reklama

Doba ledová je doba ledová...

Blíží se zima a já mám choulostivý dotaz: Hlavně při větrných vyjížďkách trpí můj "plodník" - snad mi rozumíte... Prostě řezavá bolest při vyšších rychlostech a nárazech větru, ale jak se jí zbavit? Co pomůže? Když zakoupím cyklistické kalhoty, je tam nějaká ochrana, výstelka? Jak to řešíte, jak ho schováváte?

[ Zpět ]
Datum: 25.09.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Crabat)
  • Re: Doba ledová je doba ledová...

         

    koupit kalhoty s neprofukem na kolenách a v okolí kam si ho schováváme :) = daň je ovšem zvýšené pocení. Potom ti může teoreticky být zima od sedla. Předpokládám, že používáš gatě s cyklovložkou.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doba ledová je doba ledová...

         

    Specíalní zimní cykl. kalhoty jsou jasně nejlepší, než si je ale pořídíš můžeš zatím zkusit mormální igelit. sáček, vložený na choulostívé místo pod kraťasy. Ty asi máš už dávno. Já s tímto "zázrakem" + spodky + tenké cyklokalhoty hravě zvládám teploty až do - 4°C.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kovařík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doba ledová je doba ledová...

         

    Spodky Moira s antibakt. vložkou, na to dlouhé kalhoty Moira Duo s neprofukem, na to čapáky se zateplenými koleny. S tímhle se dá jezdit do -8°C, když navrch hodím ještě Pertexové šusťáky, tak i -15°C.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doba ledová je doba ledová...

         

    Jestli trpíš nějakými bolestmi,tak si s tím moc nezahrávej,a raději navštiv lékaře.Může se jednat o nějaký chronický stav,zdravého sportovce by neměly provázet ani za mrazu popisované potíže.Ale jak píší ostatní,nevyplatí se šetřit,Moira,2F a podobně na tělo,pokud možno s vložkou,nahoru nějaký kvalitní neprofuk(proboha ne igelit).Než se u nás objevil Gore.tex,Windstoper atd,jezdil jsem do -15 ve starších lyžařských šponovkách,dole opatřených suchým zipem,pod nima normální nasrávačky(rozuměj podvlíkačky).Trpěla jenom huba.A vždy používej už tak od plus3-5 stupňů neoprenové návleky na tretry.Měj se T.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doba ledová je doba ledová...

         

    To moc nechápu. Při delších zimních jízdách za většího mrazu (víc než dvě hodiny při teplotě pod -10 °C) jsou kritické partie nos, případně oči (i přes brýle), dál pak někdy prsty rukou (záleží, co jedu za rukavice) a nohou (vozím normální letní tretry + neopreny). Nic dalšího není problém (teda pokud po pohledu na teploměr nezpanikařím a neoblíknu se moc, pak se potím). Dole mívám zimní cyklokalhoty + goretexové cyklokalhoty a pohoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doba ledová je doba ledová...

           

      na ksichtík používám kuklu, nejlepší doplněk oblečení. Jen nedoporučuju chodit s ní na benzínku, koukali se nějak divně :)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doba ledová je doba ledová...

             

        Kuklu jsem zkoušel a vozím ji vcelku nerad, vždycky si hrozně zafuním nosem brýle. V extrémním mrazu jsem si přelepoval nos náplastí, to bylo lepší. Tváře a brada jsou OK, mám fousy.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

289 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024