reklama
Země: Rakousko Rakousko

Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

Tak jsem se prave vratila z vikendu, poslednich par km myslela na to, ze vam tu vsem musim podekovat, a on prekrocen limit pro mnozstvi prispevku....

Takze moc diky za vsechny tipy, rady a povzbudiva slova. Nakonec jsem to diky vam fakt hecla a v patek nabalila tasky a sedla na kole. Nejlepsi vec, co jsem mohla udelat! Vyzkousela jsem si jizdu s taskami, ve 37°C bez stinu, jizdu v desti, jizdu s malou/velkou snidani, s pauzou na obed a bez, v kopcich, lesich, na silnici. V patek tam, dnes zpatky, dohromady 190 km. Zpocatku jsem mela mela obavy, jestli to odjedu, ale meli jste pravdu - je to jen v hlave :-)

Takze jste skveli! :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.06.2019
Autor: karoline
  • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

         

    Gratuluji. Ale ten výsledek není o nás.
    Ten výsledek je o tobě:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2019
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

           

      ...tak jsi to zvládla! Ono stačí jen se přinutit vyjet(samože s dobrou výbavou), pak už to "odsejpá" ani nevíš jak- no a potom se z cíle musíš vrátit a většinou(aspoň u mne je to tak) to jde rychleji, protože už máš natrénováno a domov"táhne".... Po návratu nezapomeň "poreferovat" o zážitcích atd.!
      Pardon- jasně že nejde o Lannu(ta to zvládá dávno)...chybný klik... :-((

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2019
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

         

    Pěkně!
    190 km za vikend opravdu není málo!
    ...ať se ti dobře jezdí

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2019
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

         

    Tak super - první krok máš za sebou a teď hurá na jih :o)))
    Ať se ti dobře šlape a hlavně bez defektů a karambolů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

         

    Ahoj, nevím, zda je to ještě aktuální, nebo jsi už odjela. Já se vrátila před 14 dny po 1230 km, opačně od moře přes Slovinsko, Itálii, po Alpe Adria (s odskokem na Grossglocknerhochalpenstr.) domů do Rakovníka. Byla to asi nej dovolená, co jsem mohla dát. Byl to pár let můj sen a taky jsem dlouho váhala, zda se vydat sama, a je to možná to nejlepší na takovouhle cestu. Pravda, mám nalítáno asi o dost víc, stovky denně mi nedělají problém, stoupání na Hochtor s plnou polní, atd. Ale je to hodně o hlavě, prostě si musíš věřit, že i příp. problémy zvládneš, nejedeš nikam na severní pól. Tak hodně zdaru. Silva

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2019
    Autor: 541942
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

           

      Jo! Je to o hlavě a o srdíčku.
      Děláte mi radost, holky:-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2019
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

           

      Ty jó! Obdivuju holky, co jedou samy. Já to dokážu jen přes den, to ale daleko nedojedu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2019
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

           

      Obdivuju. Mě by sice nějaký delší cyklovýlet (ideálně k moři) lákal, ale samotný bych nejel... a jelikož není s kým jet, asi to neklapne... :-/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2019
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

             

        Je to opravdu jen "v hlavě". Já jezdil 10let s kamarádem po Slovensku, Rumunsku, Moravě i Čechách(do 3týdnů /cesta). Pak jedem rok nemohl na naplánovanou cestu po Rumunsku, tak jsem to riskl, vyrazil sám a je to úplně o něčem jiném. Jsi svým pánem, určuješ si tempo, zdržení se na zajímavých místech, domorodci jsou k samotáři vstřícní/chovají se přátelsky, pokecají, poradí s noclehem nebo i pozvou k sobě- prostě tím že jsi sám jsi donucen"jít blíž k nim", poptat se atd. Od té doby jezdím už dalších 10 let sám hlavně po Balkáně a Rumunsku a nelituji. Tolik zážitků, bližšího poznání života a mentality místních spolu s navázáním přátelství bych "ve dvojici" nikdy neměl "ve sbírce"(viz foto/video/blog):
        https://www.zonerama.com/janhudecek/2759
        https://drive.google.com/folderview?id...
        (video sa prehraje po dvojkliku)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2019
        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

             

        Není důvod se toho bát, samotnému je dobře, a s dnešní technikou moc sám nejsi nikde.

        Nikdo tě nebrzdí, nikdo tě taky nežene, sám si určuješ tempo. Jsou tam drobné věci, které se musíš naučit překonat, třeba to, že ti nikdo kolo nepohlídá a tak i celkem banální nákup může být složitější, ale dá se na to zvyknout.

        Já už bych delší štreku nejel jinak než sám.
        Jak píše kolega, sám potkáš mnohem víc lidí, slovanská pohostinnost je pověstná. Tady zase hodně fandí cyklistům a jak si někde sednu, už jsem zpovídán, odkud, kam, kolik tak ujedeš za den, a za chvilku jsi u Macrona a Žlutých vest.

        Asi jako jsme radili kolegyni, nalož si to, a vyzkoušej prodloužený víkend, pak třeba přijdeš na to, že ta samota tě dost osvobozuje, máš na starosti jen sám sebe, a to je občas fajn.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.07.2019
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

           

      Skvělé!
      Co kdybys tady dala nějakou podrobnější (a delší) zprávu, jaks jela: ubytování, stravování, denní etapy... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2019
      Autor: Airline
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

             

        Ahoj, no chystám se něco vyplodit, asi by to i stálo zato. Jen mi docela dlouho trvalo, než jsem se vrátila na zem (možná jsem se i úplně ještě nevrátila:), měla jsem totálně "vyloudanou" hlavu a teď jsem zas v kalupu, ale snad do týdne něco bude, min. na rajčeti fotky s komentáři. Byla to fakt pecka, aspoň pro mě a všechno vyšlo (krom dárečků pro brzy očekávané první vnouče, co mělo dostat z každé země něco, všude jsem nenarazila na vhodné krámky, jen někde:):).
        Počasí bylo taky super, krom propršených Julek na začátku. Dám pak nějaký odkaz nebo pošlu třeba něco do redakce. Zatím přeju všem dalším cestovatelům min. tak pěkné zážitky. Silva

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2019
        Autor: 541942
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

               

          Vnouče?
          Tak ať to vše dobře dopadne.
          Každé dítě je jiné, ale naše vnoučata nějak zběsile odmítala vozík za kolo. Mělo to tu výhodu, že se naučily jezdit na kole oba poměrně brzy. Jen toho zatím moc neujedou.
          Každopádně, čeká tě nová životní etapa:-))
          Nová výzva.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2019
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

               

          Teda holku, co do toho jde takhle sama, tak tu jsem ještě nepotkal.

          Chápu, že taková cesta rezonuje v hlavě ještě dost dlouho, ale toho právě využij a sepiš to, prosím.

          Jak to odezní, a budeš nad tím špekulovat, bude to složitější a horší. Kuj železo, dokud žhavé.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.07.2019
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

               

          Gratuluju a palec nahoru:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.07.2019
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

               

          Nádhera, některý ty místa znám, jezdím tam právě za těma bunkříkama a vojenskou historií. Cipísek, už jsem tam dlouho nebyl.
          Poslední koupání v Sistianě proběhlo na podzim.. Místní v peřovkách, my v moři :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.07.2019
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

         

    Ahojte :-)

    tak dovolena byla naprosto dokonala! Cesta ubihala rychleji, nez jsem cekala, lide byli vsichni super mili a ochotni, poruchu jsem nemela ani jednu, lekarnicku taky nepotrebovala, do cile dorazila dokonce o 2 dny drive, nez jsem ocekavala. No, vsechno mi vyslo skvele - vcetne pocasi, mela jsem cely tyden modrou oblohu :-) A nakonec jsem ani nikdy nebyla sama. Lidi byli dost zvedavi a v kempech me pak sami oslovovali, pripadne nevadilo, kdyz ja jsem oslovila, kdyz jsem mela chut chvilku s nekym prohodit par slovicek. Vetsinou to dopadlo i nejakym pivkem ci kafickem a prijemnym posezenim.

    V Ljubljane jsem potkala Nemce, ktery cestoval z Recka domu na kole. Za sebou mel 1800 km. Tehdy jsem si to vubec nedokazala predstavit, prislo mi to jako naproste blaznovstvi. Ale uprimne - po dojezdu na Krk uz jsem si druhy den prala moci sednout znovu na kolo a jet proste dal :D

    Rozhodne jedu pristi rok znovu, na delsi dobu, bez cile a pevne daneho dojezdoveho data!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2019
    Autor: karoline
    Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

           

      Skvelělý výsledek, blahopřeji :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2019
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

           

      "...bez cíle a pevného dojezdového data..."
      To ti i trošku závidím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2019
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

             

        Bez cíle a pevného dojezdového data. To jsme tak trochu měli letos. Vybrali jsme si o týden dovolené víc, než nakolik jsme měli naplánovanou cestu a v jednom okamžiku jsme se rozhodli, že nás to baví a domů ještě nepojedeme.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2019
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

           

      Obdivuji tvoje odhodlání. Taky se ženou rádi jezdíme na kole, ale natěžko jen spolu. Samotného by mě to nebavilo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2019
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Diky! (viz zadost o tipy pro novacka)

             

        Provozuji obojí a každé má trochu jiné kouzlo. I když v případě, že jedu sám občas podlehnu tomu, že mě to vlastně nebaví.
        Já spíš pořád obdivuji ty paní a slečny, co se vydají samotné. U kluků mě to přijde bezproblémové, ale samotná žena... O tu bych se bál.

        I když tahle slečna cestovatelka tvrdí, že je to vlastně snazší, protože dívce chce každý pomoc.
        https://www.banita.travel.pl/bezpieczenstwo-w...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2019
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

424 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024