reklama

stoji za to kupit?

Mal som 9 rokov bike MTB značky Trek v tej dobe za cca 750 Euro, predné odpruženie, hydraulické brzdy, 26´´, spokojnosť, pred dvoma rokmi búraný, ešte celkom schopný jazdy, ale už nehcem extra investovať, chcem kúpiť nové. Momentálne ma dizajnovo ani nijak značka trek nezaujala v cene 600 - 800. Ubažujem nad týmto: lapierre edge 327 2019, https://www.lapierre-bike.sk/produkt/lapierre...

Jazdím aj brutálne terény, ale nie za každú cenu seba a bike dokaličiť, kľudne aj zoskočím z biku nachvíľu, za (voľný) deň 40 - 130 km podľa času a počasia.

Odporúčate? + názory poprosím

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.04.2019
Autor: superblesk
  • Re: stoji za to kupit?

         

    Na tomhle "šrotu" chceš jezdit brutální terén?
    To si za těch 740 éček radši udělej pěknou pěší dovolenou v Alpách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2019
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: stoji za to kupit?

           

      Tak pro někoho je brutální terén i polní cesta a na to by to třeba stačilo :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2019
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stoji za to kupit?

         

    Rám se mi líbí, zbytek se dá vyměnit :-)
    To otestuješ a uvidíš, jestli stačí nebo ne. Tady pod třicet je šrot všechno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2019
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stoji za to kupit?

           

      Z ceny se odvíjí celková kvalita kola a pokud chce někdo jezdit náročným nebo ještě víc brutálním terénem a není výborný technik, tak je mu houby platné že má hezký rám, když když má třeba gumové ráfky, mizerné brzdy a mizerné řazení na kterém včas a lehce nepřeřadí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stoji za to kupit?

             

        Vďaka za názory.

        Napr. BB - Harmanec - Kráľová Studňa - Krížna - Rybie (alebo hrebeň Veľkej Fatry), obdoba v ČR na Praděd a potom dole na Kouty, alebo Beskydy v lese.

        Ono s tým Jokom a Kellysom po 2000 rok to bol zážitok jazdiť, Joko prehadzovačka a brzdy stále rozštelované, niekoľko krát za sezónu osmička, Kellys ťažký jak sviňa dvíhať cez popadané stromy, ale dobrý výcvik a potom už Author o poznanie lepšie a Trek ani nehovorím, bez zbytočných zvukov, pískania a osmičiek a servisov...

        Začínal som v 1997 s Joko, potom ťažké hovado Kellys, potom Author, potom ten Trek ... začiatky invetície od rodičov, takže limit finančný, aj tak som zistil, že mi netreba zbytočne bike za viac ako 1000 Euro. Ten Trek bol môj najlepší, stabilný, servis akurát výmena platničiek 1 - 2x za sezónu, prehadzovačka stabilná aj roky, raz za 9 rokov výmena stredu a výmena reťaze 2x za 9 rokov a samozrejme plášte výmena 3x za 9 rokov, pred dvoma rokmi som sa vyplieskal, prehadzovačka to odniesla, ale v rámci možností stabilná naďalej akurát 2 - 3 prevody vzadu v strede preskakujú.

        Mám nedôveru v nové veci poslednú dobu, lebo všetko ide do prdele .... možno si zase dokúpim plášte, vymením brzdové platničky a ešte nejaké 22 roky ostanem verný môjmu treku ročník 2008 kúpený v 2009.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2019
        Autor: superblesk
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: stoji za to kupit?

               

          samozrejme 2 roky

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2019
          Autor: superblesk
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: stoji za to kupit?

               

          Trek je obecně dobrá značka, hodně ale záleží na pevnosti kol, kvalitě vidlice a dílů, kterými je kolo osazené.

          Tohle kolo je dobře použitelné na pevnější cesty bez větších nerovností, kamenů a kořenů.
          Znám už celkem dobře Beskydy a téměř celé Česko-slovenské pohoří a tak bych řekl, že to kolo je minimum na kterém by bylo vhodné tam jezdit a to ještě jen po "pevných" cestách, ale už ne po turistických pěšinách aby z té jízdy byl ten správný požitek.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2019
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: stoji za to kupit?

                 

            Ono je otázka, co kdo považuje za požitek. Už je teplo a sucho a mě třeba baví si po asfaltu vyjet s Růženkou na kopec, a potom to lesem sjet dolů. Mám tam takové pěkné cesty, pár strmějších míst prostě vedu, to bych stejně nejela na žádným kole. A nebavilo by mě to sjíždět s těžkým kolem na tlustejch gumách a odpružením, kde ani šišku neucítíš, byla bych dole rychle, nic z toho a navíc bych se mohla v nějaké točce ve větší rychlosti vymlet. Takhle s Růženkou na pologaluskách to pěkně vybalancuju a protančím po hrbech mezi kořenama, klackama a šiškama, a když chytnu větev mezi špice, žádnej problém, zastavím a vyndám ju. A si určitě dobře procvičím rovnováhu, nahoru vezu malou váhu a i při vodění je Růženka k nezaplacení, si položím ruku na sedlo a běží sama jakýmkoliv terénem... Oproti Arabovi (trek s odpruženou vidlicí) je to nebe a dudy, jemnej, citlivej a hlavně lehkej stroj je Růženka.
            Samozřejmě za mokra mám smůlu, by se to na tenkých gumách bořilo, ale já netoužím po tom se svinit a rajdat v bahně, ono to za den dva stejně uschne, tak můžu tu chvílu jezdit po asfaltě, je ho po lese dost.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.04.2019
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: stoji za to kupit?

                   

              Když ty to máš s terénem jako já Báro, pro mě je "brutální terén" i celkem slušně provedená zámková dlažba :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.04.2019
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: stoji za to kupit?

                     

                No, já tím terénem raděj vodím (a tak to teda musí bejt spíš s kopce). Aspoň mám čas se rozhlížet. Šlapat do kopce můžu po asfaltě, stejně jedu pomalu, žádný bordel na cestě, tak mám čas se rozhlížet taky. No a na to vodění je Růženka boží. Když si vzpomenu, jak jsem musela tlačit Araba za řidítka, pořád mě mlátil šlapátkem do kotníku a těžkej a neohrabanej byl. Růženku držím za sedlo a akorát z prudkýho svahu ju musím držet pevně, ona je taková čiperná a moc se rozbíhá :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.04.2019
                Autor: bara2
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: stoji za to kupit?

                   

              Napr. BB - Harmanec - Kráľová Studňa - Krížna - Rybie (alebo hrebeň Veľkej Fatry), obdoba v ČR na Praděd a potom dole na Kouty, alebo Beskydy v lese.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.04.2019
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024