reklama

Stavba nového kola

Zdravím,
chtěl bych si nechat postavit kolo na rámu a komponentech které mám už vybrané. Někdo kdo se tím profi zabývá? Děkuji Lukáš

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2019
Autor: Ovecka
  • Re: Stavba nového kola

         

    A hledat jsi zkoušel? Co třeba "stavitel kol" na googlu?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2019
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stavba nového kola

         

    Každý servis kol ne?. Co stavíte? Vyplatí se to?
    Já pořád přemýšlím k návratu na kolo s V brzdami.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2019
    Autor: NejedeMiTo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stavba nového kola

           

      Proč? Kotoučovky nevyhovují?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2019
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavba nového kola

             

        To by snad měl nick NebrzdiMiTo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavba nového kola

             

        Taky bych se k nim vrátil, bohužel u mně to možné není :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2019
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavba nového kola

             

        Údržba je trošku drahá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2019
        Autor: NejedeMiTo
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stavba nového kola

               

          Drahá ? Když nechceš utrácet za dražší destičky, tak koupíš docela funkční Force za 150 pár...a za co chceš ještě utrácet ?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2019
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Stavba nového kola

                 

            Občas nějaký kotouč, výměna kapaliny, některé série brzd byly vadná, takže nové za 800 Kč.
            Špalky jsem kupoval občas za dvě stovky, sem tam lanko za 10 Kč.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2019
            Autor: NejedeMiTo
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stavba nového kola

                   

              Špatná série brzd ? Co to znamená ?
              Ekvivalent projetého kotouče je projetý ráfek. Kotouč je na jednu matici, nebo šest šroubů. Ráfek se musí přeplést.
              Lanko za deset..., no, budiž, ale to bych použil tak leda na oko na zajíce. Přece jenom na něm závisí moje zdraví, jestli vždy spolehlivě zastavím. K lacinému, nebroušenému lanku si ale občas přičti i prodrbaný bowden. To se bohatě srovná s tou kapkou kapaliny.
              A upřímně, fakt tě nějaká dvacka rozdílu (víc určitě ne) dokáže ovlivnit v rozhodování ? To jseš na tom tak špatně ?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2019
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Stavba nového kola

               

          mám mechanický kotoučky, jezdím vejlety, silnice, stezky, max polní cesty šotolina. Údržba spočívá v občasném pootočením šroubem, nebo výměně destiček v ceně zhruba špalků...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2019
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stavba nového kola

                 

            Vstáváš ráno o hodinu dřív, takže máš (jako soudruh J.V.Stalin) 25. hodinový den?
            Kde na všechny ty aktivity bereš čas?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2019
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stavba nového kola

                   

              Nechodim do hospody, nečumim na telku. Teď jsem se třeba vrátil z krátký vyjížďky, jen 40 km

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2019
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stavba nového kola

                 

            Objednej si destičky z aliexpresu a vyjdou tě ještě levnejc než špalky :-)
            Já je první bral pro jistotu jen na zadní kolo, teď už je mám i na předním a v pohodě. Force to beztak taky vozí z PRC

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2019
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stavba nového kola

                   

              Asi se taky dá, ale nedá se moc spolehnout na vlastnosti. Může to slabějc brzdit, nebo naopak blokovat, vydírat kotouč, nebo rychle se obrušovat. Moje zkušenost, že o padesátku dražší organikové Alligatory mají proti Force "nekonečnou" životnost a dobrý brzdný vlastnosti. Jsou věci, na kterých se nevyplatí šetřit pár korun, protože na nich ve výsldku prodělávám.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2019
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Stavba nového kola

                     

                Tak možná jsem chytl dobrého výrobce, výdrž stejná jako od force, leda kolem 80,- místo cca 150,-

                Kdybych měl simanacky brzdy, bral bych si origo za pade u ženy v práci. Ale nemám, takže smůla :-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2019
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stavba nového kola

         

    Je radost postavit si kolo sám. Pokud se na to necítíš, tak v Brandýse nad Labem Bareš, tam by Ti udělali i rám, pokud bys chtěl nějaké speciální rozměry. Jinak, jak píše NejedeMiTo-každá solidní prodejna kol má i servis, kde Ti kolo postaví.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2019
    Autor: drak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stavba nového kola

           

      Tak tak, radost a dobrodružství. Dá se začít s nějakým starým rámem, třeba z Favorita. Já u něj už zůstal. Zato k té renovaci jsem přidal i lakýřinu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2019
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavba nového kola

             

        Takže už ti jen schází, se odvážit na stavbu vlastního rámu? Vřele doporučuji, to je pak opravdu radost z vlastního kola. Někdy i zklamání, ale důležité je přiznat chybu a vzít si z toho ponaučení.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2019
        Autor: Papji
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stavba nového kola

               

          Máš pravdu Dokonce bych už věděl i nějaké požadavky na tan rám. Ale pro mne to už asi není dostatečně perspektivní. Zatím zůstanu u toho Favotrita. Teď mu lakuji novou vidlici místo té zlomené a v zimě dostane úplně nový a lepší lak. Teď vymýšlím barvu.
          Kdybych chtěl nové kolo, tak si koupím grawel bika s úchyty pro zadní nosič a kotoučovými brzdami a prostorem pro blatníky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.05.2019
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stavba nového kola

         

    ...věc může skrývat mnoho nástrah a úskalí protože zdánlivě na první pohled kompatibilní díly nemusí vždy pasovat tak jak mají. Zde mám na mysl třeba kombinaci náboje na rychloupínákz a patky ramu v tloustce mensi nez 6mm, nebo snahu kombinovat nekompatibilní stoupaní zavitů u různých dílu. Integrace modernejšího systému řazení či kvalitní integrace nosiče se starším rámem si také může vyžadovat nové návařky – ok pokud se jedná o ocel ale trochu problematické pokud’ se jedná o Al slitiny. Rád poradim více ale chtělo by to celou vec videt. Kde se projekt nachází?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2019
    Autor: sk
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024