reklama

27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

Mladej potřebuje nový kolo, odhaduju cca 18" rám, MTB, nepředpokládám, že se bude zásadně pohybovat v terénu spíš popojíždět s kamarádama apod, asfalt a šotolina. V obchodě mě vyděsili s tím že mu nabízí ráfky 29" že to pro něj bude daleko lepší, mě se to nezdá - u kola pro cca 155cm kluka?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.06.2019
Autor: Jantar
  • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

         

    Co vím, tak holky co jezdí aktivně závody a mají 165 cm a do 170 cm tak vesměs pužívají 27,5" kola. Při výšce kolem 170 už mají 29" kola.
    Pro kluka to bude nejspíš podobné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

           

      vyřešeno, koupeny 27,5"

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2019
      Autor: Jantar
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

           

      Kate Courtney (163 cm) má 29, Bec McConnell (158 cm) taky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2019
      Autor: xtonda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        jj, i včera jsem taky jel do krpálu kolem několika, co tlačili kolo pořízené podle vzoru špičkových závodníků.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

           

      trochu bych polemizoval s tím co píšeš,není rozdíl mezi závodnicí 155cm a 170cm ,ba naopak ta s těma 27,5 bude v určitých pasážích ztrácet,teda pokud nebudou jezdit drsnější terény po skalách atd ,ale tam se závody nejezdí .-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2019
      Autor: creami
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        Ale pán se neptal na závodní kolo, ptal se obecně. Takže rychlost jako jedinné kriterium bych nebral. Ano, jsou trati, kde se dá vyhrát i na hůře ovladatelném kole, hlavně když je rychlé. Já bych u syna preferoval to, že se to kolo naučí dobře ovládat. To mu u těžké a velké 29 půjde hůře.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2019
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

         

    Co ti udělal?
    29" v 18" je tak na výšku 175cm - 185cm.
    Pro něho 26", příp. 27,5 ve velikosti 16".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2019
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

         

    já vím že s křížkem po funuse.

    ... má 152 cm dcera jezdí na 24",
    Když jsme zkusili 15" ram na 26" kolech bylo to ještě vysoké. Pokud mi chceš tvrdit že pro kluka 155 cm potřebuješ 29/27,7" a 18" rám, tak asi podléháš reklamě.
    (nebo bude syn jezdit pod rámem - "ukrajina styl")
    Cpát děti na co největší kola mi teda nepřipadá moudré.

    podívej se na bike-forum, pročti si témata "dětské kolo (20",24",26") najdeš tam i odkaz na propočet výška/ délka nohou->rám.

    Nezapomeň že se podle délky nohou určuje i délka klik! Pro takovouto výšku (a odhaduji délku noh 75cm) to bude asi 152mm.
    Pokud tam máš dospělácké 170-175 tak mladému odepíšeš kolena.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2019
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

           

      Nehezké čtení. Když nejsem odborník těžko se to posuzuje, každý prodavač tvrdí něco úplně jiného. Syn má výšku 155, 85cm cca do kyčelního kloubu.
      Dostal Kellys madman 50 27" s rámem M=495mm (to je 15,5"?), kliky 170.....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2019
      Autor: Jantar
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        tohle to je http://www.kellys-bike.cz/KELLYS-Madman-50... sedlovku jsme museli o pár cm zkrátit......

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2019
        Autor: Jantar
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        Délka noh se měří od rozkroku dolů. To je na kole dost podstatná vzdálenost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2019
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        Tady má nějaký rady na nastavení kola a výpočet velikosti:

        http://www.lukabike.com/technika-jizdy/posed.php

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2019
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        Délka nohou se měří do rozkroku.

        Proč dostal M, když i v orientační tabulce výrobce pro 151-165cm uvádí velikost XS, zatímco pro M je uvedeno 172 - 187?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2019
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

               

          Doroste.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2019
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        jen faktická- rám 495 je 19,5", doufám že jsi se upsal.
        Jsem rád , že jsi si pročetl to bike-forum, škoda, že až poté co jsi koupil kolo.
        Nechtěl jsem Ti pokazit radost.
        Pro info- délka nohy se měří k rozkroku - tj syna "posadíš" na knížku kterou opřeš jednou stranou o stěnu.
        Pak změříš výšku knížky od země.
        delka klik viz:
        http://www.customcranks.de/en/crank_length.html
        (je to lineární funkce, tj extrapoluj...)
        příp matematický propočet:
        http://www.nettally.com/palmk/crankset.html
        (vychází o 3% delší než graf)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2019
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

           

      Tohle je zase druhý extrém, se 152 cm by v pohodě mohla mít 26" a asi i 27,5", s vhodnou geometrií rámu. Samozřejmě, že jelikož 26" velikost byla dříve standardní velikost kol i u dospělých, tak jsou i kola s 26" koly co jí budou velká.

      U menších dětských kol s 24" koly se uvádí od výšky 125 cm.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2019
      Autor: xtonda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        xtondo, fakt je jí to 26" s 15" rámem velké.
        (délka nohou 72-73cm), i kliky měla nahozené +-správné (152mm)
        No a právě teď moc neroste.
        Tak tento rok ještě na 24, na podzim uděláme další jízdní test.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2019
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

               

          Já nezpochybňuju, že jí to konkrétní kolo je velké, jen že by se dal najít rám pro 26" kola, který by byl v pohodě. A že tedy je chybné z jednoho kola dělat závěr, že 26" kola jsou pro 152 cm postavu moc.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2019
          Autor: xtonda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

                 

            Aha, omlouvám se.
            Opravdu jsem to zevšeobecnil.
            Původně jsem reagoval na Jantara, terý chtěl pro syna 155cm kolo 18", tudíž jsem poukázal na to že pro podobně velkou holku je 15" rám velký.
            (jak píšeš- je možné že 13" by šel, ale v UH nebyl k dispozici)
            Kluci mívají nohy proti holkám delší, ale stejně mi připadal ten o 3" (7,62cm) vyšší rám moc.

            Nicméně teď opravdu jen plkám o ničem, kolo pro Jantarova synátora je koupené.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2019
            Autor: cibi
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 27,5 nebo 29" palce pro dvanáctiletýho kluka?

             

        poznámka pod čarou - 13" rám nebyl k dispozici - ten by možná šel.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2019
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024