reklama

Volba krosového kola

Zdravím, rád bych se zeptal zkušenějších, které z těchto kol vybrat. Již jsem se rozhodl, že je pro mne ideální krosové kolo, jezdím převážně po zpevněných cestách, jen občas mě mapy zavedou do horšího terénu, ale nikdy nic náročného. Krosové kola mají pro mne lepší převody – chci hlavně „těžké“ převody, kdy nemusím rychle šlapat při cestě z mírného kopce. Lehké převody nepoužívám téměř vůbec. Našel jsem tyto kola:

1.KTM – nelíbí se mi že se kolo neprodává v žádné cykloprodejne, jen v hervisu. Ale výbava bych řekl nejlepší, zatím je to můj favorit.

https://www.hervis.cz/store/Vybaven%C3%AD/J%C3...

2.Merida – tohle kolo se mi líbí, ale prý má nic moc osazení. Kdyby mělo Deore, asi beru tohle.

https://www.mojekolo.cz/merida-crossway-40-d...

3. Author – tip známého, má s touto značkou dobré zkušenosti, navíc mám prodejnu kousek od bydliště – dobře by se řešil případný servis apod.

http://www.cykloart.cz/cross-krosova-...

Diky moc za každou odpověď, především pak za ty, co pro mě budou mít nějakou hodnotu :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.06.2019
Autor: Beaver
  • Re: Volba krosového kola

         

    https://www.cyklobazar.cz/inzerat/347013...

    Byl jsem se na něj kouknout, sháním kolo pro kamarádku. Ale na ni byl moc velký rám. Jinak bych ho vzal, nemá chybu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2019
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Volba krosového kola

         

    Mám Meridu Crosway 700. Je trochu podobné konstrukce, ale má "V", je o 3kg lehčí a hlavně o 12 let a 30 000 km starší. Mám duály. Ze začátku to bylo peklo (člověk chtěl do kopce podřadit, místo toho si zabrzdil), ale teď na ně nenechám dopustit. Crosy s kotoučovkama děla Merida i tenkrát, jen byly ale mechanický a stály 3x tolik co ta tvoje uvažovaná Merida, takže jsem šel do "V".

    Kolo drží, žádný zásadní vady nemělo, až na sedlovku:

    1.Originální odpružená sedlovka moc nepruží. Po jednom pádu jsem ji zrušil - je hodně z plastu. Nahradil jsem jí tou od Suntouru a mám na ní najeto tak 20 000 km a pohoda.
    2. Ještě jsem se nerozhoupal, ale chtělo by to víc lehkých převodů. Stačí prudší kopeček a mám co dělat, abych to ušlápnul.
    3. Sedlo co mám, je užší a tvrdší. Mě vyhovuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2019
    Autor: Kolbaba71
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Volba krosového kola

         

    Chystám se na toto - s Authorem mám dlouhodobě dobré zkušenosti
    http://cykl.cz/item/test-author-cross-29-v-praxi

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2019
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Volba krosového kola

         

    Když se zběžně podívám na počet převodů, vypadá to na kola staré koncepce, navíc dosti těžká. Osobně bych si nevybral ani jedno. Trochu povídání a tipů o převodech... https://youtu.be/sjK_-1-E_-k

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2019
    Autor: ondrap
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Volba krosového kola

           

      Stará koncepce a těžká? :-)

      Když máš dost přebytečných peněz, tak samzřejmě není problém si pořídit třeba dvě nebo tři kola s různými převody podle toho kam zrovna pojedeš a klidně i kola lehčí než jsou ve výběru.
      Jenže normální průměrný cyklista co potřebuje kolo na bežné cestování i sportovnější vyjížďky a chce navštívit i hory a nechodit do kopců pěšky, tak potřebuje mít dost převodů ve větším rozsahu a to všechno na jednom kole.
      A ta váha kol rozhodně není velká.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2019
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Volba krosového kola

           

      3*9 je to nejlepší co bylo vymyšlený. S tím se dostaneš všude.... a s rozumnou výdrží.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Volba krosového kola

             

        A rozumnou cenou při následné výměně dílů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.07.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Volba krosového kola

         

    Mám Meridu Crossway 500, najeto taky ca 30k km, stará taky ca přes 10 let.. Origo ustrojená mi vydrželo cca 25K km (s jednou výměnou řetězu), potom výměna kol, pohonu (furt si držím 3*9) brzd (Včka za mechanický kotoučky).. páčky na řídítkách furt původní. Dal jsem tehdy za to něco přes 10, sleva poslední kus modelu předchozího roku. Jsem s ním tedy dost spokojenej. Nejezdim tedy žádnej downhill, s mejma zádama bych ani nemoh. Asfalt, polnačky, lesní cesty, štěrk...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2019
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Volba krosového kola

         

    Rozmyslel bych se, jestli chci takový vymyšlenosti jako odpruženou sedlovku, nebo odpruženej představec.. mě to nesedlo ani jedno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Volba krosového kola

         

    Nepíšeš odkud jsi, ani kolik je Ti let.
    Jsi-li mladý, je ještě šance zachránit kolena pro ježdění v pokročilejším věku. Také jsem drtíval těžké převody. Vždy je lepší mít ve stoupání v záloze ještě jeden lehčí, ne každý rád kolo tlačí. Ale jsou to Tvoje nohy.
    Pokud jsi Pražák, mohl bych Ti přenechat Autora Stratose Equipe. Při renovaci jsem musel vyměnit jeden lehce "chycený" konus v náboji Paralax a nemá kotoučovky, ale Véčka. Určitě bych šel s cenou níž, než co stojí Tvůj výběr. Lak rámu je trochu oprýskaný, ale v té zelené se to na cestě v lese ztratí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2019
    Autor: drak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

381 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024