka dcerina spolecnost RST. Dokumentace na webu k vidlici veskera zadna. Podle vseho to bude pruzina-elastomer. Hodne lidi pouziva levnou vazelinu LV-2-3 od Mogulu. Tak jsem ji koupil. Zaroven ale nektery vyrobce varuji pred pouzitim vazeliny s pridavkem Lithia. U toho Mogulu je uvedeno ze se jedna o mazivo na bazi litnych mydel. Muze mi to nekdo nejak objasnit? Chapu ze se jedna o pripdne poskozeni elestomeru nebo gumovych gugfer. Diky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.07.2019
Autor: 542523
  • Re: mazani elestomerove vidlice

Jeste co se tyka rozebrani. Predpokladam ze bude treba povolit imbusy na spodni strane vnejsich nohou a ty pak stahnout dolu a nasledne pro vyndani elestomeru nejak odrsroubovat plasove matice na korunce vidlice. Na jedne strane je jeste navic stelovani predpeti pruziny vidlice nad to plastovou matici. Je to spravna uvaha?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

V podstatě ti stačí jen stáhnout nohavice a vyndat pružiny. Bejvá na nich vyschlá a zatuhnutá vazelína. Rozebíral jsem takovou vidli a sotva to šlo vytlouct, už ani moc nepružila, jen maličko poskakovala ve dvou polohách.
      Vydloubal jsem ten humus, domyl benzínovým čističem, namáznul vazelínou (v podstatě libovolnou, lepší co brzo nevyschne. U toho elvéčka si nejsem úplně jistý)Při čištění v nohavičích opatrněji, na klacek hadr napuštěný čističem, neodrejpávat to tam ničím ostrým. Jsou tam vodící pouzdra. Jak je v nich vůle, vidlice jde do kopru, nepoužitelná.
      Není marné vyčistit i to ostatní - ale pokud štelování a zamykání funguje lehce a dobře, nerozebíral bych to. Jen případně prostříknul třeba wédéčkem.
      A ta vazelína nebo prostříknutí nebudou kritické, když třeba za dva roky to zase rozebereš a vyčistíš. Nějaký humus se časem do té vazelíny natáhne a je z ní pak brusná pasta, která vidlici a pouzdra vydírá, ničí. Takže občasnou údržbou jí prodloužíš životnost a bude furt dobře funkční (v mezích jejích omezených možností)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak nakonec tam uz ani na elestomery nezbylo. Byla tam jen v jedny noze jedna pruzina tot vse. Ale chodi tedka docela hladce. Uplna Foxka :-) Ale chytit zpatky tema sroubama ty vnitrni nohy byl fakt porod.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Heldám partačku na kolo nebo lyže a možná i víc...

05.12.2019
Hledám parťačku na kolo nebo lyže a možná časem i víc....ideální věk 30 - 40. Praha a okolí směrem na jih :-) je…

Hledám: Na kole s dětmi

02.12.2019
Ahoj, máme dva skvělé kluky /8 a 10let/ a rádi jezdíme na kole. Kluci by uvítaly nějaké parťáky či parťačky na…

Hledám: Nezadaného muže na kolo

28.11.2019
Tuhle neděli 1.12. na kolo. Ideálně s nezadaným mužem od 173cm výš, přiměřeného věku. Praha a okolí. Radka 42 let,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (6 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019