reklama

Salzkammergut

Ahoj, plánujeme týden na kolech na těžko okolo Hallstadtersee, Grundlsee a Altauersee, bohužel mi v plánování haprují přespání /málo kempů po trase. Jakou máte zkušenost se stanováním mimo kemp v této oblasti, např. třeba v okolí řeky nebo jezer (ideálně třeba pláž u Sommerbergsee). Jedeme s dcerou 4,5 roku a rozhodně nejsme schopni postavit stan při západu slunce a za úsvitu vyrážet (natož být nenápadní a nedejbože tiší)...

Díky za odpovědi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.06.2019
Autor: MagdaP
  • Re: Salzkammergut

         

    Obecně máme s nocováním v Rakousku vcelku dobré zkušenosti. Solnou komoru jsme projížděli cestou do Benátek v roce 2015 a stanovali jsme tam nadivoko. Musela bych ta místa na nocleh dlouho hledat, kde přesně to bylo, ale první nocleh jsme spali na břehu Traunsee, byla tam nádherná plážička a u ní travnatá louka.
    Hned další noc jsme nalezli kouzelný plácek přímo nad Hallstättersee. Byly tam lavičky a stůl... Nejsem si vůbec jistá, ale mám pocit, že to bylo tohle místo: https://mapy.cz/s/3tjmc
    Byly tam sice poblíž domy, a tak když šel kolem starší pán, prostě jsme se ho zeptali, na jednu noc žádný problém.
    Další noclehy bych musela déle hledat, ale vše bylo nadivoko.
    Abych byla ale upřímná, byla jsem z celé solné komory spíš zklamaná.
    Vnímání Salzkammergutradweg máme bohužel zakalené nepříznivým počasí, v podstatě nám to celé propršelo. Obrázky s modrou oblohou jako z katalogu – o tom jsme si mohli jenom nechat zdát. Plánujete-li cestu do této oblasti, počítejte, že jedete do Alp, a v nich, zejména v těch rakouských, je zima a déšť v létě na denním pořádku, výjimkou nejsou ani souvislé deště trvající několik dní! Ale nešlo jen o počasí. Možná, když je něco příliš vychvalované a člověk se natěší, může se stát, že očekávání je vyšší než realita. Z cyklotrasy jsme byli spíš zklamaní. Celkový dojem totiž kazilo množství aut v oblasti. I když se jede z velké části po komunikaci určené jen pro cyklisty, vede z valné většiny tato stezka jen pár metrů od rušné hlavní silnice. Na ní se míhá jedno auto za druhým, takže máte pocit, jako když jedete v Praze těsně vedle magistrály, skoro ani neslyšíte vlastního slova. Krásnou přírodu a pohledy na okolní hory si tak vůbec nevychutnáte. Výjimkou je snad jen okolí Halštatu, kde je doprava svedena do tunelu a do samotného města je vjezd autům zakázán.
    http://www.epastorek.cz/cykloexpedice/na-kole...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2019
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Salzkammergut

           

      Díky za odpověď, my jsme byli loni kolem Mondsee, Wolfgangsee a Attersee a spokojenost. Tam je ale kempů podstatně víc. Navíc jsme z Č. Budějovic, takže to máme za rohem...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2019
      Autor: MagdaP
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Salzkammergut

           

      Samozřejmě na tom počasí záleží.
      My tam byli s Ane loni první červencový týden, měli jsme velký stan celou dobu na jednom místě (kemp u Attersee), počasí vynikající, slunečné, voda v jezerech průzračná, každý den jsme začínali a končili koupáním, provoz aut v normálu - vpodstatě jenom po ránu a pak konec pracovní doby. Byli jsme na horácích, letos tam jedeme se silničkama.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2019
      Autor: Airline
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Salzkammergut

           

      ...Možná, když je něco příliš vychvalované a člověk se natěší, může se stát, že očekávání je vyšší než realita. Z cyklotrasy jsme byli spíš zklamaní. Celkový dojem totiž kazilo množství aut v oblasti. I když se jede z velké části po komunikaci určené jen pro cyklisty, vede z valné většiny tato stezka jen pár metrů od rušné hlavní silnice....
      --------------------------------------


      Asi podobné pocity jsem měl když jsem poprvé (a i naposledy) při svém prvním objezdu Británie zamířil i na Stonehenge. Bylo to v r.2002, tehdy se už přímo ke kamenům nesmělo, po vyznačeném chodníčku kolem dokola nepřetržitě kroužily davy organizovaných zájezdů, a celé to bylo už od silnice oplocené aby tam bez vstupenky neproklouzla ani myš. Jestli jsem tam pobyl 10 minut tak je to moc – 2 fotky skrze drát plotu a rychle pryč.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Salzkammergut

         

    Zrovna před chvílí na mě vykoukl na facebooku článek téměř jako reklama právě na tuto oblast: https://cyklocesty.sk/hallstatt-a-alpske-jazera...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2019
    Autor: aila
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Salzkammergut

         

    Máme z Rakouska zkušenosti s kempováním mimo kemp taky dobré. Pokud neděláte bordel a případně se slušně zeptáte, většinou to projde. Navíc pokud s sebou budete mít dítě, je to pomocný argument. Občas se vyplatí se klidně zkusit zeptat ve vsi nebo v přilehlém statku, jestli by vás tam nechali.

    My jsme takhle jednou nemohli místo na spaní najít (po povodních bylo všude mimo asfalt miliardy komárů). Se svými základy němčiny jsem se odhodlala a zašla se zeptat do hospody v městečku, jestli bychom někde nemohli jednu noc s dětma přespat ve stanu. Hospodský přešel do angličtiny, aby zjistil, co že to chci, pak chvilku telefonoval, a pak nás zavedl do zámecké zahrady, omluvil se, že nám veřejný záchod sice nechá odemčený, ale teče tam jenom studená voda jo a že ráno tam kolem osmé nastoupí dělníci a asi nás budou budit, páč budou pracovat. Jen tak mimochodem zmínil, že je to domluvené se starostou, a dobrou noc... Mám pocit, že kdyby děti plakaly, byl by nám nabídl i snídani a večeři ;-)
    Jindy jsme kousek od Vídně vyjeli na kopeček, kde byl vidět borový háj, abychom tam našli chatku s kadibudkou. Protože okolo nebylo široko daleko nic a padala tma, šli jsme prosit u chlapíka do chatky, jestli můžeme zabivakovat pod borovicí. Když děti usnuli, Andrew přišel, jestli nechcem zajít na pokec - z chatky se vyklubala pařbouda s vlastním sklípkem, dostali jsme nejen exkurzi a ochutnávku na místě, ale i lahvinku s sebou "na zítra"...
    Prostě líná huba holé neštěstí ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2019
    Autor: evcas
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

555 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024