reklama

Kotoučové brzdy

Prosím zdejší zkušené cyklisty o radu ohledně kotoučových brzd.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.06.2019
Autor: Bobbob
  • Re: Kotoučové brzdy

Mám tento problém. Při zatáčení do prava mně kotouč 180 dře o destičky, do leva to nedělá. Sřídít to už nijak nejde. Osobně mám podezření na "měkou" vidlici, na těch šavlích mám uchycené stupačky, detail zde https://bob54.rajce.idnes.cz/Prestavba_inv....
    Podotýkám že správně by tam měl být jen 160mm kotouč. Doporučte kvalitní kotouč 160mm a kvalitní destičky. Třmen je tam nějaký levný na lanko. Hydry nechci z důvodu zachování spínače rekuperace.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A ještě jedna rada, na ten můj vehikl raději pevnou vidli a nebo odpruženou?
    https://www.mcbike.cz/zbozi/vidlice-20--fe-1-1...

https://www.paul-lange.cz/spinner-20-odpruzena...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Když tam máš teď odpruženou, tak to nějak zlobí?

Ty máš brzdu jen na předním nebo máš brzděné i zadní kola?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zadní mám bubnovky, ty používám až když to neubrzdí přední.
        Mám na těch šavlích uchycené stupačky a zřejmě se ty šavle hýbou protože kotouč občas dře o destičky. Hlavně při zatáčení do prava. U pevné by stupačky nic nevytáčely.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2019
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nějaké nakroucení vidle by mělo jít souhlasně i s nábou a třmenem. Navíc ta vidle je oproti běžné kratší, takže i tužší.
          Maká ale v jiných podmínkách, než na běžném kole. Opěrky nohou by s tím snad neměly nic moc dělat (pokud teda do nich nějak nebejčíš, (nepomáháš) nohama zatáčení. Netuším, jaký vliv má na tu vidli a pohyb náby (i nepatrný ale mění výrazně polohu kotouče vůči deskám) ten velký silný motor.
          Zkusil bych hledat nepatrnou vůli v uchycení kola ve vidli, nebo v ložisku předního kola. Nemusí se třeba snadno projevit v ruce, ale při plném zatížení ano.
          Kroucení vidle, nebo vymačkaná vůle v ní by sama o sobě neměla mít přímý vliv na brzdu na ní uchycenou, ale v součtu vůlí tomu taky může napomáhat. Je to atyp použití, chovat se tam může leccos jinak, trpět a opotřebovávat jinak.
          Pevnou bych na to ale určitě nedával. Při rychlejší jízdě by ti to skákalo a trochu bych se bál o ovladatelnost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: ronda

Já tam dal 180mm kotouč ale má tam správně být jen 160mm. Na ty vůle mrknu, jaky kotouč by jsi doporučil? Mám vyhlédnuty tento
            https://www.kupkolo.cz/brzdovy-kotouc-shimano...
            ale nevím jaké destičky?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Na treku mám nějaké vcelku obyčejné (Deore nebo jen nepatrně výš) kotouče 160 a 180 mm.
              Na horácovi (180 a 205 mm) se mi náramně osvědčily kotouče Max1
              https://www.zbozi.cz/vyrobek/brzdovy-kotouc...

Akorát bacha, aby se ti tam vlezly na šířku ty hliníkový unašeče kotoučů. Brácha je vzadu mít nemůže.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: ronda

Spolu s bubnovkama na zadních by měl v předu dobře stačit 160 mm kotouč.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky si myslím že by to mohlo stačit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Mtb parťáka

včera
Našel by se biker na výjezdy kolem Prahy, nebo třeba i do hor? Nejsem závodní typ, a nemám sklony ke kaskadérským…

Hledám: 2-3 lidi na týden do Dolomit

včera
Hledám někoho kdo by se přidal na týden 27.7 - 3.8.2019 na kola do Dolomit. Jsme dva a mám zajištěný apartmán pro…

Hledám: Parťáka, Parťačku na kolo

17.06.2019
Hledám kámošku nebo kámoše kolem 50ti let na cyklo výlety po jižní Moravě okoli Brumovic, Kobyli, Bořetice. Jezdim…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

204 cyklistů (12 přihlášených)

Za ruskou a borůvkami – trek národním parkem Urho Kekkonen

Národní park Urha Kekkonena /Národní park Urho Kekkonen/ Národní park Urha Kekkonena /finsky Urho Kekkosen…
šíp | 11.06.2019

Brecon Beacons – Velikonoce na horách (2019)

No na horách – nejvyšší kopec má jen necelých 900 m, takže spíš taková Českomoravská krabatina než Krkonoše.…
cyklo-poustevnik | 24.05.2019

Expedice Polsko 2018 – boj se severním větrem

Pro letošní expedici jsme si vybrali cestu k moři po známé cyklomagistrále Odra - Nisa. Fogin s Čívrsem, i…
ondrapisklak | 24.05.2019