reklama

Nastavení motoru u městského kola Mountfield

Dobrý den. Prosím o radu týkající se městského elektrokola Mauntfield.jedná se o nejjednodušší typ za 20000, s motorem Bafang v zadním kole. Na rozdíl od diskuzí, které jsem pročítal, potřebuji snížit rychlost (pomoc motoru při šlapání).Kolo užívá osoba se sníženou schopností ovládání. Problém je v tom, že na rovině musím použít přípomoc č.1 (nejnižší) a použít nejtěžší převod (7), aby bylo třeba se opírat alespoň trochu do pedálů a kolo jede poměrně rychle na městský provoz. Kolo snímá pouze, zda se otáčí pedály a motor kolo rozjede nezávisle na rychlosti šlapání tak, že šlapu naprázdno, což je zase nutné, aby motor nepřestal pracovat. Jinak je jízda trhaná. V Mountfieldu jsem dostal cennou radu, motor vypnout.Moje představa je, že motor bude volitelně pomáhat, tzn., že do kopce zvolím vyšší přípomoc motoru a na rovině nebudu naprázdno hrabat nohama. Poradí někdo lépe ? Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2019
Autor: jiko
  • Re: Nastavení motoru u městského kola Mountfield

Dobrý den, domnívám se že u tohoto kola nejde přeprogramovat řídící jednotka.
    Jedná se špatně zvolený přístup výrobce, kdy se snaží dokázat, že jeho kola "jedou" ale neuvědomuje si pro který ročník výroby jsou určená.
    Příště doporučuji navštívit místo zahradnictví cykloprodejnu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku na společné vyjížďky

18.07.2021
Nebaví Tě jezdit sama? Nabízím příjemnou společnost, návrh tras, servis kola, dopravu do vzdálenějších míst,...

Hledám: Kámošku na výlety na silničním kole

18.07.2021
Ahoj, hledám kamarádku na vyjížďky na silničním kole. Je mi 44 let, za rok najedu cca 9 tis. km. Jezdím různě,…

Hledám: Partnerku nejenom pro jízdy na kole

18.07.2021
Chtěl bych najít partnerku pro společné cestování na ekole Jsem vdovec, je mi 65 let
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

154 cyklistů (1 přihlášený)

Kyjovské údolí

Když jsem se vracel z projížďky na kole, tak u zmrzliny jsem potkal kamarády z dětství (dvojčata). Jezdí taky…
vlakr | 17.07.2021

Jak jsem se poprvé toulal Šumavou

Už odmalička jsem prahnul po dobrodružství v přírodě. Později jsem našel velké zalíbení v cyklistice a sem…
JohnyB | 14.07.2021

Kavkaz s dětmi - část 11.

K moři a do Batumi - kruh se uzavřel Poslední večer ještě v horách jsme se utábořili na začátku přehrady na…
Peggy | 26.06.2021