reklama

Stojanek na ECO

Mám původní stojánek na ECO, takzvaný středový a ECO je nestabilní, s brašnama labilní, a tak mně napadlo namontovat stojánek na zadní vidli, ale tam můžu použít jen ty na vodorovnou trubku. Myslíte si prosím Vás, že by se to mohlo protáčet nebo mám sklopit uši, bo to nic nevyřeší?
Větší fota:
https://arnost905.rajce.idnes.cz/ECO/

Ještě chcu zkusit ten stojánek namontovat obráceně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.06.2019
Autor: Arnošt905
  • Re: Stojanek na ECO

Tak ten úchyt je ve 29cm nad zemí, když kolo stojí.
    A napadl mně i tento, když ten z azubu podobný nepoužiju.
    https://www.global-sport.cz/stojan-force-two-24...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Computer s CAD na ECO

A když už je to lehokolová sekce, mám horní řízení na ECU. Prosím Vás jaký computer s kadencí pro horní řízení používáte?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

labilitu / stabilitu PRÁZDNÉHO kola lze řešit správnou délkou stojánku - ale to asi víš.

Rovněž pomáhá použití dostatečně masivního stojanu.
    Paradoxně bývá dobrý stojan od Favoritu - modernější typ - AL odlitek.
    Nožka je z jednoho kusu, to se mi jeví vhodnější.
    Délku je třeba zaříznout (Eco je 20", viď) podle potřeby.

Ten dvonohý si zde kdosi chválil, sám s ním zkušenost nemám.

Bohužel, pro kolo s brašnami je jediný rozumný stojan strom nebo zábradlí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2019
    Autor: cibi

Tak jsem to risknul a dvounoháček objednal, uvidím celkem rychle, jestli to byla chyba.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2019

Řekl bych, že hlavní problém je v tom, jak ten stojánek míří šikmo daleko dopředu. Pořiď nějaký, co se vyklopí jenom kousek před svislici (nebo do toho stavu nějak dokopej ten stávající) a je po problému. Mám vyzkoušeno.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2019
    Autor: NightRider

Objednal jsem si ten stojánek roznožkový a už počítám, že tam dám mezi stojánek a kolo dřevěný mezikus ve tvaru klínečku s dírou pro šroub. Snad ro nebude potřeba kovové, to bych musel sehnat kousek hranolku nějakého měkčího kovu jako hliník nebo měď.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2019

Ahoj, řešil jsem stejný problém. Měl jsem stojánek klasický na zadním kole. Ale problém byl v tom že když jsem měl brašny nevyvazene nebo nebyla rovná cesta tak se kolo strašně rádo prevracelo. Tak jsem pořídil centrální. Ale problém byl že při nainstalování byl moc dopředu. Tudíž nedosáhl na zem. Použil jsem tedy podložku kterou jsem vypodlozil stojánek a zároveň jsem ho díky podložce naprimil a už dosáhl v pohodě. Jen bacha na prohnutí nožiček. Může dojít k tomu že bude škrtat řetěz když je složený a chceš jet. Další věc že když to nastavíš tak nějak aby dosáhl tak můžeš skrtnout o zem když skočíš do větší díry.. Ale jinak bych řekl centrální stojánek je celkem rozumná věc. Bohužel nikde asi nemám nějakou rozumnou fotografií. Zkusím zítra pořídit jestli nenajdu a pošlu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2019
    Autor: Ozzák

Nevím jestli je to dobré vidět. Ale při postavení na stojánek je zadní kolo kousek nad zemí. Cca 1-2 cm.

Akorát když máš centrální stojánek který je úzký, tak nastává problém že když kolo postavíš na nerovný terén tak může mít tendenci padat. Ale vždy jsem našel místo jak kolo postavit aby nepadlo. Dáno je to také tím že je zadní kolo ve vzduchu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak ten dřevěný mezikus jsem udělal v první verzi a nemám 8cm dlouhý šroub na uchycení... Má ten klíneček se schodkem 1cm na 32mm. Možná budu muset udělat schodek 15mm.

Hlavně mně potěšilo, že na ECU jezdí i někdo jiný, že nejsu sám :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Šroub si seženeš v každém železářství. To je to nejmenší. Pro len je spíš vytvořit něco aby to zredukovalo ten náklon. Protože když dáš jen podložku bez toho aby jsi změnil náklon směřování stojánku tak se stane to že i když budeš mít stojan složený tak budeš drhnout o zem. Nakonec větší podložka a která se opřela o ten zub ve předu tím se stojánek víc naprimil. Problém je že teď není nic co by zamezilo pohybu do stran. Tak jsem to jen utahl na krev a dal jsem tam ještě jednu matku kontra. Neměl jsem zatím jediný problém že by se otočil či jak koliv pohnul (a těch pár deka na víc mě už nezabije)

Jojo taky jsem žil v tom že na ECU jezdím sam

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2019
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistika okolí Prahy i dál

včera
Ahoj, našla by se cykloparťačka pro výjezdy z Prahy ven do středních čech? na pohodu.

Hledám: společně a s úsměvem

včera
Ahoj, hledám parťáka na kolo i pro život. Mám ráda přírodu a pohyb a ráda čtu.Eva 47, Brno

Hledám: Parťačku na společné vyjížďky

23.06.2019
Ahoj hledám parťačku na společné vyjížďky na silničním kole ... Já 47/172
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (24 přihlášených)

Za ruskou a borůvkami – trek národním parkem Urho Kekkonen

Národní park Urha Kekkonena /Národní park Urho Kekkonen/ Národní park Urha Kekkonena /finsky Urho Kekkosen…
šíp | 11.06.2019

Brecon Beacons – Velikonoce na horách (2019)

No na horách – nejvyšší kopec má jen necelých 900 m, takže spíš taková Českomoravská krabatina než Krkonoše.…
cyklo-poustevnik | 24.05.2019

Expedice Polsko 2018 – boj se severním větrem

Pro letošní expedici jsme si vybrali cestu k moři po známé cyklomagistrále Odra - Nisa. Fogin s Čívrsem, i…
ondrapisklak | 24.05.2019