reklama

Plánovač tras - doporučte

Jaké plánovače tras pro ZAHRANIČÍ používáte?
Já následující dvě:
Cycle.Travel: pokrývají jen Evropu, mohu zvolit jen zpevněné (paved only)
Mapy.cz: mohu volit silniční
Testoval jsem bikemap.net ale má jakýsi divný export do gps.

Porovnal jsem na zde nedávno debatované trase Norimberk – Plzeň
CT pro „zpevněné“: subjektivně mi přijde, že preferuje cyklotrasy - viz dvě přílohy „porovnání“, délka trasy 216km, převýšení 1900m.
Pěkná je statistika druhů povrchu a taky mají podstatně lepší měřítko pro převýšení, možnost přímého tisku mapy do pdf atd

Mapy.cz pro silniční: délka trasy 192km, převýšení 1463m, ASI hledají „nejrychlejší“ cestu, printsreen mi nejde vložit – nevadí, znáte…

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.05.2019
Autor: Julek
  • Re: Plánovač tras - doporučte

         

    Zkus Brouter Web
    http://brouter.de/brouter-web
    Nějaké další profily pro výpočet tras
    https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles

    Používám to teda pro Česko, ale jelikož to pracuje nad OSM, tak by to mělo fungovat stejně kdekoliv, pro jízdu na kole je celkem zásadní, že se to snaží minimalizovat nastoupané metry.

    Totéž umí plánovač ve sportovní aplikaci Strava
    https://www.strava.com/routes/new

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2019
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plánovač tras - doporučte

           

      Díky,
      Brouter jsem znal ale až nyní jsem se naučil naklikat trasu. Dobré je přepínání profilů - ono to hned ukazuje rzdíly. Pro treking je trasa hodně podobná té z CT

      Strava dala jednoznačně nejvyšší stoupání, asi za to může tlačítko „použít populární“ – jde po hranici a Tachov viz příloha

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2019
      Autor: Julek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plánovač tras - doporučte

             

        Ve Stravě je potřeba vypnout Use Popularity a zapnout Min Elevation.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2019
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plánovač tras - doporučte

         

    Převýšení na Mapy.cz v zahraničí beru hodně s rezervou. Klidně ukazují třeba dvojnásobek proti skutečnosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plánovač tras - doporučte

         

    Kohu jen za Francii a Německo.

    Cycle Travel neznám, dík za reklamu.
    Nejvíc poużívám Google maps, on line. V EU data, stojí jak doma.
    A pak Sygic.


    Nejde o to, jestli paved nebo ne, cyklonavigace tě otrocky vedou klidným městečkem postraními uličkami, aby se vyhnuly státovce, i když můžeš, kdybys byl cíťa, po chodníku.
    Třeba Garmin. Nebo ten Google.

    Nevěřit navigaci NIKDY.

    Brát jí, jako návod, pomocníka.
    A pak korigovat navrženou trasu s on line mapou. Není to nic nâročného, prostě zkoukneš, jestli ti nenabízí nějakou chytrou zkratku lesem, Tu nebrat, teda pokud nejsi MTB fanoušek ale dálkař.

    Cyklotrasy bývají navrženy se záměrem aby cyklista poznal co nejvíce krás a pamětihodností kraje. Pokud se jich budeš držet, pojedeš v absolutním klidu a pohodę, ale ne nejrychleji a nejpohodlňeji.

    Prostěbez mapy se neobejdeš, ale to neznamená "mapník" a papír :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2019
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Plánovač tras - doporučte

           

      Je zajímavé, jak si všichni (i já někdy) myslíme: co je dobré pro mě, je dobré i pro ostatní.
      Google Maps pro hromadu zemí cyklo trasu nenabídnou vygenerovat.

      Projedu téměř cokoliv, ale často jezdím s lidmi, co nezpevněný povrch ze zdravotních důvodů nedají, neuřídí a neubrzdí sjezdy. Tady potřebuji DOBRÉ plánování, proto v tomto vlákně neřeším navigace ale plánovače.

      Taky preferuj cyklotrasy a jak jsem psal mapy.cz asi preferují rychlost (vždy hovořím z důvodu výše o „silniční“ variantě). Víc by se hodilo včetně „dobře sjízdné polní cesty“ proto někdy chodím na cykloserver.cz

      Když jsem na dovolené a plánuji v okolí ubytování jednodenní výlet, tak určitě nebudu volit „minimální převýšení“ ale zkusím „populární“. Doufám, že to mají dobře udělané a nezavede mě to do průmyslové zóny, kam jezdí hromada lidí na kole do práce a evidují si spálené kalorie čičo.

      Zmiňované Maps.Sygis.com mi pro testovací trasu Norimberg => Plzeň napsalo:
      We did not find any routes for this search. You can still use the selected travel mode in your trip, just without the route and the time estimate

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2019
      Autor: Julek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plánovač tras - doporučte

             

        Píšu o Francii a Německu, u nás Google maps cyklotrasu nedá.

        Z Norimberka na Plzeň ti dá celkem dobrou cestu, ale jen na Waidhaus, dál musíš použít něco jiného.

        Na výletování po okolí čehosi jsou většinou zařízení v místě (zase s výhradou uvedenou v první větě). V turistických centrech ti nabídnou letáčky, a pokud jsi v cyklouny oblíbené zóně, budou tam i letáčky s cyklookruhy po okolí.

        Z mé zkušenosti jsem přesvědčen, že dlouhou trasu, třeba 1000 km naplánovat přesně nelze, protože na místě se často lecos mění nebo je jinak. Takže uvažuji o záchytných bodech, městech, v úsecích cca 30 km, na ty jedu a detaily řeším na místě. A v tom je ten google maps celkem užitečný.

        Zrovna včera jsme debatovali tuhle trasu, google mi nabízí hned 3.

        Použiju jako vodítko, ale stisknout tlačítko "začít navigovat" či jak se jmenuje, nedoporučuji, někde zabloudí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2019
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024